Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Главен спирачен цилиндър /помпа/ на УАЗ 452Д 1981г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Главен спирачен цилиндър /помпа/ на УАЗ 452Д 1981г.

    Здравейте колеги не мога да намеря схема на "Главен спирачен цилиндър /помпа/ на УАЗ 452Д 1981г." Това е чугунената помпа, която е без казанче за спирачна течност.
    Ако някой има, нека да сподели. Мерси

  • #2
    От: Главен спирачен цилиндър /помпа/ на УАЗ 452Д 1981г.

    Ето една схемаhttp://www.uazbuka.info/?model=37&group=143

    Коментар


    • #3
      От: Главен спирачен цилиндър /помпа/ на УАЗ 452Д 1981г.

      Първоначално публикуван от angelple75 Преглед на мнение
      Мерси колега!
      Точно това ми трябваше.

      Коментар


      • #4
        От: Главен спирачен цилиндър /помпа/ на УАЗ 452Д 1981г.

        Здравейте колеги, благодарение на схемата по горе, току що приключих успешно с ремонта и теста показва, че вече имам много добри спирачки.
        Има няколко важни неща, които ще споделя с вас, за да помогна на някой, който реши да прави същата процедура.
        1. Цилиндъра отвътре трябва да няма корозия или механически наранявания, за щастие при мен беше така. Ако не е така, не подлежи на ремонт, и решението е само нов.
        2. Цилиндъра трябва да се измие много добре. Аз го сложих в нафта за 24 часа, после го мих с бензин с една четка за зъби.
        3. Пружината при натискане трябва да е стегната, т.е. не трябва да е мека.
        4. Буталото трябва също да е здраво, без механични наранявания.
        5. Събирането е по схемата, но обилно омазвайте със спирачна течност всички детайли преди да ги сложете в цилиндъра. Цилиндъра също трябва да е омазан със спирачна течност преди да започнете събирането.
        6. Когато спирачния цилиндър/помпа е напълно събран, налейте спирачна течност в чугунената част /която играе ролята на казанче/ и на ръка натискайте няколко пъти докато цилиндъра се напълни и се обезвъздуши. Чак тогава може да се монтира. В противен случай ще имате проблеми с обезвъздушаване на системата.
        Успех!

        Коментар


        • #5
          От: Главен спирачен цилиндър /помпа/ на УАЗ 452Д 1981г.

          Благодарим за напътствията, ама тоз филм сме го играли отдавна и го знаем.
          УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

          Коментар


          • #6
            От: Главен спирачен цилиндър /помпа/ на УАЗ 452Д 1981г.

            Аз уж съм го играл ама с точка 6 все се прецаквам.

            Впрочем тази помпа на УАЗа е единственият детайл който съм го сменял повече от веднъж. Не знам кой го прави тоя нефелен маншон ама много лесно се къса и не съм намерил удобен аналог от нормален производител.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X