Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет

    Първоначално публикуван от xxx79 Преглед на мнение
    ..... казват "само това не" и аз не смея да питам повече.
    ...ми тогава питай мен ( звънни )
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #17
      От: Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет

      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
      МЛ също е с въздушно окачване което е незаменимо при описания режим на експлоатация - кеф ти дигаш и хоп на бордюра/в пряспата, кеф ти сваляш и газ до дупка на магистралата.
      Имам поглед върху МЛ на приятел който го има от 3 години, взе го от познати богати хора на 88000 реални обслужван безкомпромисно, 2008 година МЛ280.
      Досега му навъртя 30000 и е сменил една въздушна възглавница, ремъци, масла и махна ДПФ филтъра
      Имай предвид че едни нови гуми са 1200-1500 лева - така че се подготви психически за подобни разходи.
      Иначе модела е доста сполучлив говорим за W164 след 2005 година. Изчистени са всички проблеми с първата генерация и вече не се сглобява в САЩ а в Австрия от Магна Щейр които правят и известната Гей класа на МБ
      Успех
      Карам МЛ 320 от 2008 г . Взет нов , сега е на 432 000 км. Три пъти компресор на окачването ( един път гаранционно , но се скапва ако се скъса маркуча на филтъра му , или дълго изпуска някоя възглавница ) , лагери на главините ( всичките) , възглавници задни три пъти , предни един път , семеринги на коляновия вал , генератор , маркуч на маслото на скоростната кутия , две ключалки на вратите , ключалка на багажната врата ( скапват се едни моторчета ) , някакви О -пръстени ( някъде по маслените магистрали ). Задните седалки са малко не удобни за дълъг път .Товарен е с пет човека и всичкия им багаж за десетина дена , събира доста багаж .При вдигнати задни седалки се качват разглобени ъглови дивани с матраците.Въпреки пътищата в БГ по окачването не е сменяно нищо ( освен възглавници) , не се плаши от разбити пътища .Никъде не съм закъсвал в сняг ( и 2012 и тази година зимата ) .В калта с летни гуми трудно се вкарва в пътя , но със зимни си върви ( пиша за черни пътища , а не за ниви разорани ) .Гумите не са 1 200 лева , а да кажем от 200 нагоре .Има скъпи и евтини части , но майсторите са малко-това е проблема ! Има същата партида и на 700 000 км . и се държат прилично .Забравих , че и волана е претапициран .Ако съм забравил нещо ще го допълня .

      Коментар


      • #18
        От: Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет

        Първоначално публикуван от xxx79 Преглед на мнение
        Ами май по-скоро немски ще да е наистина. Обаче за туарег не се споделят добри отзиви от сорта на много скъпа поддръжка, проблеми с електрониката, въздушното окачване, май и 3.0TDI има там болежи с някакви стружки от маслената помпа. Иначе обслужването с веригите ще го преживея. Май Х5 и МЛ са по-безпроблемни и опростени.
        Като изключим проблемите с маслената помпа, който е непонятен за мен, общо-взето проблемите, които си описал можеш да ги лепнеш за всяка марка. Не съм чувал за кола или джип изчистена на сто от проблеми и болежки.

        Въздушното окачване си е потенциален проблем, така че вариантите са два: или търсиш джипка без въздушно, или такъв с въздушно и като най-малкот зло избираш Х5 само със задни възглавници - здрав мотор, здрава кола, части можеш да намериш навсякъде, а хубавото е, че БМВ винаги се продава след това.

        Според мен проблема да намериш читав екземпляр ще е по-голям от това да си харесаш някое желязо.

        Ако сравняваш лек автомобил 150к.с. с джип по динамика, то тогава гледай джипки 200кс и нагоре. Затова и смятам, че тези двата отговарят най-добре на описанието.

        Нека все пак да ти кажа какво пропускаш с така поставените критерии:
        1. LC95 или LC120 - тук компромис с проходимостта и 4х4 системата няма, но от към динамика нещата са много зле.
        2. Хюндай СанатаФе или Кия Соренто-2 - по-бюджетно и по скотско, но същевременно достатъчно надеждно и здраво. Средно по вървеж. От гледна точка на критериите ти 4х4 системата няма да е необходимото ниво.

        Умишлено пропускам Субару, защото нямам преки или непреки впечатления, но според мен малко или много трябва си фен на марката, за да си купиш.

        Коментар


        • #19
          От: Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет

          Щом въобще се замисляш за парите, бих ти препоръчал леките сувчета... Кашкая например драпа доста успешно из сняг и пътища... Като динамика си е като лек автомобил с аналогична мощност... Убеден съм, че и хондичките са така...
          Като поддръжка - също е като лек автомобил...
          Ама не бил 'истински' 4х4 - при реална експлоатация едва ли би усетил подобно нещо, защото просто не е така - 4х4 си е добре измислено ... (Ако огледаш Кашкай, гледай да е с ESP, защото тогава има нисанския 'офроуд' ТС, който удря спирачка на превъртащото колело и имитира самоблокиращи диференциали - системата се казва ABLS )...
          Динамика - като на аналогичен лек автомобил... Просто теглото е силно съпоставимо с това на обикновен лек автомобил. Разликата с лекият автомобил е повишеният разход при високи скорости, и малко по-ниската максимална скорост... И като поведение де - по-високият център на тежестта си оказва влияние...

          За Grand Cherokee - не виждам с какво отстъпва на другите описани модели... Всеки стар автомобил си има особености, но нищо повече...
          От друга страна - ВСЕКИ джип от големите, ще ти тръска джоба подобаващо... Просто размерите на резервните части, количествата на консумативите и т.н. са повече отколкото на лек автомобил...
          А когато към това добавиш и 'по-особения' модел - цената често е 'отказваща'
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #20
            От: Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет

            Звучи доста добре Ще проуча по-обстойно модела Благодаря за инфото !

            Коментар


            • #21
              От: Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет

              Май тоя Qashqai ще ми дойде малък. Искам багажника да е приличен. Все повече клоня към X5 или ML. Но все пак ако мойе някой да даде мнение за Outlander i Pathfinder.

              Коментар


              • #22
                От: Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет

                Двете коли са в различни класове. Патфайндъра е по-голям, по-проходим, по-удобен, много по-голям багажник, двете места отзад са използваеми, по-голям разход, по-скъп за поддръжка и т.н. Оутлендъра е доста прилична машина, не блести с нищо особено, за сметка на което е много читава кола.
                То мнение трудно може да се даде. Отиваш в някоя автокъща, гледаш отвън, отвътре, караш и си избираш. Бях се навил на оутлендър, но след като го покарах, отпадна като опция.

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет

                  Ако искаш, погледни тази - рядко ще намериш по-голям багажник /или реални 7 места/, моторът е V6 240кс, разходът извънградско 130-140кмч е 10/100. Не ми е създавала никакви проблеми вече почти 50000км... http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=203911
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #24
                    Нисан Мурано е изключително широк и с голям багажник мотора е еластичен карам такъв 3.5 в6 240 коня и вече втора година само каране

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:132.jpg
Прегледи:1
Размер:53.5 КБ
ID:5769118
                    Последно редактирано от CarTest™; 06-10-17, 13:12.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет

                      Първоначално публикуван от dedo pop Преглед на мнение
                      Двете коли са в различни класове. Патфайндъра е по-голям, по-проходим, по-удобен, много по-голям багажник, двете места отзад са използваеми, по-голям разход, по-скъп за поддръжка и т.н. Оутлендъра е доста прилична машина, не блести с нищо особено, за сметка на което е много читава кола.
                      То мнение трудно може да се даде. Отиваш в някоя автокъща, гледаш отвън, отвътре, караш и си избираш. Бях се навил на оутлендър, но след като го покарах, отпадна като опция.
                      Ако не е тайна , какво си избра след като отпадна Outlander ? И какво точно те отказа след пробното каране? Конкретния автомобил или модела като цяло? С кой двигател беше?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет

                        Шурея имаше Оутлендър 2011, 2,2 дизела на мицубиши, автомат. Бял, хубав, запазен, на 65 000 км. Удобен, широк, особено отзад, просторен, приличен багажник. При карането не ми допадна. Шумен, по таблото скърца, пластмасите острели преждевременно. И нещо по управлението, което не мога да определя - просто не слушаше волана. Спирането също. Люлееше се в повече, отколкото мога да понеса. Жената беше с мен, след като слязохме просто с поглед се разбрахме - това не е нашата кола. Както се казва - качваш се и колата ти казва: аз съм, или: търси друга.
                        Спрях/ме се на Nissan X-Trail, моделът се води T31, фейслифт, шест степенен най-обикновен автоматик, 2,0 дизел на рено, 150 коня. Най-висок грейд на изпълнение. Семеен избор, не само мой. Това ми е третия нисан, имам много добри познанства и приятелства във форума и клуба на нисан, което най-много определи избора.
                        Читава кола, не е голяма, води се среден размер сюв. От прочетеното в нета, гледането на клипове, тестове съм убеден, че има най-читавата 4х4 система в своя клас. Имам го от ноември миналата година, и за да се изкефя напълно зимата беше истинска.
                        Минусите - двигателят е слаб, досега средния разход е 8,5. Задните места не са удобни - място за краката е малко. И шумен. Типично нисанска работа - хубава кола, само дето забравили обезшумяването.
                        Плюсовете - огромен багажник, при свалянето на задните седалки става спалня.
                        И трудно, бавно се намира. Две години го чаках, докато изпадне обява.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X