Обява

Свий
Няма добавени обяви.

„Светна ми"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: „Светна ми"

    От студ умри - гьзар бъди ....... ма изнасят петрол като за световно
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #32
      От: „Светна ми"

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      Ето! Ще се правя на космонавт, защото карам електричка. Глупости! V8 и по фанелка. Това му е хубавото тук, можеш да избираш.
      То и в Норвегия можеш да избираш. Карат какво ли не.

      Коментар


      • #33
        От: „Светна ми"

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Проблемите в Норвегия по-често са свързани с намален пробег заради изразходваната за отопление енергия. Като пътуват надалече се обличат дебело.
        През април, миналата година, подложих на кръстосан разпит едно шафьорче на ел. ван на Спиди, та той ми каза, че зимата пробега е по-малък, въпреки че имат печка за отоплението с 5л. нафтов резервоар, а лятото климатика бичи на макс, но изминава повече километри.
        Май Рено им бяха баниците.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #34
          От: „Светна ми"

          Рендетата на Спиди са малце по-ранно поколение батерии и май нямат и управление на температурата.

          Коментар


          • #35
            От: „Светна ми"

            Идея си нямам.
            Това ми е единственият жив контакт с някой който кара чиста електричка.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #36
              От: „Светна ми"

              Хм.....
              Като стана въпрос за Норвегия и "Еладжиите" да кажа и аз нещо...

              Живея от 6 години във околията на Берген. От няколко години има бум на ел. автомобили. Те са освободени от пътни такси, защото са еко...
              Преди 15 или 20 години, не съм сигурен точно, са въвели пътни такси, от например примерно 5 крони на преминаване, за максимум 10 години. Докато се изплати даден проект. С обещанието след това да се премахнат. Но какво се получава... Слагат още пунктове за плащане, съответно увеличават и таксата. Преди 2 години таксата беше 25 крони, А от скоро има такса "час пик" и е 45 крони за леки автомобили и 90 за камиони. В дните с "лошо" време -зимата, когато има инверсия се образува смог, таксата е 225 кр. Но всъщност основното замърсяване идва от големите кораби, които стоят в пристанището, и от тези които се отопляват на дърва. Обаче всичкото го нахакват на шофьорите. И хората се юрнаха да купуват ел автомобили. В Берген има 5 или 6 пункта. На съседния остров където живях доскоро има 5 такива пункта. И тези еладжии пътуват гратис... Съответно Компанията която събира парите претърпява големи "загуби"... Приеха наскоро поставянето на 12 нови "плащачки" с още по-високи цени, като ще премахнат гратис преминаването на еладжиите. Дизелите допреди няколко години с Евро 5-6, бяха много на мода и много еко, а сега са най-големите замърсители... Всичко е за Екологията, разбираш ли... Ама е една голяма демагогия.. Хибридите и газаджиите нямат облекчения. Преди 1 седмица имаше световно по колоездене в Берген и града беше затворен за коли и камиони. И тази компания орева орталъка, че на ден имат загуби от 800 000 крони.На година събират 600 -700 милиона от такси, и то само в Берген. Това за екологията ... Искат да ползваш колело до работа, или градски транспорт. Ама тези закони ги мислят хора, които живеят в центъра, нямат деца и общината им е на един х.. място. Транспортните фирми им писна, щото те не могат да минат на ток и един ден миналата година в 6:00 тръгнаха от всички околии около Берген към Берген център... с 10 км/ч. Този ден беше блокиран периметър около 40 км. Простеста имаше силен обществен отзвук, ама без голям ефект. Общината като са си наумили...Преди няколко месеца същия протест се повтори, ама въпреки всичко си го приеха- 12 нови тол стейшъни. Аз сам за себе си реших този проблем. Този месец се преместих много близо до работата ми, и реших, че няма да им бъда "Еко спонсор"..

              Коментар


              • #37
                От: „Светна ми"

                Не ти вярвам аз на тебе,гледам всичките лимузини на ония в парламента са електрички и си носят по една руска габина от Ноември та до края на Март..........или номера който тук ме разсмива - карам му лодката и горим по 300 литра на час ма си имаме копче за алуминиеви кенчета та да пазим природата.
                Тук имаше и предложение от някой в лимузина - да се спряла продажбата на черни коли,че без чели много климатика и харчели допълнително гориво ма леко се пропуска,че са забранили 3 литров дизел на дадени марки ма пък 6 литров бензин проблеми няма стига да е розова или всичко освен черно.

                Да живей осмака,30 на 100 ма не ми зацокля като нова Импала на 3611 мили
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #38
                  От: „Светна ми"

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  То и в Норвегия можеш да избираш. Карат какво ли не.
                  Можеш да избираш... Нали четеш по-горе. И тука можеш да избираш между автоматично или полуавтоматично оръжие. Автоматичното, понеже много опасно, е забранено, освен ако нямаш $50 000.00 за автомат. Тогава е разрешено... Всичко е за $$$$$$...,
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #39
                    От: „Светна ми"

                    И по закон законотворците са изключение в закона та няма са се изненадам ако и там не плащат като нас уж нормалните ма иначе голЕм го вадят
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #40
                      От: „Светна ми"

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      До тогава 80% от насеението на бг ще е в софето
                      или извън БГ по вероятно!
                      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                      Коментар


                      • #41
                        От: „Светна ми"

                        Ако не измислят някаква алтернатива на батериите за съхраняване на електрическата енергия , ще има свършат запасите от елементите , които се използват за направата . Според мен ( а като чета и доста други имат същото мнение ) съвременния свят упорито и нагло променя правила и приоритети . Колко вредни вещества и емисии се отделят за направата на една батерия и колко ще се отделят при рециклирането и?Колко еко се произвежда електрическата енергия с която се зареждат автомобилите ?То био дизела и етанола бяха еко , обаче се оказа , че при производството се отделят значително количество емисии само , че на друго място ( за глада малко се споменава ) . Ако всички автомобили по света са на ток - откъде ще дойде енергията за зареждането им ?

                        Коментар


                        • #42
                          От: „Светна ми"

                          Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                          Ако не измислят някаква алтернатива на батериите за съхраняване на електрическата енергия , ще има свършат запасите от елементите , които се използват за направата . Според мен ( а като чета и доста други имат същото мнение ) съвременния свят упорито и нагло променя правила и приоритети . Колко вредни вещества и емисии се отделят за направата на една батерия и колко ще се отделят при рециклирането и?Колко еко се произвежда електрическата енергия с която се зареждат автомобилите ?То био дизела и етанола бяха еко , обаче се оказа , че при производството се отделят значително количество емисии само , че на друго място ( за глада малко се споменава ) . Ако всички автомобили по света са на ток - откъде ще дойде енергията за зареждането им ?
                          Нема-нема и излезе някой с тия опорни точки. Споко, мислено е и за тях.

                          Електрическите автомобили не са решение на всички екологични проблеми, а само полезна стъпка в посока към по-малките злини.

                          Даже и абсолютно всичката енергия дойде от централи на мазут, емисиите пак ще са много по-малко по ред причини. А електрическата енергия позволява гъвкавост по отношение на източниците.

                          Коментар


                          • #43
                            От: „Светна ми"

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Нема-нема и излезе някой с тия опорни точки. Споко, мислено е и за тях.

                            Електрическите автомобили не са решение на всички екологични проблеми, а само полезна стъпка в посока към по-малките злини.

                            Даже и абсолютно всичката енергия дойде от централи на мазут, емисиите пак ще са много по-малко по ред причини. А електрическата енергия позволява гъвкавост по отношение на източниците.
                            Извън темата - моята теория е , че нефта идва по ,,тръба" извън Земята .Ако не ни спрат кранчето да , иначе не .
                            Ако беше мислено нямаше да се създават мегаполиси и после да се чудим откъде да вземем вода , ток , къде да денем отпадъците и как да спрем смога от автомобилите (споделям мнението , че не те са причината ) .
                            Пък за батериите - досега има много малко изградени ВЕИ -та с батерии въпреки , че доста голяма част от енергията не може да се използва в момента на производство .

                            Коментар


                            • #44
                              От: „Светна ми"

                              Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                              ...
                              Ако беше мислено нямаше да се създават мегаполиси
                              Досега не е измислено как общество което НЕ създава мегаполиси да е конкуретно на такова, което не се въздържа от създаване на мегаполиси. Но подозирам, че ако се измисли, нуждите му от транспорт ще са още по-големи.

                              А се мисли по този въпрос от няколко хиляди години.

                              Коментар


                              • #45
                                От: „Светна ми"

                                Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                                Извън темата - моята теория е , че нефта идва по ,,тръба" извън Земята .Ако не ни спрат кранчето да , иначе не .
                                Ако беше мислено нямаше да се създават мегаполиси и после да се чудим откъде да вземем вода , ток , къде да денем отпадъците и как да спрем смога от автомобилите (споделям мнението , че не те са причината ) .
                                Пък за батериите - досега има много малко изградени ВЕИ -та с батерии въпреки , че доста голяма част от енергията не може да се използва в момента на производство .
                                Предвид скорошните открития, че земята е плоска, сигурно тръбата минава от другата страна. Ако я намерим, решаваме въпроса на регионално ниво.
                                Търсете и дерзайте!

                                Изпратено от моят Hasee X50 TS с помощта на Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X