Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет :)

    Здравейте, ще се купува семеен SUV. Бюджета позволява следните модели които ми харесват:
    Mercedes ML W164 около 2006г.
    BMW X5 E53 около2006г.
    Mitsubishi Outlander след 2009г.
    Subaru Outback след 2010г.
    Subaru Forester след 2010г.
    Volvo XC 60,70,90
    Nissan Pathfinder след 2007г.
    Jeep Grand Cherokee след 2007г.
    Honda CRV след 2007г.
    Toyota RAV след 4 2007г.
    Такаааа...
    Обаче като се консултирам с познати и следва :
    Jeep Grand Cherokee - всичко друго само не това.
    Volvo XC 60,70,90 - много скъпа поддръжка повече от BMW и Mercedes.
    Subaru - няма сервизи и скъпи части.
    Honda CRV и Toyota RAV пък отпадат след като гледах доста клипове за проходимост и roller test.
    SUV ще се ползва за семеен за предимно градско най-много да мина през някоя пряспа зимата и някой бордюр да кача. Но пък като го ползвам извън града искам да върви прилично без да се кръстя като изпреварвам В момента карам passat 1.8 T и като динамика не искам да му отстъпва Бюджета може да се разтегли за по-читав екземпляр. За да не ме съсипе поддръжката после
    Моля за мнения и предложения

  • #2
    От: Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет

    Май повече към пълноприводен бус водят критериите ти, отколкото към джипка.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет

      И на мен ми харесват но е прекалено голямо нещо буса аз имам и мини ван който ми върши тази функция. Семейството ми е от 3-ма души и имам нужда от голям багажник като ходя на почивки но чак бус, мисля че не ми е необходим.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет

        Напъни се за по нов МЛ със сервизна история тук и от познат
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет

          Звучи добре но, няма такъв познат Най-вероятно от чужбина ще си го внеса.

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет

            Първоначално публикуван от xxx79 Преглед на мнение
            З:
            Jeep Grand Cherokee - всичко друго само не това.
            Що?
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет

              Ами и аз не знам защо джипката ми харесва и е с двигател на Mercedes но когото питам познати джамази казват "само това не" и аз не смея да питам повече.

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет

                Не изхвърляй xc90. Не знам кой те е излъгал, но поддръжката му е много под тази на МЛ. Първо дизеловият мотор е доработен бусовски на VW 2.5 (5 цилиндров редови), който се е доказал с годините, поддръжката му е е сравнително евтина, за мен единственото, за което трябва да се внимава при покупка на волво е дали халдекса работи. Автоматичната кутия е добра, а ако намериш екземпляр с ръчна, разхода на гориво пада дори под 10/100. Откъм пространство на багажник волвото е огромно.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет

                  Първоначално публикуван от xxx79 Преглед на мнение
                  Здравейте, ще се купува семеен SUV.
                  Honda CRV и Toyota RAV пък отпадат след като гледах доста клипове за проходимост и roller test.

                  Моля за мнения и предложения
                  При положение ,че автомобила няма да се "бори" с камъни и дерета и основно ще е градска кола за тротоара, не виждам логиката.Що се отнася до динамиката за да е близка до колата ВИ ,SUV а трябва да е над 200 к.с. .
                  Най-добре е да уточните компромисите ,които можете да приемете и "скачайте"-все пак е кола, а не съпруга..................

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет

                    Логиката ми е, че като ще давам пари за 4x4 поне да е такова а не псевдо. Не че искам да има бързи бавни и там всичките му екстри но поне в голям сняг да издрапам по непочистените ни улици без да ми се смеят комшиите А за компромисите сте прав. Трябва да степенувам приоритетите си.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет

                      Както си го описал говориш за X5 или Туарег 3.0TDI

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет

                        Ами май по-скоро немски ще да е наистина. Обаче за туарег не се споделят добри отзиви от сорта на много скъпа поддръжка, проблеми с електрониката, въздушното окачване, май и 3.0TDI има там болежи с някакви стружки от маслената помпа. Иначе обслужването с веригите ще го преживея. Май Х5 и МЛ са по-безпроблемни и опростени.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет

                          Първоначално публикуван от xxx79 Преглед на мнение
                          Май Х5 и МЛ са по-безпроблемни и опростени.
                          МЛ също е с въздушно окачване което е незаменимо при описания режим на експлоатация - кеф ти дигаш и хоп на бордюра/в пряспата, кеф ти сваляш и газ до дупка на магистралата.
                          Имам поглед върху МЛ на приятел който го има от 3 години, взе го от познати богати хора на 88000 реални обслужван безкомпромисно, 2008 година МЛ280.
                          Досега му навъртя 30000 и е сменил една въздушна възглавница, ремъци, масла и махна ДПФ филтъра
                          Имай предвид че едни нови гуми са 1200-1500 лева - така че се подготви психически за подобни разходи.
                          Иначе модела е доста сполучлив говорим за W164 след 2005 година. Изчистени са всички проблеми с първата генерация и вече не се сглобява в САЩ а в Австрия от Магна Щейр които правят и известната Гей класа на МБ
                          Успех
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет

                            Имам познат майстор който има такъв МЛ и също ми го препоръчва Имало доста алтернативни части и рециклирането на въздушното било 200лв на възглавница.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет

                              Първоначално публикуван от xxx79 Преглед на мнение
                              Имам познат майстор който има такъв МЛ и също ми го препоръчва Имало доста алтернативни части и рециклирането на въздушното било 200лв на възглавница.
                              Опс грешка - прави се само в САЩ но в нов завод
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X