Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да разплачеш един мъж към 40-те и да го накараш, да почне ,да снима отнво :)))))

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Как да разплачеш един мъж към 40-те и да го накараш, да почне ,да снима отнво )

    Аз мразя размазаните бакграунди въпрос на вкус....
    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

    Коментар


    • #47
      От: Как да разплачеш един мъж към 40-те и да го накараш, да почне ,да снима отнво )

      Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
      Аз мразя размазаните бакграунди въпрос на вкус....
      По скоро въпрос на творчество. Бокето не се прави самоцелно. В общи линии фотографа си представя кадъра, създава композицията, и според виждането му се определя дали всичко ще е на фокус или не...

      Коментар


      • #48
        От: Как да разплачеш един мъж към 40-те и да го накараш, да почне ,да снима отнво )

        Е то бокето се прави основно, когато трябва да се подчертае силно предния план или основния обект в кадъра.Примерно при портретна фотография и близък план...обикновено размазания заден фон/т.нар. боке/ си е нещо нормално и подчертава самия модел който е заснет, обаче...при една пейзажна снимка да си говорим за боке...малко трудно, макар и не съвсем невъзможно, но само в доста редки случаи.Така, че всичко е според зависи...Важното е да ти е гот и да се кефиш на това, което правиш!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #49
          От: Как да разплачеш един мъж към 40-те и да го накараш, да почне ,да снима отнво )

          Здравейте, отново малко време откраднах за мен си и ...

          Не съм снимал много , нещо не ме вдъхновява нищо. Преди снега беше така:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA312181.jpg
Прегледи:1
Размер:192.3 КБ
ID:5776037

          Голям страх да извадя апарата.

          Тая снимка, на автогарата в Истамбул, не е нищо освен , чиста клюкарсщина, ама много ме впечатли , тоя човек

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB132189.jpg
Прегледи:1
Размер:281.4 КБ
ID:5776038

          Един ден , ходихме до Киргизтан, защото трябваше да излезем и влезем в Казахстан, заради вида виза , който имаме.

          Малко емоции с "веселяка" , в бусчето.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC062285.jpg
Прегледи:1
Размер:305.9 КБ
ID:5776046

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC062283.jpg
Прегледи:1
Размер:367.5 КБ
ID:5776045

          И снежна , планина. Това , е може би , нещото , което ми липва, най-много.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC062278.jpg
Прегледи:1
Размер:335.2 КБ
ID:5776044

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC062277.jpg
Прегледи:1
Размер:410.8 КБ
ID:5776043

          Отново кривотии

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC062273.jpg
Прегледи:1
Размер:353.5 КБ
ID:5776042

          А това е "кучешката муцунка". Така си кръстихме превоза.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC062271.jpg
Прегледи:1
Размер:353.5 КБ
ID:5776041

          Колегите са веселяци

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC062270.jpg
Прегледи:1
Размер:399.3 КБ
ID:5776040

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC062269.jpg
Прегледи:1
Размер:302.0 КБ
ID:5776039

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC062286.jpg
Прегледи:1
Размер:321.6 КБ
ID:5776047
          И за финал , днес се разходих малко , но никакво вдъхновение , само една снимка :

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC162290.jpg
Прегледи:2
Размер:255.8 КБ
ID:5776049

          Поздрави от Казахстан
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #50
            От: Как да разплачеш един мъж към 40-те и да го накараш, да почне ,да снима отнво )

            Такааа . .здравейте отново ....прибрах се аз , волю-неволю в България .. ама нещо не ми се снима
            И ето че идва 1-ви Юли , та по традиция на морето и ..... не мога да кача снимки тук

            Исках да разкажа нещо покрай снимките , ама без кадри не става , ето цък , поне да видидте картинките
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #51
              От: Как да разплачеш един мъж към 40-те и да го накараш, да почне ,да снима отнво )

              Имаш много ,,криви'' снимки - морето ти изтича...
              - не ползваш филтри?!
              - лоша композиция - много пясъци, на друго място много небе...
              - отсъствие на обработка
              - и още - повече старание
              Мнение на един фотоентусиаст с подобна система.

              Коментар


              • #52
                От: Как да разплачеш един мъж към 40-те и да го накараш, да почне ,да снима отнво )

                Благодаря !
                Филтрите , все още не съм сигурен, как да ги ползвам. Само УВ съм сложил.
                За композицияа .... ами странна птица съм, вкусове всякакви
                Обработката ми е скучен процес за момента
                Благодаря, още веднъж и не спирах с критиките , аз нищо че съм твърдоглав ще се науча
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • #53
                  Как да разплачеш един мъж към 40-те и да го накараш, да почне ,да снима отнво ))))

                  От тук не мога да качвам снимки
                  Но след месец, като се прибера ... ще има някоя друга
                  Я кажете, как се борите с конденза ?
                  Няма как да държа апарата постоянно в мен и стои в стаята на климатик. Когато имам възможност да снимам, обикновенно е много малко времето и няма възможност да оставя да се климатизира ....
                  Някви хитрини има ли или ...
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • #54
                    От: Как да разплачеш един мъж към 40-те и да го накараш, да почне ,да снима отнво )

                    Такааааа , върнах се от Африка.
                    След разни перипетии с рекет от страна на митничарите , си получих апарата. Имам малко снимки , но са в лаптотпа, който е на ремонт и ще ги кача , като си го взема
                    Обаче след като претърпях малка злополука си смених вижданията относно системата за снимане .
                    Моля препоръчайте нещо от сорта на : Sony RX10 , като критериите на които държа по ред на важнстта са :
                    1.размер на матрицата - възможно най-голямата , която мога да си позволя
                    2.просветеност на обектива - ще е хубаво ако има нещо на 2,4 или 2,8 в целия диапазон на вариото, но се съмнявам
                    3.диаметър на обектива ( това , може би е съотносимо към горното изискване , но знаещите ще кажат) - ако има нещо с 67мм Ф , ще мога да си ползвам сегашните филтри, но се стремя към нещо над 70 мм Ф , все си мисля, че да влиза повечко светлинка е добре
                    4.тегло - ако има такива до 1 кило ще е супер
                    5.стабилизация на матрицата и обектива
                    6.водо и прахозащитеност
                    7.варио
                    8.пълни ръчни настройки от бутони или дисплея
                    9.WIFI за прехвърляне на снимките
                    Относно цената , гледам че между 600 и 3000 лева са този вид апарати на нашия пазар, аз ще се направя на будист и нещо в златната среда Разбира се ако някой ме убеди че трябва да се стремя към горната граница .... може и да се случи

                    ПослеПис: Ако пък някой има такова живтоно за продаване , да предлага
                    Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 22-04-19, 18:04.
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • #55
                      От: Как да разплачеш един мъж към 40-те и да го накараш, да почне ,да снима отнво )

                      Ако не си изкарвам хляба с фотография, не бих дал повече от половин месечна заплата за фототехника.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Как да разплачеш един мъж към 40-те и да го накараш, да почне ,да снима отнво )

                        Зависи колко даваш за другите три неща
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #57
                          От: Как да разплачеш един мъж към 40-те и да го накараш, да почне ,да снима отнво )

                          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                          ... Моля препоръчайте нещо от сорта на : Sony RX10 , като критериите на които държа по ред на важнстта са :
                          Искам да ти помогна в избора, но напиши поне какво мислиш да снимаш (напр. пейзажи, домашни събития, диви животни); какво увеличение ще търсиш - за форуми или ще правиш фото-тапети, напр. Но на първо време май ще ти е достатъчна Sony RX10 - камерата, която посочваш за пример.
                          Аз снимам предимно диви животни в природата. Имам стар Canon 7D (защитен от всичко почти), по-нов Canon 70D - отлични камери с твърде скъпи L-обективи (ако търсиш светлосила) и резервна Sony DSC HX-300 (заради 50х оптично увеличение), която стои неползвана от как е купена.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #58
                            От: Как да разплачеш един мъж към 40-те и да го накараш, да почне ,да снима отнво )

                            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                            Искам да ти помогна в избора, но напиши поне какво мислиш да снимаш (напр. пейзажи, домашни събития, диви животни); какво увеличение ще търсиш - за форуми или ще правиш фото-тапети, напр. Но на първо време май ще ти е достатъчна Sony RX10 - камерата, която посочваш за пример.
                            Аз снимам предимно диви животни в природата. Имам стар Canon 7D (защитен от всичко почти), по-нов Canon 70D - отлични камери с твърде скъпи L-обективи (ако търсиш светлосила) и резервна Sony DSC HX-300 (заради 50х оптично увеличение), която стои неползвана от как е купена.
                            Насочил съм се към така наречените “бридж” камери, поради многото и различни неща които ми харесва да снимам.
                            Например , харесвам макро снимки на насекоми и части от растения .
                            Също така обичам птиците в полет.
                            Имам идея, като се изправя на крака, да ида на “лов” за лалугери(?чух за едно място , където ги има много ).
                            Обичам снимки и на звездно небе.
                            Поняко ме удря към папаращина на непознат
                            Снимките ги правя изцяло за спомен, най-много нещо за приятел да разпечатам , но чак билборд, надали.
                            Сега като съм с патерици е голям зор да мъкна обективи и да ги сменям.....мисля ме този тип - многофункционални апарати ще ми пасне добре
                            Гледах има някакви с увеличение 80-100 пъти, това бих го ползвал да снимам Луната , но не се сещам за друго приложение.
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • #59
                              От: Как да разплачеш един мъж към 40-те и да го накараш, да почне ,да снима отнво )

                              ... Sony RX10 IV
                              В Базара нов 2к+

                              Коментар


                              • #60
                                От: Как да разплачеш един мъж към 40-те и да го накараш, да почне ,да снима отнво )

                                Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                                ... Sony RX10 IV
                                В Базара нов 2к+
                                Аз не го намирам под 3к+
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X