Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Astra G - проблем бензинова помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Opel Astra G - проблем бензинова помпа

    Здравейте,колеги!Става на въпрос за Астра Г 1.8 с газов инжекцион.Първо колата не беше карана около 5-6 месеца,като през този период не е палена.Отидох,сложих акумулатора и колата запали веднага.И след седмица интензивно каране,една вечер,отказа да запали.Налях повечко бензин,понеже мигаше лампата и мислех че няма.Но уви,пак не запали.Оказа се,че помпата въобще не работи,като дам на контакт,не се чуваше.Подадох директно плюс на помпата с кабелче през буксата,но тя не заработи.На следващия ден,пак направих същото упражнение и като подадох плюс на помпата,заработи.Откачих директния кабел,дадох на контакт и помпата си заработи на контакт и съответно запали.Така карах два дена,докато една сутрин,пак отказа помпата и пак опитах да подам директно плюс през буксата и помпата пак не работеше.След 5 дена престой,отидох да я мъча пак,подадох на контакт и помпата заработи и подкачи бензин, и колата запали.
    Някой има ли предположение от къде може да идва този проблем?Газовия инжекцион е ловато,ако има значение и няма аварийно палене или са му свършили допустимия брой аварийно палене на газ.Днес мисля да я карам на диагностика,да видя дали ще покаже нещо,макар че ме съмнява...
    Благодаря,предварително!
    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

  • #2
    От: Opel Astra G - проблем бензинова помпа

    Като не ще да работи, на двата дебели кабела от буксата на помпата сложи пробна лампа.Завърти на стартер и виж дали ще светне. Ако свети- смени помпата , ако не свети- компютъра е за ремонт. Е все пак трябва и да се видят живи данни на диагностика- дали чете обороти от коляновия вал. А компютъра -знам къде ги правят успешно, пращал съм 4-5 пъти и нямат проблеми после.Виж и бушона на помпата да не е нагоряло гнездото .

    Коментар


    • #3
      От: Opel Astra G - проблем бензинова помпа

      Вчера вечерта,пак направи този проблем и понеже нямах мутицет в мене,я оставих и на сутринта я замерих на буксата на помпата,имаше 11-12 волта като се завърти ключа за палене,на контакт не даваше напрежение.След като видях че има напрежение,върнах буксата и помъчих да запаля,но пак не палеше(не работеше помпата).Махнах капака на помпата,разкачих буксите с кабелите от помпата,които отиваха към по-голямата букса отгоре на капака на помпата и подадох директно плюс и минус на помпата и тя заработи.Върнах буксите на помпата и закачих голямата букса отгоре на капака и помпата тръгна???Дали е възможно някъде да има хлабави връзки или като поработи помпата и да откаже да работи след това?Утре ми предстои път с въпросната астра и се чудя дали да не подам директно плюс и минус след контакт с едно копче и като запали и прехвърли на газ да спирам помпата,да не работи на празно?
      П.С. Моторчето на помпата,дали е възможно да е със свършили четки?
      Последно редактирано от Driftacha; 01-10-17, 10:49.
      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

      Коментар


      • #4
        От: Opel Astra G - проблем бензинова помпа

        На астрите помпата заработва едва когато завъртиш на стартер. Преди това няма да завърти. Според мен проблема ти е другаде.

        Коментар


        • #5
          От: Opel Astra G - проблем бензинова помпа

          Напротив,като дам на контакт,подкачва и спира.И като завъртя на стартер,вече си заработва докато не изгася двигателя.
          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

          Коментар


          • #6
            От: Opel Astra G - проблем бензинова помпа

            Май имаш лабави връзки.
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • #7
              От: Opel Astra G - проблем бензинова помпа

              Проблема се оказа в самата помпа.Откачих я и я извадих и ѝ подадох директно ток и някой път тръгне, други път не.И като не тръгне я тупна и тя тръгне. Най-вероятно блокирва.
              Благодаря,все пак на отзовалите се колеги.
              Поздрави, Момчил!
              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X