Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зил 130 от бордови на самосвал ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зил 130 от бордови на самосвал ?

    Колеги търсих да купя читав самосвал Газ 53 или Зил, но всичко което се продава е бараки. Във двора имам един Зил 130Г на 8хил км., един познат ми каза че по неговия край са правили същата присадка на Зил от военните който е бил с монтирана радиостанция. Проверих на моя камион на скоростите има място където да се монтира помпа за самосвал. Според мен разстоянието между предната и задната ос на зил130 и зил555 е много различно. Ще съм ви благодарен за мнения по въпроса, зила ми е нов и неми се купува някоя изтърбушен барака!

  • #2
    От: Зил 130 от бордови на самосвал ?

    Слагай кош от мадара и си готов.

    Коментар


    • #3
      От: Зил 130 от бордови на самосвал ?

      точно така е/кош от мадара/ но зила требва да е от кьсите а тоя е от дьлгите и требва да се реже.

      Коментар


      • #4
        От: Зил 130 от бордови на самосвал ?

        Кажи как стават нещата доколкото разбрах зиловия кош става точно, само се реже шасито да не стърчи назад Но моя Зил е от най дългите и незнам дали ще стане. Има ли разлика между предната и задната ос на зил 130 и зил 130Г

        Коментар


        • #5
          От: Зил 130 от бордови на самосвал ?

          точно така,требва да отрежеш шасито зада нестьрчи.слагаш легена мериш и режеш.на 130г е по дьлго междуосието.но стават нещата.успех.

          Коментар


          • #6
            От: Зил 130 от бордови на самосвал ?

            130 Г е колесна база 4500 мм, 130 е на 3800. Г не става за самосвал, как се скъсява, там регистрации и прочие - не знам. Иначе 130 изначално си е предвиден за монтаж на СС и строителни самосвали. Скъсената база /3300 мм мисля беше/ е за седлови влекачи и старите строителни самосвали. Като казах влекач, от практиката ми едно време в ДАПа си спомням, че тия бяха с някакви усилени оси, но не помня подробности. Иначе за кошовете - виждал съм и с кош от ГАЗка самосвал, съответно в нашия град доста години имаше и една ГАЗка с леген от ЗиЛ. Едни пичове пък бяха сложили кош от ремарке ПТС /разтоварване само настрани/ и дали не беше точно на 130 Г? Все пак за СС цели най-добрият вариант си остава като че ли леген от ЗиЛ, ама да е от "новия" модел

            Коментар


            • #7
              От: Зил 130 от бордови на самосвал ?

              Не знам как стават тези регистрации на преправени МПС-та,но преди години преправих една ГАЗ-ка от бордова на самосвал с оригиналната и каросерия и човека ходи на ГТП редовно и още я кара.

              Коментар


              • #8
                От: Зил 130 от бордови на самосвал ?

                ако камиона е регистриран/пише товарен/ не самосвал или бордови.правиш каквото можеш и искаш.

                Коментар


                • #9
                  От: Зил 130 от бордови на самосвал ?

                  Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                  ако камиона е регистриран/пише товарен/ не самосвал или бордови.правиш каквото можеш и искаш.
                  Точно така
                  По добре късно от колкото никога .
                  Нула89781нула019

                  Коментар


                  • #10
                    От: Зил 130 от бордови на самосвал ?

                    И тримата сте прави, ама една подробност може би е важна... ГАЗките в България сите са една дължина, ЗиЛовете в България са три дължини. 130Г е дългата база и на неговата рама оригинал кош от ЗиЛ самосвал ще му седи като на свинче звънче. Ще остане място и за едно кранче да му се сложи, да си товари сам бигбеговете, хаха. Все пак и като /ако/ излезе на пътя може и да има разни въпроси, та затова трябва да се помисли и премисли. Всъщност, колегата Дизел вече може да е решил и друго...

                    П.п. Да де, само илюстративно

                    https://www.youtube.com/watch?v=FQAaDXDPCL0

                    ей тука на 130 са му сложили кош от ПТС, нещо подобно съм виждал. Двустранно разтоварване.
                    Последно редактирано от jordanov sv; 22-10-17, 17:53.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Зил 130 от бордови на самосвал ?

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170827_192700.jpg
Прегледи:1
Размер:322.0 КБ
ID:5771309

                      Това е камиона със шкодов леген.
                      Прикачени файлове

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X