Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигачи на клапани-с извинение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Повдигачи на клапани-с извинение

    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
    ...
    -Когато случите комбинацията от загрял двигател,максимално натоварване,ниски обороти и бедна горивна смес може даже буталото да стане "кашкавалено".
    Тогава клапаните изобщо не ги смятам за проблем.
    Ъъъ значи тряа а подкарам моята китара гат зимата ме подгони гладът.
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

    Коментар


    • #17
      От: Повдигачи на клапани-с извинение

      Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
      Ъъъ значи тряа а подкарам моята китара гат зимата ме подгони гладът.
      Пробвай лятото ,по лесно е!!!!
      И ремонта е по евтин лятото!!!

      Коментар


      • #18
        От: Повдигачи на клапани-с извинение

        Първоначално публикуван от dit_dh Преглед на мнение
        Здравейте,
        Започвам с извинение,защото въпросът ми има сигурно бърз отговор в техническата документация,но нямам време!
        Аутлендър 2008 4B12-Mivec 170кс.Карам с газов инжекцион и добри газаджии ми казаха,че ако съм с механични повдигачи трябва да имам допълнителна мазителна система.А аз не знам???Моля за помощ!Благодаря предварително!
        ...специално при вашия мотор,материала, от който са направени клапаните, както и леглата му ,са " кашкавалени" .....т.е. слаб ,в резултат на което ,при каране на газ се увреждат именно първо клапаните по периферията, защото при работа на газ , температурата е по висока......може лесно да се познае по работата на празен ход на мотора ако е нестабилен ,с леко поклащане на мотора.....в такъв случай се предприема реглаж на клапаните с хлабини, по големи от заводските ( както и ГАП-а на свещите да е по малко ....ако е примерно 11, то трябва да се намали на .....при вас мотора е на пулове, и за да се оправи,то трябва да се отнемат текущите луфтове в клапаните, след което да се изчислят точните луфтове, взимайки в предвид и че ще работи на газ,и след което да се поръчат нови пулове с правилните размери.....след което се махат валовете и се сменят пуловете......това е трудоемка работа,в сравнение с 4G69 ,който е с регулировъчни болтове и отнема не малко време и средства......имам личен опит ( не само като сервиз) в карането на газ и монтирането на Флаш лубе,като то се изразява в следното : карах автомобила 1 година без флаш луба, в резултат мотора почна да губи респонса си, и на празех ход леко притрисаше, след което направих реглаж на клапаните, и всичкие 250 коня се върнаха ......след 20к км. пробег отново лека полека изчезваха коне и почна да притриса,след което пак направих реглаж на клапаните, ( моите са с регулировъчни болтове ,но само на МИВЕКА ,т.е. на всмук. клапани, другите са с повдигачи),всичко отново се оправи, но след това сложих Флаш лубе,в резултат на което интервала за рег. на клапаните се увеличи горе долу на 50 к км......и така си остана на 50к км.....друг е въпроса, че това не може да продлжава вечно ,тъй като след време ще се наложи да сменям клапани и леглата им, но това време драстично се увеличава с тази система......даме искам да кажа ,че с Флаш луба се удължава пробега на мотора по отношение на проблем с клапаните в резултат на карането на газ......за съжаление са ни такива моторите ( моя е 6G75 ,а твоя е 4B12 ) ...

        Коментар


        • #19
          От: Повдигачи на клапани-с извинение

          Вярно е, че има двигатели, чиито изпускателни клапани не понасят по-голямото термично натоварване от карането на газ(гори по-бавно), като се твърди че такива са двигателите на Хонда. В семейството имаме Сивик с D15B2, който само на метан е изминал половин милион км, общо двойно. Главата и клапаните му са си оригиналните. Няма флашове, няма любове, напоследък се маже от стари гумички на клапаните, но не много

          Коментар


          • #20
            От: Повдигачи на клапани-с извинение

            Е, тази по висока температура не може ли да се намали с настройки на ЕГРа, за да се избегнат всичките тези неприятности?

            Коментар


            • #21
              От: Повдигачи на клапани-с извинение

              Благодаря за компетентната,изчерпателна и полезна информация
              VENI-VIDI-VICI!

              Коментар


              • #22
                От: Повдигачи на клапани-с извинение

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Е, тази по висока температура не може ли да се намали с настройки на ЕГРа, за да се избегнат всичките тези неприятности?
                Е , де да можеше............
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • #23
                  От: Повдигачи на клапани-с извинение

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Е, тази по висока температура не може ли да се намали с настройки на ЕГРа, за да се избегнат всичките тези неприятности?
                  Реалната темпетртура в горивната камера е по ниска от тази на бензина,но при газта често се влиза в режим на по бедна горивна смес ,т.е. продължава да доизгаря и когато преминава през изпускателния клапан.Частично "подобрение" се постига с корекция и по ранно запалване (високото октаново число позволява по голямо предварение),но няма как да коригираме и фазите заради газта. Новите уредби позволяват при пълно натоварване компютъра да "помага" и с порции бензин-охлажда и обогатява сместа. За 170 к.с. уредбата е 1900лв.,но така забавям евентуалния ремонт от "спортното каране" на синовете. Не съм добавял "масльонки" защото мотора е над 150 000.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Повдигачи на клапани-с извинение

                    Високата температура се дължи на бавното горене на газта, оттам и високото и октаново число. По-горе колегата е обяснил за запалването и газоразпределението. Не знам заводски метановите коли дали не са с други разпределителни валове.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Повдигачи на клапани-с извинение

                      Ще прескоча коментара дето имах, ама нещо не е наред с форума. Трие нови редове от мненията. Ей тука го оставям, щото не мога да изтрия мнението.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X