Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тест с крик на санта фе 1 генераци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тест с крик на санта фе 1 генераци

    Секи си има некви страхове.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      От: Тест с крик на санта фе 1 генераци

      Системата на 1-ва генерация СФ е странна. Има я из руските форуми описана, грубо по спомени на муфата има успоредно диференциал, който разпределя предно задно, като спече муфата спасява, като не предава просто разпределя преден заден. На места пише, че е 90 на 10 ПМ:ЗМ, но и че има разлика бензин и дизел. При мен/бензинов 2.4 '01/ тръгва по подобен начин, като съм сменил муфата с такава в по-добро състояние. Не съм правил твоя тест, със старата като е качена колата на подемник кардана се държи с ръка и колкото и да се форсира не предава момент. С "новата" не може да се държи и превърта гуми отзад на кал. Не съм открил някой да ги ремонтира. Може да погледнете в тази тема. http://www.offroad-bulgaria.com/show...36#post3093936 Ако мога да помогна с нещо съм на разположение, ако се намери мераклия за ремонт мога да изпратя една муфа.
      "Най-опасната фраза в езика е: "Ние винаги сме го правили по този начин."

      Коментар


      • #18
        От: Тест с крик на санта фе 1 генераци

        Първоначално публикуван от Daniel90 Преглед на мнение
        Системата на 1-ва генерация СФ е странна. Има я из руските форуми описана, грубо по спомени на муфата има успоредно диференциал, който разпределя предно задно, като спече муфата спасява, като не предава просто разпределя преден заден. На места пише, че е 90 на 10 ПМ:ЗМ, но и че има разлика бензин и дизел. При мен/бензинов 2.4 '01/ тръгва по подобен начин, като съм сменил муфата с такава в по-добро състояние. Не съм правил твоя тест, със старата като е качена колата на подемник кардана се държи с ръка и колкото и да се форсира не предава момент. С "новата" не може да се държи и превърта гуми отзад на кал. Не съм открил някой да ги ремонтира. Може да погледнете в тази тема. http://www.offroad-bulgaria.com/show...36#post3093936 Ако мога да помогна с нещо съм на разположение, ако се намери мераклия за ремонт мога да изпратя една муфа.
        И аз съм го чел това с 90/10, но съм чел и 60/40 къде е истината никой не знае Ако можеш направи теста крика с подпряни 3 гуми и снимай да видим при теб как е .

        Коментар


        • #19
          От: Тест с крик на санта фе 1 генераци

          60/40 е с диференциал. 90/10 е само виско.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #20
            От: Тест с крик на санта фе 1 генераци

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            60/40 е с диференциал. 90/10 е само виско.
            В смисъл има 3ти диф?

            Коментар


            • #21
              От: Тест с крик на санта фе 1 генераци

              Първоначално публикуван от sabatton Преглед на мнение
              В смисъл има 3ти диф?
              Да.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:808b0fcs-960.jpg
Прегледи:1
Размер:162.2 КБ
ID:5767581
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #22
                От: Тест с крик на санта фе 1 генераци

                Къде точно се намира 3тия диф,че не ми е ясно нещо.1 отпред, 1 отзад.Снимка има ли отдолу на колата.

                Коментар


                • #23
                  От: Тест с крик на санта фе 1 генераци

                  Първоначално публикуван от sabatton Преглед на мнение
                  Къде точно се намира 3тия диф,че не ми е ясно нещо.1 отпред, 1 отзад.Снимка има ли отдолу на колата.
                  Малко е необичайно направен, не е отделно, а е в скоростната кутия, заедно с предния диференциал. Системата е разработена от Щаер доколкото знам.
                  Ако проследиш на картинката, която съм дал, кое с с кое е свързано, ще разбереш действието. Макар че не се вижда много добре.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Тест с крик на санта фе 1 генераци

                    Това повдигане с крик от първия пост, ли е най-точния метод за проба на виско муфата.
                    Винаги се оглеждайте наляво и надясно , когато пресичате на червено.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Тест с крик на санта фе 1 генераци

                      Ето какво излиза на пръв прочит в пространството.

                      http://www.awdwiki.com/en/hyundai/

                      Аз също съм с 2.7, бензин, 2001-ва година. Днеска ми се случи, предното ляво колело да остане във въздуха, така и не потеглих, просто си се въртеше колелото, а колата стоеше на едно място. След като пуснах няколко метра назад, следващия опит беше успепешен.

                      Поздрави.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Тест с крик на санта фе 1 генераци

                        https://www.drive2.ru/l/5649597/

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:c5058fcs-960.jpg
Прегледи:1
Размер:67.7 КБ
ID:5767787
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Тест с крик на санта фе 1 генераци

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Малко е необичайно направен, не е отделно, а е в скоростната кутия, заедно с предния диференциал. Системата е разработена от Щаер доколкото знам.
                          Ако проследиш на картинката, която съм дал, кое с с кое е свързано, ще разбереш действието. Макар че не се вижда много добре.
                          Значи май няма как да разберем дали сме 3ти диф или с муфа?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Тест с крик на санта фе 1 генераци

                            Първоначално публикуван от sabatton Преглед на мнение
                            Значи май няма как да разберем дали сме 3ти диф или с муфа?
                            Вижда се на клипа - имаш диференциал и муфа в паралел, която го самоблокира в някаква степен. Ако си само с муфа, предния мост ще върти винаги, щото е постоянно свързан. И няма как без диф, да се завърти задния мост, ако не се върти предния.
                            Последно редактирано от cecoa1; 28-09-17, 06:25.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Тест с крик на санта фе 1 генераци

                              Здравейте, да повдигна малко темата, и да питам, някой успя ли да ремонтира тази муфа? Мисля, че и аз имам такъв проблем. Правих теста с крика само на вдигнато предно колело и подпряно задно, че нямах повече камъни, държи се по съшия начин като на клипа от първия пост. Мисля си, че би трябвало да блокира по бързо и да предава по голям въртящ момент към задните колела. Според мен муфата не е блокирала, а приплъзва, и не може да завърти задните колела с достатъчна сила.
                              Питането ми е, дали е нормално да се държи така, и дали някой е успял да управи този проблем с ремонт на муфата?
                              пп. Днес ми се случи следното: паркирайки на зад, задните гуми опряха в бордюр, а предните останаха на лед, предна лява си въртеше а задните не. след около десетина секунди въртене, успя да се качи, но не разбрах, дали леда се стопи под предната гума, или зацепи задна.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Тест с крик на санта фе 1 генераци

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Не е. Струва 260лв. + сваляне и качване, ако не можеш сам.
                                Само да му сложа муфата в ръцете ще му струва над 200 лв ,защото се намира в раздатката. Не на кардана. Та дотук с ценообразуването ти.
                                Калин Владов,09РСПБЗН

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X