Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова придобивка, HYUNDAI GALLOPER II 380° от северна Европа към западна Азия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нова придобивка, HYUNDAI GALLOPER II 380° от северна Европа към западна Азия

    Здравейте на всички нов съм в форума казвам се Якоб Нашитян,
    родом съм от град Кърджали но от 11 години съм в Германия живея в град Ханновер та и така да ви споделя как се здобих с Галопер а , всяка година си ходя в България както и това лято за по месец 2 най много имаме апартамент в центъра на града и къща в едно близко село който се намира на 15 км от центъра но и на високо 620м над морска височина
    там вилата е стегната почти повечето седим там защото въздуха е чист спокоен като на рехабилитация, но това лято ми се наложи да вляза в гората просто за разходка и да проверя за едни стари парцели от понстари близки но се оказа че с Мерцедеса няма как да стане тази работа и реших просто да си купя кола която да има възможност да се разходи на горски кални прашни пътища и случаино попаднах на една обява Hyundai galloper 2.5tdi 2001 exseed уговорих среща с продавача а тои се оказа човек работещ в горско където баща му също е работил там и джипа е бил на бащаму който е починал месец преди това и той просто продава джипаму защото имал спомени, разбрахмесе на 5500лв. След което го купих и го покарах около 20 дена почти на всяка обстсновка и останах впечетлен че харчи достичко но вози много добре от както изглежда и е доста по упорит от много други марки джипове особено на черен път та доста съм доволен от джипчето сега 1 година няма да се шофира бих искал да знам на какво трябва да се внимава докато си седи в гаража чух пе цилиндърния блок е бил от желязо а не от алуминии тоест има ли вероятност да ръждясва на разреден антифриз -35° и така бих искал да знам на какво трябва да внимавам и кои са плюс и минус на тази кола благодаря ви много поздрави от Ханновер 96.
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Нова придобивка, HYUNDAI GALLOPER II 380° от северна Европа към западна Азия

    Добре дошъл.

    Гледам ти е трудно да пишеш на български език ама слагай поне по някоя точка. На нас ще ни е по-лесно да четем.

    За разхода на гориво - не очаквай да харчи като лека кола, това няма как да стане.

    1 година престой е предизвикателство за почти всяка кола. Антифризът не ти е враг, ако е нов. Ако е на 7-8 години ще имаш ръждясване независимо дали караш или не.

    Какво трябва да внимаваш - научи се как се ползва 4х4 системата. Има смисъл, с неправилно боравене можеш бързо и лесно да счупиш трансмисията на почти всяка 4х4 кола.

    Коментар


    • #3
      От: Нова придобивка, HYUNDAI GALLOPER II 380° от северна Европа към западна Азия

      Добре дошъл във форума.

      Погрижи си да си смениш поне антифриза и маслото на мотора. След това пълниш резервоара догоре. На твое място бих сложил преди това и добавка за съхраняване на горивото (не ме питай за марка защото не съм в България). След това понапомваш гумите на +25% от нормалното и на финала откачаш клемата на акумулатора.
      Живот и здраве като ти дотрябва най-много да се наложи да му подадеш ток. При запалването връти един два пъти ключа само на контакт да подгрее и след това ако може да завърти един два пъти двигателя, но без да го палиш. На втори - трети опит вече го въртиш докато запали.
      Поздрави и честито - Галопера изтлежда в много добро сътсояние. На следващата година му смени останалите масла по раздатка, диференциял и ск. кутия.

      Коментар


      • #4
        От: Нова придобивка, HYUNDAI GALLOPER II 380° от северна Европа към западна Азия

        Благодаря ви за хубавите съвети, Колеги интередува ме в момента колатс е с ориинален касетифон което по следствие ще се смени с друг по нов и дали буксите са европеиски стандарт или се налага някакъв конвертор ?

        Коментар


        • #5
          От: Нова придобивка, HYUNDAI GALLOPER II 380° от северна Европа към западна Азия

          99% са евростандарт, но и да не са - има евтини преходници към евробукси за 10-20лв.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X