Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати 21 до 28 от 28

Тема: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

Публикации
    1,383
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране От: Големи , по-големи и най-ГОЛЕМИ ........

Цитат Мнение на davc Преглед на публикациите
    Има - и не само с температурното разширение. Така поставени плочи, напрактика няма начин да са пълноценно злепени, нито дори и просто подпълнени с материал отзад. След два сезона, седят по местата си, единствено по силата на гравитацията и обстоятелството, че фактически представляват зидария. Не се чупят, защото са 3см камък.
    "Мутробарок" му се вика на това. Ама плащат хората и искат. И понеже няма нищо животозастрашаващо (например) - или проблем с конструкцията, или с функцията и под. в тая работа - защо да не им взема парите...
    Вече има с дължина до 4 м и незнам какъв е стандарта за ширини . Дебелината е 3 , 4 или 5 мм . Системата която си купих е за сухо рязане до 2,6 м и е от съставни шини с дължина 3 м за водене на каретка с ролка и с каретка за ъглошлайф за право и за рязане под 45 градуса . Не съм сигурен обаче кога ще ми се наложи да я ползвам в пълната и дължина . Преди пет или 6 години когато видях една плочка на стена не съм си мислел и дори очаквал някога и мен да ме нападне тази мода по големите плочки . Тогава току бях пристигнал в ДЕ и максимално големите плочки които бях питал и работил бяха 60х60 см . Говорим за лепени на под .
    С ремонт само на здравият тАлевизор , на счупеният пак нЕма да има картина ....
    I work for money, if you want loyalty get a dog. ("Работя за пари, ако искате лоялност - вземете си куче.")

Публикации
    1,383
    Точки (при гласуване)
    13

Никога не съм предполагал за такова приложение на тези плоскости . Използвам ги редовно ,но това решение и приложение ме изненадва .

I work for money, if you want loyalty get a dog. ("Работя за пари, ако искате лоялност - вземете си куче.")

s_s1 е офлайн
    Светослав Генчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ |
    Място
    с. Стража до гр. Търговище
    Публикации
    7,637
    Точки (при гласуване)
    25

На официалния им сайт има много написано за най-различни приложения. До колко плоскостта е здрава, че да стъпват върху нея като не е легнала плътно на пода?
    Видях, че и в България се продават, но каква им е цената?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Публикации
    1,383
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на s_s1 Преглед на публикациите
    На официалния им сайт има много написано за най-различни приложения. До колко плоскостта е здрава, че да стъпват върху нея като не е легнала плътно на пода?
    Видях, че и в България се продават, но каква им е цената?
    Ползвал съм всички дебелини , обаче в повечето случаи са лепени вертикално или ако са хоризантално ( винаги плътно запълнени с лепило ) никога не съм се разхождал по тях (подпрозоречни первази ) . Обикновенно ползвам 4 см за обличане на вани или поддушови корита . За това казвам че ме изненадва това приложение . За цени в БГ не мога нищо да кажа .

Място
    По света...
    Публикации
    4,358
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    20

Алекс аз искам да ползвам големи гранитогресни плочи за баня обаче съм пълен лаик и дори не знам термините, за това моля за помощ.

1. Как се казва тази плоскост която се лепи и се правят стени с нея в бани, използва се вместо водоустойчив гипскартон, аз ще имам рамки от дърво но ми трябва плосткоста върху хоято да лепя плочите с теракола, как се казва? Черна е и се фиксира с дюбели към рамки/пенобетон/термоизолация?

2. За душ кабина при която имам две стени от стъкло, удачно ли е да се ползва грапави плочи или е по-добре гледжосани за останалите две стени, ще имам ли ядове когато стъклените стени трябва да се долепят то плочите?
    Бъдете живи и здрави

Публикации
    1,383
    Точки (при гласуване)
    13

Много труден въпрос и още по-труден отговор . Не мога да те посъветвам нищо директно без да съм видял с очите си каква е ситуацията при теб , защото това което за теб е бяло за мен може да се окаже сиво или дори черно . Ако искаш снимай и ми прати снимки . На лични ще ти изпратя е-майл . Изгледай и това https://www.youtube.com/watch?v=lgCEe6eKXCg . За закрепване на стъклените преградни стени в баните има профили или само отделни държатели на стъклата . Понеже не съм запознат с пазара в Англия не мога да кажа нито как се казват плоскостите и какви системи за преградни стени може да ползваш . За плоскостите мога да кажа че са от екструдиран полистирен XPS или по народному ФИБРАН с циментово покритие с мрежа отвън . Имат в системата си и шайби с които могат да се фиксират с винтове към различни основи . Аз лично не съм ползвал тази тяхна възможност . При плътна стена и при ползване на лепило могат да се дюбелират . Ако имаш някаква конструкция може да ползваш и циментови плоскости на кнауф . Има толкова много възможности и материали че чак главата може да те заболи докато си избереш най -удачният за твоята ситуация . Искам обаче да предупредя че и дори да избереш най - скъпият , най - правилният и най-лесният за твоите умения ако не спазиш правилата за работа , ще имаш проблеми . Не разбирам защо не работиш с влагоустойчив гипсокартон и не отделиш по-особенно внимание на хироизолацията . Предполагам че ще кажеш че няма да можеш да захванеш качествено и сигурно стъклената преградна стена . Ползвай два слоя картон и няма да имаш никакви проблеми . Отделно че там където планираш да монтираш стъклената стената може да увеличиш профилите или ако конструкцията вече е готова да заложиш още една дъска . Толкова на боб ..........................

Място
    По света...
    Публикации
    4,358
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    20

Алекс,

Мерси много за бързия отговор.

За да не засирам хубавата тема с оф топик, става ли да продължим тук в темата ми за гаража

Цитат Мнение на alexalex69 Преглед на публикациите
    Много труден въпрос и още по-труден отговор . Не мога да те посъветвам нищо директно без да съм видял с очите си каква е ситуацията при теб , защото това което за теб е бяло за мен може да се окаже сиво или дори черно . Ако искаш снимай и ми прати снимки . На лични ще ти изпратя е-майл . Изгледай и това https://www.youtube.com/watch?v=lgCEe6eKXCg . За закрепване на стъклените преградни стени в баните има профили или само отделни държатели на стъклата . Понеже не съм запознат с пазара в Англия не мога да кажа нито как се казват плоскостите и какви системи за преградни стени може да ползваш . За плоскостите мога да кажа че са от екструдиран полистирен XPS или по народному ФИБРАН с циментово покритие с мрежа отвън . Имат в системата си и шайби с които могат да се фиксират с винтове към различни основи . Аз лично не съм ползвал тази тяхна възможност . При плътна стена и при ползване на лепило могат да се дюбелират . Ако имаш някаква конструкция може да ползваш и циментови плоскости на кнауф . Има толкова много възможности и материали че чак главата може да те заболи докато си избереш най -удачният за твоята ситуация . Искам обаче да предупредя че и дори да избереш най - скъпият , най - правилният и най-лесният за твоите умения ако не спазиш правилата за работа , ще имаш проблеми . Не разбирам защо не работиш с влагоустойчив гипсокартон и не отделиш по-особенно внимание на хироизолацията . Предполагам че ще кажеш че няма да можеш да захванеш качествено и сигурно стъклената преградна стена . Ползвай два слоя картон и няма да имаш никакви проблеми . Отделно че там където планираш да монтираш стъклената стената може да увеличиш профилите или ако конструкцията вече е готова да заложиш още една дъска . Толкова на боб ..........................
    Бъдете живи и здрави

Място
    Москва Подмосковье GSM: +7 9О5 79О 76 92
    Публикации
    535
    Точки (при гласуване)
    9

Много готина тема! Може да споделяме опит. Аз лепя плочки в Москва. Отдавна искам да сравня методие на различни държави. Следя как е в Германя и няма нищо общо с тукашното)
    HONDA XL650

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Сходни теми

1. Големи планери
    От BENZBOSS във форум Въздушни и безвъздушни апарати и машини
    Отговори: 12
    Последно мнение: 03-11-15, 10:34
  2. Купувам: Гуми 33/15 или по големи
    От belata във форум Архив
    Отговори: 2
    Последно мнение: 30-06-14, 16:02
  3. Два големи хита за две големи растения!!!
    От дядо Ники във форум Връзки (links) към външни сайтове
    Отговори: 7
    Последно мнение: 13-07-12, 12:52
  4. десните волани
    От 4selenger във форум Автомобили 4x4
    Отговори: 9
    Последно мнение: 21-07-08, 04:30
  5. Големи ядове c GPS
    От iocev във форум GPS-и, разработка на карти, средства за ориентиране.
    Отговори: 5
    Последно мнение: 21-11-07, 21:02

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •