Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обсъждане направата на експедиционен камион.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Много плюс за последните два поста.
    Темата, която отворих е по-скоро за събиране на информация и разбиране на принципите на работа на отделните части от една офроуд машина. Повечето от участниците във форума се захванаха единствено за избора ми на превозно зредство - Газ 66. Този избор не е краен, но смятам че има хляб в него. А и е доста рано да говоря за проект, тъй като в началото още споделих ,че това е една мечта. Искам да съм наясно с доста неща, за да мога да правя избор между кое е добро и кое няма да върши работа. Затова не съм съгласен ,че познания не ми трябват а ми трябват пари. Има места по света на които можеш да изпаднеш в такива ситуации ,е колкото и пари да имаш си напълно безполезен на себе си ако не можеш сам да си помогнеш. Посоченият МАН за не знам колко стотици хиляди е тежък камион ,който може да носи много багаж, дори мотоциклет и предлага страхотни удобства, но за по трудни терени не смятам ,че е толкова добър. А ако се построи нещо просто ,надеждно и лесно ремонтируемо с мисъл, това ще е незаменим спътник в пустошта. Естествено всичко се чупи един ден при дадени обстоятелства. Но някои неща се чупет по-малко от други.

    Относно комфорта в кабината на газка съм чувал ,че е правено не за хора. Но стойката може да се подобри. Шумът може да се изолира. Има различни начини за закрепване на кабината върху рамата ... Седалки и прочее. Смяна позицията на скоростния лост. Доста възможности. Ето един смел в преправянето човек до къде е стигнал. Трябва мисъл и фантазия.
    https://www.drive2.ru/r/other/1151104/

    Коментар


    • #47
      От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Разхода се вдига защото въртиш още едни железа. Неизбежно част от енергията на мотора става на топлина и я губиш.
      А от работата на двигателя на по-високи обороти за постигане на същата скорост не се ли вдига разхода?
      Не бях се сетил за тази причина, но тези железа всъщност помагат за по-лесното предвижване ,един вид нужен е по-малък въртящ момент за да се премести превозното средство. Това само по-себе си не били трябвало да облекчава двигателя и съответно да свали разхода? Или се бъркам?

      Коментар


      • #48
        От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

        Първоначално публикуван от Phantomaz Преглед на мнение
        Това не го разбрах напълно. Имате предвид, че ако предавателното число на бордовите редуктори е да речем 2.6 /както е при един модел такива редуктори ,които се използват за направа на портални мостове/ а диференциала 3.5:1 то общото предаване ще бъде 9.1:1. Но ако се стремим да постигнем "по-стандартно" главно предаване и се използват по-бързи диференциали примерно 2.2:1 /говоря теоретично, не знам съществуват ли с такова предавателно число диференциали/ то тогава това ,което казвате: "позволява да се изработи с по масивни зъби и от там по голяма здравина" - за зъбите в самия диференциал ли става въпрос. Тъй като ще са по-малко на брой съответно и по-масивни, а и друг плюс излиза че самият диф ще е по-малък от където и по-голям просвет. Оплетено се изразявам, но така разбирам думите ви........
        Нагледно усилено главно предаване на портален мост на УАЗ:

        Коментар


        • #49
          От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

          С колкото повече елементи постигаш едно предавателно отношение толкова повече загуби имаш.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #50
            От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

            Първоначално публикуван от Phantomaz Преглед на мнение
            А от работата на двигателя на по-високи обороти за постигане на същата скорост не се ли вдига разхода?
            Не бях се сетил за тази причина, но тези железа всъщност помагат за по-лесното предвижване ,един вид нужен е по-малък въртящ момент за да се премести превозното средство. Това само по-себе си не били трябвало да облекчава двигателя и съответно да свали разхода? Или се бъркам?
            Трябва концептуално да си изясниш понятията мощност и сила. После можем да говорим за ефективности, загуби и други такива.

            Коментар


            • #51
              От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

              Някой хора май само се чудят по кой стръмен баир да пуснат топката и да тръгнат да си я гонят . След години когато вече всичко си събрал (знания ,умения и материали ) ще разбереш колко много време и сили си загубил да откриваш и да учиш нещо което вече е открито и вече е направено и от теб се изисквало само това да се запретнеш здраво да работиш и да правиш това което най-добре можеш и разбираш и това от което можеш да получиш реална финансова оценка за способностите си . Друга тема е ако имаш бизнес който вече си работи сам и ти осигурява средства които ти позволяват толкова много да мечтаеш че да можеш евентуално да изпълниш нещо което вече не е постигано . Във форума вече има двама мечтатели които имат основата която не се знае още колко ще се налага да я вкарват в пътя . Ти тръгваш не от нулата а от минус ........................ Ако искаш някой може да ти подскаже за какво говоря . Едната мечта май дори си търси нов собственик .
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • #52
                От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

                Eто и нагледно главно предаване на стандартен мост УАЗ и със приблизително същото ПЧ:

                Коментар


                • #53
                  От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

                  Андро, уаз е кофти пример.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #54
                    От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

                    Защо да е кофти пример? Мостове които са направени по една технология, максимално си приличат и се различават само по това че единият има колесни редуктори, а другият няма.

                    Това че са сделани не е проблем при ползването им за нагледно средство. Ако тръгнеш да пътуваш с тях е друго нещо. А като тръгнеш и да ги тормозиш става това:
                    Първоначално публикуван от Соти
                    Пак се строши шибания руски говнолин...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Трябва концептуално да си изясниш понятията мощност и сила. После можем да говорим за ефективности, загуби и други такива.
                      Мощността е необходимата сила за свършване на някаква работа за определено време. Ако не се изразявам правилно с термини във въпросите си ,но все пак ме разбирате какво имам предвид не ме съдете и пренебрегвайте. Аз имам друго образование и познанията ми не са на такава висота в тази област както може би вашите, но пък имам интерес и влечение.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

                        При порталните мостове няма голям избор - по малко от пръстите на едната ръка. Като ти е кофти се рови за унимог и т.н. ......

                        Коментар


                        • #57
                          От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

                          Ми вижте как е решено при пинцгауер че е същите кила и ще ви светне
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #58
                            От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

                            Първоначално публикуван от Phantomaz Преглед на мнение
                            Мощността е необходимата сила за свършване на някаква работа за определено време.
                            Ами не.

                            Въпросът не опира до термини, а до разбиране на нещата. Образованието не е фатално, но без понятията от училищния курс по физика тези неща няма да ги разбереш от обяснения, а само евентуално с много, много опити.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              При порталните мостове няма голям избор - по малко от пръстите на едната ръка. Като ти е кофти се рови за унимог и т.н. ......
                              Да подскажа има Унимог с фургон който се продава в един дунавски град и е достатъчно известен тук .........
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

                                Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                                Някой хора май само се чудят по кой стръмен баир да пуснат топката и да тръгнат да си я гонят . След години когато вече всичко си събрал (знания ,умения и материали ) ще разбереш колко много време и сили си загубил да откриваш и да учиш нещо което вече е открито и вече е направено и от теб се изисквало само това да се запретнеш здраво да работиш и да правиш това което най-добре можеш и разбираш и това от което можеш да получиш реална финансова оценка за способностите си . Друга тема е ако имаш бизнес който вече си работи сам и ти осигурява средства които ти позволяват толкова много да мечтаеш че да можеш евентуално да изпълниш нещо което вече не е постигано . Във форума вече има двама мечтатели които имат основата която не се знае още колко ще се налага да я вкарват в пътя . Ти тръгваш не от нулата а от минус ........................ Ако искаш някой може да ти подскаже за какво говоря . Едната мечта май дори си търси нов собственик .

                                Съгласен съм, че не можеш да научиш всичко. Един живот не е достатъчен за да видиш изживееш и направиш всичко което искаш, но това значи ли че трябва да забием в една област и цял живот да сме като коне с капаци. Всеки сам избира. Но човек трябва да предизвиква себе си и да се развива.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X