Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 26

Тема: Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет :)

Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет :)

Здравейте, ще се купува семеен SUV. Бюджета позволява следните модели които ми харесват:
    Mercedes ML W164 около 2006г.
    BMW X5 E53 около2006г.
    Mitsubishi Outlander след 2009г.
    Subaru Outback след 2010г.
    Subaru Forester след 2010г.
    Volvo XC 60,70,90
    Nissan Pathfinder след 2007г.
    Jeep Grand Cherokee след 2007г.
    Honda CRV след 2007г.
    Toyota RAV след 4 2007г.
    Такаааа...
    Обаче като се консултирам с познати и следва :
    Jeep Grand Cherokee - всичко друго само не това.
    Volvo XC 60,70,90 - много скъпа поддръжка повече от BMW и Mercedes.
    Subaru - няма сервизи и скъпи части.
    Honda CRV и Toyota RAV пък отпадат след като гледах доста клипове за проходимост и roller test.
    SUV ще се ползва за семеен за предимно градско най-много да мина през някоя пряспа зимата и някой бордюр да кача. Но пък като го ползвам извън града искам да върви прилично без да се кръстя като изпреварвам В момента карам passat 1.8 T и като динамика не искам да му отстъпва Бюджета може да се разтегли за по-читав екземпляр. За да не ме съсипе поддръжката после
    Моля за мнения и предложения

Публикации
    163
    Точки (при гласуване)
    1

По подразбиране От: Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет

Май повече към пълноприводен бус водят критериите ти, отколкото към джипка.

Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: Съвет за покупка на приличен SUV с много критерии, голям избор и разтеглив бюджет

И на мен ми харесват но е прекалено голямо нещо буса аз имам и мини ван който ми върши тази функция. Семейството ми е от 3-ма души и имам нужда от голям багажник като ходя на почивки но чак бус, мисля че не ми е необходим.

Място
    Варна
    Публикации
    1,575
    Точки (при гласуване)
    9

Напъни се за по нов МЛ със сервизна история тук и от познат
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

Звучи добре но, няма такъв познат Най-вероятно от чужбина ще си го внеса.

Място
    София....
    Публикации
    6,647
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на xxx79 Преглед на публикациите
    З:
    Jeep Grand Cherokee - всичко друго само не това.
    Що?
    0877 17 07 27
    Понеделник - почивен ден

Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

Ами и аз не знам защо джипката ми харесва и е с двигател на Mercedes но когото питам познати джамази казват "само това не" и аз не смея да питам повече.

Място
    Велико Търново
    Публикации
    9
    Точки (при гласуване)
    0

Не изхвърляй xc90. Не знам кой те е излъгал, но поддръжката му е много под тази на МЛ. Първо дизеловият мотор е доработен бусовски на VW 2.5 (5 цилиндров редови), който се е доказал с годините, поддръжката му е е сравнително евтина, за мен единственото, за което трябва да се внимава при покупка на волво е дали халдекса работи. Автоматичната кутия е добра, а ако намериш екземпляр с ръчна, разхода на гориво пада дори под 10/100. Откъм пространство на багажник волвото е огромно.

Публикации
    1,193
    Точки (при гласуване)
    11

Здравейте, ще се купува семеен SUV.
    Honda CRV и Toyota RAV пък отпадат след като гледах доста клипове за проходимост и roller test.

Моля за мнения и предложения
    При положение ,че автомобила няма да се "бори" с камъни и дерета и основно ще е градска кола за тротоара, не виждам логиката.Що се отнася до динамиката за да е близка до колата ВИ ,SUV а трябва да е над 200 к.с. .
    Най-добре е да уточните компромисите ,които можете да приемете и "скачайте"-все пак е кола, а не съпруга..................

Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

Логиката ми е, че като ще давам пари за 4x4 поне да е такова а не псевдо. Не че искам да има бързи бавни и там всичките му екстри но поне в голям сняг да издрапам по непочистените ни улици без да ми се смеят комшиите А за компромисите сте прав. Трябва да степенувам приоритетите си.

Място
    Sofia
    Публикации
    509
    Точки (при гласуване)
    8

Както си го описал говориш за X5 или Туарег 3.0TDI

Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

Ами май по-скоро немски ще да е наистина. Обаче за туарег не се споделят добри отзиви от сорта на много скъпа поддръжка, проблеми с електрониката, въздушното окачване, май и 3.0TDI има там болежи с някакви стружки от маслената помпа. Иначе обслужването с веригите ще го преживея. Май Х5 и МЛ са по-безпроблемни и опростени.

Място
    Варна
    Публикации
    1,575
    Точки (при гласуване)
    9

Май Х5 и МЛ са по-безпроблемни и опростени.
    МЛ също е с въздушно окачване което е незаменимо при описания режим на експлоатация - кеф ти дигаш и хоп на бордюра/в пряспата, кеф ти сваляш и газ до дупка на магистралата.
    Имам поглед върху МЛ на приятел който го има от 3 години, взе го от познати богати хора на 88000 реални обслужван безкомпромисно, 2008 година МЛ280.
    Досега му навъртя 30000 и е сменил една въздушна възглавница, ремъци, масла и махна ДПФ филтъра
    Имай предвид че едни нови гуми са 1200-1500 лева - така че се подготви психически за подобни разходи.
    Иначе модела е доста сполучлив говорим за W164 след 2005 година. Изчистени са всички проблеми с първата генерация и вече не се сглобява в САЩ а в Австрия от Магна Щейр които правят и известната Гей класа на МБ
    Успех
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

Имам познат майстор който има такъв МЛ и също ми го препоръчва Имало доста алтернативни части и рециклирането на въздушното било 200лв на възглавница.

Място
    Варна
    Публикации
    1,575
    Точки (при гласуване)
    9

Имам познат майстор който има такъв МЛ и също ми го препоръчва Имало доста алтернативни части и рециклирането на въздушното било 200лв на възглавница.
    Опс грешка - прави се само в САЩ но в нов завод
    VW Golf VI variant

Място
    София....
    Публикации
    6,647
    Точки (при гласуване)
    22

..... казват "само това не" и аз не смея да питам повече.
    ...ми тогава питай мен ( звънни )
    0877 17 07 27
    Понеделник - почивен ден

Място
    Пловдив
    Публикации
    114
    Точки (при гласуване)
    1

Цитат Мнение на rosen_offroad Преглед на публикациите
    МЛ също е с въздушно окачване което е незаменимо при описания режим на експлоатация - кеф ти дигаш и хоп на бордюра/в пряспата, кеф ти сваляш и газ до дупка на магистралата.
    Имам поглед върху МЛ на приятел който го има от 3 години, взе го от познати богати хора на 88000 реални обслужван безкомпромисно, 2008 година МЛ280.
    Досега му навъртя 30000 и е сменил една въздушна възглавница, ремъци, масла и махна ДПФ филтъра
    Имай предвид че едни нови гуми са 1200-1500 лева - така че се подготви психически за подобни разходи.
    Иначе модела е доста сполучлив говорим за W164 след 2005 година. Изчистени са всички проблеми с първата генерация и вече не се сглобява в САЩ а в Австрия от Магна Щейр които правят и известната Гей класа на МБ
    Успех
    Карам МЛ 320 от 2008 г . Взет нов , сега е на 432 000 км. Три пъти компресор на окачването ( един път гаранционно , но се скапва ако се скъса маркуча на филтъра му , или дълго изпуска някоя възглавница ) , лагери на главините ( всичките) , възглавници задни три пъти , предни един път , семеринги на коляновия вал , генератор , маркуч на маслото на скоростната кутия , две ключалки на вратите , ключалка на багажната врата ( скапват се едни моторчета ) , някакви О -пръстени ( някъде по маслените магистрали ). Задните седалки са малко не удобни за дълъг път .Товарен е с пет човека и всичкия им багаж за десетина дена , събира доста багаж .При вдигнати задни седалки се качват разглобени ъглови дивани с матраците.Въпреки пътищата в БГ по окачването не е сменяно нищо ( освен възглавници) , не се плаши от разбити пътища .Никъде не съм закъсвал в сняг ( и 2012 и тази година зимата ) .В калта с летни гуми трудно се вкарва в пътя , но със зимни си върви ( пиша за черни пътища , а не за ниви разорани ) .Гумите не са 1 200 лева , а да кажем от 200 нагоре .Има скъпи и евтини части , но майсторите са малко-това е проблема ! Има същата партида и на 700 000 км . и се държат прилично .Забравих , че и волана е претапициран .Ако съм забравил нещо ще го допълня .

Място
    Sofia
    Публикации
    509
    Точки (при гласуване)
    8

Ами май по-скоро немски ще да е наистина. Обаче за туарег не се споделят добри отзиви от сорта на много скъпа поддръжка, проблеми с електрониката, въздушното окачване, май и 3.0TDI има там болежи с някакви стружки от маслената помпа. Иначе обслужването с веригите ще го преживея. Май Х5 и МЛ са по-безпроблемни и опростени.
    Като изключим проблемите с маслената помпа, който е непонятен за мен, общо-взето проблемите, които си описал можеш да ги лепнеш за всяка марка. Не съм чувал за кола или джип изчистена на сто от проблеми и болежки.

Въздушното окачване си е потенциален проблем, така че вариантите са два: или търсиш джипка без въздушно, или такъв с въздушно и като най-малкот зло избираш Х5 само със задни възглавници - здрав мотор, здрава кола, части можеш да намериш навсякъде, а хубавото е, че БМВ винаги се продава след това.

Според мен проблема да намериш читав екземпляр ще е по-голям от това да си харесаш някое желязо.

Ако сравняваш лек автомобил 150к.с. с джип по динамика, то тогава гледай джипки 200кс и нагоре. Затова и смятам, че тези двата отговарят най-добре на описанието.

Нека все пак да ти кажа какво пропускаш с така поставените критерии:
    1. LC95 или LC120 - тук компромис с проходимостта и 4х4 системата няма, но от към динамика нещата са много зле.
    2. Хюндай СанатаФе или Кия Соренто-2 - по-бюджетно и по скотско, но същевременно достатъчно надеждно и здраво. Средно по вървеж. От гледна точка на критериите ти 4х4 системата няма да е необходимото ниво.

Умишлено пропускам Субару, защото нямам преки или непреки впечатления, но според мен малко или много трябва си фен на марката, за да си купиш.

Място
    Варна
    Публикации
    5,169
    Точки (при гласуване)
    19

Щом въобще се замисляш за парите, бих ти препоръчал леките сувчета... Кашкая например драпа доста успешно из сняг и пътища... Като динамика си е като лек автомобил с аналогична мощност... Убеден съм, че и хондичките са така...
    Като поддръжка - също е като лек автомобил...
    Ама не бил 'истински' 4х4 - при реална експлоатация едва ли би усетил подобно нещо, защото просто не е така - 4х4 си е добре измислено ... (Ако огледаш Кашкай, гледай да е с ESP, защото тогава има нисанския 'офроуд' ТС, който удря спирачка на превъртащото колело и имитира самоблокиращи диференциали - системата се казва ABLS )...
    Динамика - като на аналогичен лек автомобил... Просто теглото е силно съпоставимо с това на обикновен лек автомобил. Разликата с лекият автомобил е повишеният разход при високи скорости, и малко по-ниската максимална скорост... И като поведение де - по-високият център на тежестта си оказва влияние...

За Grand Cherokee - не виждам с какво отстъпва на другите описани модели... Всеки стар автомобил си има особености, но нищо повече...
    От друга страна - ВСЕКИ джип от големите, ще ти тръска джоба подобаващо... Просто размерите на резервните части, количествата на консумативите и т.н. са повече отколкото на лек автомобил...
    А когато към това добавиш и 'по-особения' модел - цената често е 'отказваща'
    Nissan Qashqai 2.0/140h.p/4x4/2008
    Jeep Grand Cherokee Overland 2014/3.0 CRD

Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

Звучи доста добре Ще проуча по-обстойно модела Благодаря за инфото !

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. бюджет 20К - помагайте със съвет
    От logayn във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 10
    Последно мнение: 23-04-15, 20:39
  2. Отговори: 27
    Последно мнение: 11-09-13, 12:45
  3. Новата Лада Нива! Колко много прилича на Evogue!
    От Радослав Стефанов във форум Общи приказки
    Отговори: 1
    Последно мнение: 01-07-13, 12:42

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •