Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигачи на клапани-с извинение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Повдигачи на клапани-с извинение

    Здравейте,
    Започвам с извинение,защото въпросът ми има сигурно бърз отговор в техническата документация,но нямам време!
    Аутлендър 2008 4B12-Mivec 170кс.Карам с газов инжекцион и добри газаджии ми казаха,че ако съм с механични повдигачи трябва да имам допълнителна мазителна система.А аз не знам???Моля за помощ!Благодаря предварително!
    VENI-VIDI-VICI!

  • #2
    От: Повдигачи на клапани-с извинение

    Ам' щом ти препоръчват доверени хора - слагай! Не са скъпи и с един литър масло (около 25 лв.) караш къде 10 000 км.
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • #3
      От: Повдигачи на клапани-с извинение

      Прав си,вече съм го решил.Приятен ден!
      VENI-VIDI-VICI!

      Коментар


      • #4
        От: Повдигачи на клапани-с извинение

        Не ми е ясно каква е връзката м-у допълнителното мазане, което впръсква масло в горивото, и вида повдигачи.
        Вероятно се предполага че хидравличните действат с по-малки удари.
        Но съм виждал такава система монтирана и на Мицубиши с хидравлични повдигачи.
        Така или иначе, едва ли ще навреди.

        Коментар


        • #5
          От: Повдигачи на клапани-с извинение

          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
          Не ми е ясно каква е връзката м-у допълнителното мазане, което впръсква масло в горивото, и вида повдигачи.
          Връзката е, че едните се регулират, а другите - не.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            От: Повдигачи на клапани-с извинение

            При автомобили над 150 000 км. повишената "картерна вентилация" си ги смазва достатъчно с маслени пари (който има съмнения да смъкне колектора) така,че е по скоро въпрос на "авто- суета".
            Потенциалната заплаха е по- малка за клапаните с хидравлични повдигачи- "компенсират" по голямо линейно "разширение".
            В практиката няма съществено значение- газифицираните автомобили, ако допуснат работа с бедна горивна смес клапаните са най-малкият проблем!!!

            Коментар


            • #7
              От: Повдигачи на клапани-с извинение

              След 10000 км със системата прегледайте свещите. Имал съм на две коли такова нещо, на едната прецакваще свещите със същата течност с която другата нямаше проблем. Свещите натрупваха червен на цвят налеп и работата на двигателя се влошаваше, та се принудих да я махна.

              Коментар


              • #8
                От: Повдигачи на клапани-с извинение

                Ще сложа,щото намерих "ОТКРОВЕН" газаджия,който не беше категоричен за ползата,но ме увери,че няма да навреди.И,разбира се,ще проверя свещите.
                VENI-VIDI-VICI!

                Коментар


                • #9
                  От: Повдигачи на клапани-с извинение

                  Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                  При автомобили над 150 000 км. повишената "картерна вентилация" си ги смазва достатъчно с маслени пари (който има съмнения да смъкне колектора) така,че е по скоро въпрос на "авто- суета".
                  Потенциалната заплаха е по- малка за клапаните с хидравлични повдигачи- "компенсират" по голямо линейно "разширение".
                  В практиката няма съществено значение- газифицираните автомобили, ако допуснат работа с бедна горивна смес клапаните са най-малкият проблем!!!
                  Абсолютно точно и аз съм на това мнение.
                  0877 877 297

                  Коментар


                  • #10
                    От: Повдигачи на клапани-с извинение

                    Това нещо не смазва клапаните. Сваля им температурата. На теория и при правилно дозиране.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Повдигачи на клапани-с извинение

                      Значи прави същото като работещ ЕГР

                      Коментар


                      • #12
                        От: Повдигачи на клапани-с извинение

                        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        Значи прави същото като работещ ЕГР
                        Е, това работи по химически път.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Повдигачи на клапани-с извинение

                          Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                          Е, това работи по химически път.
                          Състава на кое променя ?
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Повдигачи на клапани-с извинение

                            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                            В практиката няма съществено значение- газифицираните автомобили, ако допуснат работа с бедна горивна смес клапаните са най-малкият проблем!!!
                            Би ли пояснил? Че карам една Витара последните 70 000+ км само на газ. Смесите са бедни през повечето време (има широколентова сонда) - от 17:1 до 20:1. На пълна газ само падат до 13:1. При газ стехиометрична смес е при 15.5:1 и цифрите дадени тук са съобразени с това. Та ми е любопитно какви проблеми се очакват при работа на газ на бедни смеси и защо.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Повдигачи на клапани-с извинение

                              Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                              Би ли пояснил? Че карам една Витара последните 70 000+ км само на газ. Смесите са бедни през повечето време (има широколентова сонда) - от 17:1 до 20:1. На пълна газ само падат до 13:1. При газ стехиометрична смес е при 15.5:1 и цифрите дадени тук са съобразени с това. Та ми е любопитно какви проблеми се очакват при работа на газ на бедни смеси и защо.
                              ...Няма нужда да влизам в полемика с Вас и да коментираме видовете горивни камери, различните системи на смесообразуване,различните горива ,запалителните свещи ,възможностите за коригиране на предварението при искрата и т.н. ....
                              -ВЪПРОСА за клапаните...- прегарят или когато пропускат ,при горене на бедна смес,проблеми с запалването и фазите на газоразпределяне.
                              -Когато случите комбинацията от загрял двигател,максимално натоварване,ниски обороти и бедна горивна смес може даже буталото да стане "кашкавалено".
                              Тогава клапаните изобщо не ги смятам за проблем.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X