Обява

Свий
Няма добавени обяви.

евро 5 , евро 6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • евро 5 , евро 6

    Преди малко гледах в темата за продажби , та ми хрумна да споделя.На доста от автомобилите , които минават за обслужване през нашия сервиз виждам зелени лепенки от ДЕКРА.Когато попитах за причината ми обясниха , че с чужда регистрация и наличието на този стикер автомобилът е безпроблемен за всяка точка в Германия.По наште прерии струвало 10 евро.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

  • #2
    От: евро 5 , евро 6

    Този стикер няма много общо с Евро 5 и 6. Зелена умвелтплакета най- общо казано получават бензиновите двигатели с катализатор и дизелите с ДПФ. Ако влезеш в зона, означена с такъв знак

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Download (1).jpg
Прегледи:1
Размер:13.3 КБ
ID:5767529

    без нея, може да те глобят 40 евро, независимо дали колата покрива изискванията или не.
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • #3
      От: евро 5 , евро 6

      Явно тоя стикер от DEKRA в Белгия, го играе зеления у Германия.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #4
        От: евро 5 , евро 6

        Така го играе ДЕКРА има и в БГ , та затова.Темата я формулирах така , защото един продавач на кола се шашка да му е на 6.
        И става дума в темата за чуждите регистрации.Местните са ясни.За чужда , докато се изясни , големо важно 40 евро - три часа работа , нема и толкоз.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: евро 5 , евро 6

          С тия екоизисквания откачиха.Кой най-много рекламираше собствените си дизели ,Германия и Франция и след като започнаха да се тровят от смог навсякъде заради фалшиви и манипулирани данни ,започнаха с екоизисквания и норми.Да не би производството на катализатори и ДПФ филтри да е много екологично.За производството на акумулаторите на новите "супер-еко" електрички ,въобще не требва да се коментира.Всякакви еко-меко норми и такси са абсолютна парлама за събиране на некви оправадни средства.Нали требва да покриват загуби от лъжите за супер икономични еко-автомобили.
          ,
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #6
            От: евро 5 , евро 6

            Скоро нещо говорих с колега по повод зелените стикери, понеже и той кара същия стар дизел като мен (евро 3). Каза, че в различните градове е различно строго (нищо, че Германия). На някои места си караш след знака, и няма проблем(ако не те спрат), на други те снимат и пращат по пощата...почти със сигурност.
            Аз няма къде да ходя с моя трактор, но съм минавал примерно транзит през Мюнхен, през тунелите и няма проблем (явно там няма ограничение).
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #7
              От: евро 5 , евро 6

              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
              ...Всякакви еко-меко норми и такси са абсолютна парлама за събиране на некви оправадни средства...
              В случая се касае за достъп на автомобили в централните части на големите градове. Ако щеш вярвай, хората там са чувствителни на тема смог до степен да си монтират катализатори на кюмбетата за отопление

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              ...но съм минавал примерно транзит през Мюнхен, през тунелите и няма проблем (явно там няма ограничение).
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uzmuenchen-DW-Sonstiges-Detroit-jpg.jpg
Прегледи:1
Размер:112.3 КБ
ID:5767530
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • #8
                От: евро 5 , евро 6

                Както добре се вижда от картата, Швабинг се намира в зелената зона. Точно там ще пребивавам догодина за известно време и мисля, че коментари от сорта "шашка" са просто неуместни. Не съм си у дома, за да си правя каквото искам!

                Коментар


                • #9
                  От: евро 5 , евро 6

                  Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
                  Както добре се вижда от картата, Швабинг се намира в зелената зона. Точно там ще пребивавам догодина за известно време и мисля, че коментари от сорта "шашка" са просто неуместни. Не съм си у дома, за да си правя каквото искам!
                  С евро 5 имаш зелена плакета до момента в който изхвърлиш колата на моргата . За момента умуват от кога да въведат синята плакета . За дизелите ще важи само за тези които са с евро 6 .За бензините не съм се интересувал защото не ме засяга . Чувам че някой от големите градове ще забранят дизелите в централните си части . Все още обаче не съм чул за кои ще се отнася (дали за всички или само за тези които имат зелена ) . И двете ни коли са евро 6 , като Транзит Къстома е с АдБлу . Колкото и да умуват и каквото да правят за момента няма решение на проблема със замърсяването на въздуха от товарните и лекотоварните . Скоро от занаятчийската камара на Дюселдорф ми изпратиха въпросник за това колко и какви коли ползвам и с какъв евро сертификат са . Допълнително се интересуваха и каква е инвестицията ми и колко проблеми ще имам или съм имал ако се влязат в сила новите изисквания . Предполага че ще правят статистика колко ще се натовари бизнеса ако трябва да се въведе синята плакета .
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • #10
                    От: евро 5 , евро 6

                    Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
                    Както добре се вижда от картата, Швабинг се намира в зелената зона. Точно там ще пребивавам догодина за известно време и мисля, че коментари от сорта "шашка" са просто неуместни. Не съм си у дома, за да си правя каквото искам!
                    Темата е точно за "шашкане" на тема еко.Айде и немците да са се сбъркали.
                    Беше повод твоето обяснение.Къде , как и защо из Иврупа.Що рипаш , като изгорен.В зелена зона си караш с удостоверение за зелен!
                    Капито?
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: евро 5 , евро 6

                      Пичувье! Надали смисъла на Евро 5 или 6 е възможността да достъпиш до някой си център у нЕкоя държава. Друго ше да е!
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: евро 5 , евро 6

                        Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
                        ...Не съм си у дома, за да си правя каквото искам!
                        С талона на колата и 6 евро влизаш в първия пункт за ГТП или в някоя общинска администрация . Не е необходимо да си с автомобила. Плакетата се издава за по- малко време, отколкото трае обяснението на процедурата. Онлайн ги предлагат за суми от 10 до колкото-стигне-нахалството-на-продавача евро
                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • #13
                          От: евро 5 , евро 6

                          То нали сме европейци, но не пречи в България данъка за новите коли все още да е по-скъп от този за старите. А за разделяне според екологични класове, даже и не се говори май.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #14
                            От: евро 5 , евро 6

                            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                            С талона на колата и 6 евро влизаш в първия пункт за ГТП или в някоя общинска администрация . Не е необходимо да си с автомобила. Плакетата се издава за по- малко време, отколкото трае обяснението на процедурата. Онлайн ги предлагат за суми от 10 до колкото-стигне-нахалството-на-продавача евро
                            Още в БГ може да се извади плакета . Няма нужда да се купува в ДЕ .
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • #15
                              От: евро 5 , евро 6

                              Евро 6, Евро 7, а като ги нагазиш всичките пушат като локомотиви. Малоумници.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X