Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Y61 - трудно пали като е студен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Y61 - трудно пали като е студен

    Здравейте,
    Имам следния проблем с моя Нисан Y61/3tdi/2001
    Когато е студен пали с ужасно много въртене на стартера, като в същия момент отзад дими и мерише на неизгоряла нафта.
    След запалването пуши за кратко доста черен дим, след което минава в нормален режим. Когато колата загрее, 8/10 опита пали на четвърт оборот завъртане, но при 2 от случаите върти повече (не толкова колкото като е студен).
    Закарах го в Митвас, дюзите са ОК, свещите са ОК, уж не връщал нафта. Заключиха, че няма какво друго да е, освен ГНП.
    Мошността не му е каквато очаквам за 3000 кубика двигател, но нямам база за сравнение - запалили иначе си върви според мен разумно.

    Случи ми се 2 пъти, както карам, изведнъж джипа започва да спира, все едно си го загасил в движение и светва чека - грешката е в сензора на педала на газта според Митва, а други колеги ми казаха, че това е известен проблем.

    Понеже сваляне/тест/качване на това ГНП не е лесна работа, моля за мнения, съвети и идеи.
    LZ1JJJ

  • #2
    От: Проблем с Y61 - трудно пали като е студен

    Компресия?
    A Lone Rider

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Y61 - трудно пали като е студен

      Първоначално публикуван от galinvayov Преглед на мнение
      Компресия?
      Целия двигател го тестваха - надуваха да видят сегменти... и д.р. - твърдят, че като за двигател на 200 000 км е в разумно състояние.
      LZ1JJJ

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Y61 - трудно пали като е студен

        Tok до свещите стига ли?

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Y61 - трудно пали като е студен

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Tok до свещите стига ли?
          Това не знам, но като са тествали свещите предполагам, че са го проверили - твърдението беше "Свещите работят - мерихме ги".
          LZ1JJJ

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Y61 - трудно пали като е студен

            Първоначално публикуван от dani Преглед на мнение
            Това не знам, но като са тествали свещите предполагам, че са го проверили - твърдението беше "Свещите работят - мерихме ги".
            Ами лесно е за проверка, щото те може и да са здрави, ама ако релето е умряло....

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Y61 - трудно пали като е студен

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Tok до свещите стига ли?
              Първоначално публикуван от dani Преглед на мнение
              Това не знам, но като са тествали свещите предполагам, че са го проверили - твърдението беше "Свещите работят - мерихме ги".
              Е ,то зависи и къде греят.Ако са изправни греят на върха ,ма трябва да се свалят за пробата.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Y61 - трудно пали като е студен

                Купете си нов комплект свещи. Тия трябва да работят и след като запали мотора.
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с Y61 - трудно пали като е студен

                  Възможно е проблемът да е в нафтовата помпа или да влиза въздух отнякъде и да нарушава обезвъздушаването. Нафтовият филтър сменян ли е скоро? Понякога от замърсен нафтов филтър не запалва веднага. Маслото сменяно ли е скоро? Какъв вискозитет има старото? Дано диагностиката по подгревните свещи да е била направена изрядно, че току виж се оказали именно те причината за ненормалната работа по стартирането на мотора.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с Y61 - трудно пали като е студен

                    ОК, ще обърна внимание на свещите - като за начало ще ги сменя с нови.

                    Звучи ли ви обаче като ГНП, някакви мембрани му се пукали....?
                    LZ1JJJ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с Y61 - трудно пали като е студен

                      Колега, само преди 1-2 месеца навън беще 40*, как палеше тогава!?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с Y61 - трудно пали като е студен

                        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                        Колега, само преди 1-2 месеца навън беще 40*, как палеше тогава!?
                        По същия начин, това започна от 2 месеца насам. Преди това палеше добре.
                        Разхода му е 16-17 /100 но от Митвас казаха че за 2.5 това машина е ОК.
                        LZ1JJJ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с Y61 - трудно пали като е студен

                          При 35-40* околна Т тоя ДВГ трябва да пали и без подгряване. Или с малко повече въртене.
                          Ама не и с много въртене .....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с Y61 - трудно пали като е студен

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            При 35-40* околна Т тоя ДВГ трябва да пали и без подгряване. Или с малко повече въртене.
                            Ама не и с много въртене .....
                            Без да съм специалист и аз така смятам - затова питам
                            LZ1JJJ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с Y61 - трудно пали като е студен

                              Купи си една пробна лампа, дай на контакт и гледай има ли ток на свеща/свещите.
                              И, пробвай грамотно - информация в нета бол!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X