Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

    Ей днешните фотоси при поредното ми чакане за гуми.3 комплекта 1.30 минути.Уж с рингс плащаме,уж бързо ставало,ама си трябва време и нерви.
    Как и да е.
    Поне имах време да си снимам:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gumi 1.jpg
Прегледи:1
Размер:91.3 КБ
ID:5772896Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gumi 2.jpg
Прегледи:1
Размер:79.3 КБ
ID:5772897Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gumi 3.jpg
Прегледи:1
Размер:91.1 КБ
ID:5772898Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gumi 4.jpg
Прегледи:1
Размер:86.0 КБ
ID:5772899Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gumi 5.jpg
Прегледи:1
Размер:106.5 КБ
ID:5772900Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gumi 6.jpg
Прегледи:1
Размер:85.9 КБ
ID:5772901

    Ще ме прощавате за снимките,ама така в бързината толкова си мога.
    Може обаче видно да разгледаме и да помислим как един и същ тип кална или оллтерейн гуми стават или не стават за определено нещо.
    Смятам по грайфера всеки би могъл да прецени за себе си.
    Аз точно на база на моята си преценка достигнах до заключение,че СТТ про Пор не е типичната кална гума и би вършила работа навсякъде.
    Вие погледнете и кажете какво смятате за другите да речем.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #32
      От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

      Както споменах горе, аз съм с A/T 3 на Cooper вече почти 15к км. Гумата се представя супер на всякаква настилка, освен на кал. Включително на сняг за мен е по- добра, от да речем BG Goodrich.

      Като гледам GoodYear Wrangled AT/ SA+ е с по- агресивна шарка и предвид разстоянието м/у протекторите, вероятно ще се представя добре на кал, защото има къде да бяга калта. Но разбира се, не може да се очаква супер представяне в кал.

      На Kumho- то съм му метнал око преди време, като алтернатива на Wrangler Duratrac. Водят я МТ, но шарката не е прекалено агресивна и ще съчетава и АТ характеристики. Все още чакам да разбера дали ще има доставка на 31- ци Duratrac тази година и ако не, ще се метна или на Kunho- то или на Maxxis AT-980:

      R 727cc BB KIT
      ZJ V8
      WK2 V6

      Коментар


      • #33
        От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

        Колега, чета ти темата, и заради нея се вкарАх в размисли.

        Взех си прилични второупотребни Pirelli Scorpion ATR в стоковият размер за моя джип, за да видя как ще е с него, щото съм с по-голям, но не ги смених, че при моите гумаджии е бой с брадви, а нито ми се чака няколко часа, нито искам да ходя при други, щото с тези (по-скоро точно с един) работя почти 15г. и съм много доволен.

        До тук добре, но ти чета темата, и си наснимал двата модела Kumho заради които съм в дилема, а сега и разколебан за временната смяна която предстои, защото ако ще слагам нови се набивам с още едни грешни пари са превъртане на гуми.

        Та, гумите са ми в джипа, а вече не съм сигурен дали искам да ги качвам, а направо да слагам чисто нови.

        Парите за МТ51 в момента ми идват в повече, но може би наистина това е гумата за софийско-градският ни офроуд и скара-бираджийски разходки.

        Така или иначе при гумаджиите е лудница, та продължавам да ти следя темата с интерес.

        P.S.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:681.jpg
Прегледи:3
Размер:76.8 КБ
ID:5772978
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #34
          От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

          Ами въпроса си е доста важен според мен и не по-малко сложен.Аз имам време да мисля поради факторите каране и наличност на комплект зимни и летни гуми.
          НО!Трябва да го измисля до пролетта.
          Някой ако има на колата си СТТ-то да го снима,че не знам кога ще се видя с колегата да ви ги снимам аз.
          И да гледаме и да мислим.
          Нали за това са тия форуми.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #35
            От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

            Виж и Грабер АТ 2- според мен е по агресивен от 3ката, 3ката за мен си е 80% зимна, с много ламели.
            Грабер 2ка е по-мек от БФ Гудрич АТ.

            Коментар


            • #36
              От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

              Grabber AT2 няма, вече се прави само АТ3.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #37
                От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

                Все още има старонаправен на 1 година по складовете...

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

                  Е бива ли нови стари гуми.
                  Иначе да колегата ми си купи миналата година за неговият ZJ 2.5td и е доволен.
                  Ама е доволен,защото първо тоя джип не върви за да има проблем по пътищата,а извън пътищата рядко се подкарва.
                  Майтап де.Хубава е гумата и парите и бяха добри по спомен.
                  Аз обаче не я харесвам баш тая шарка.Що и аз не знам.
                  Ама на продължавам да мисля кое и как.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

                    Първоначално публикуван от teao Преглед на мнение
                    Все още има старонаправен на 1 година по складовете...
                    То сега за имане, има, ама след време ако ти трябва една нова - йок.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

                      Поне позаспа темата да си я събудя,защото продължавам да си гледам ревюта и събирам информация.
                      Основно в размера ми е притеснението.
                      Ей на линк към сайта на купърите,че сложно да пиша всичко.
                      http://us.coopertire.com/tires/discoverer-stt-pro.aspx
                      Като цяло нещата са така:

                      LT225/75R16 са високи 29.49
                      LT245/75R16 са високи 30.71

                      Заводският размер както казахме е 225 70 16 което да речем е 28.62.

                      По принцип най-хубаво щеше да е ако имаше 245 70 16 което е 29.41 ама няма.
                      Т.е. има,но не и СТТ ПРО ПОР.
                      От там и чуденето и мисленето какво да се купува.

                      Чета отзивите на хората и май не видях недоволни от пътно поведение на какви ли не терени.
                      За англоговорящите и четящите има какво да се чете.
                      Аз по скоро май искам да знам ако има ползващи 245 75 16 в grand ZJ да сподели с какво окачване го прави за да знам на къде да се ориентирам.
                      И другото което ми остава е да се видим с teao и направо да пробвам разбира се.
                      Няма страшно в умирачката...
                      Страшното е да си жив!...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

                        Дуратраците вече са на джипа. Ама може да ги пробваме, ако ти се занимава.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

                          Никакъв проблем не е това.Аз имам компресор и пистолет,гедоре и крикове.Остава само сводното време да намерим и готово.
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X