Обява

Свий
Няма добавени обяви.

EGR Ford Connect 2008

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: EGR Ford Connect 2008

    Ник...ако не си в час със тези модели,и попаднеш на не подготвен сервиз могат да ти донесат вода и от луната.
    До колкото знам вариантите са Делфи и Сименс,незнам да има Лукас примерно.....

    От двата варианта като помпа дюзи,битува мнението че Сименс е по добре.На мен тоя Форд ми е третият.
    Карал съм 75 к.с вариант дизел,за около 50 к.
    После 90 к.с дизел лично му навъртях 300 000 км.а дойде при мен на 40 к.

    И двата бяха с делфи.Проблем по мотора нито веднъж.Бяхме ги направили като войнишка манерка,Тея фордове са пословично здрави и непретенциозни машини... естествено като всеки комънрейл си искат читава нафта.И двата зареждаха само и единствено на Шел което си е кофти щото и кал вадихме на два пъти от техни бензиностанции,но пък ни смениха резервоара за сметка на застрахователя.

    Относно ремонт ,рециклирана помпа със гаранция някаква 400-450 лв.със промиване филтър монтаж и демонтаж на старата 720 лв.
    Дюзите са по 100-120 лв.Представителството на Делфи за Бг е в Пловдив и пълно рециклиране е 340 лв.на дюза
    Относно вървенето ,вървят и още как...одеве надбягахме 147 к.с црв

    И да...като тръгне помпата пуска стружки по цялата система,но на 150000 не вярвам ,тя минава за нова все още...В най лошия случай след 220-250 000 км може да очакваш такъв проблем,аз за близо 340 000 км нямах такъв дерт.Единствено след 200 000 км.при много студено пропушване при сутрешно палене еднократно.
    Последно редактирано от Roninn; 11-10-17, 18:55.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #62
      От: EGR Ford Connect 2008

      Е, аз съм недоверчив, до мнителност.
      В Евро 07 ми оферираха, горивна помпа Сименс, при следните условия" Депозирам 200 Евро, и плащам цената на помпата - 1710 лева. Доставка до 2 седмици.
      След това отивам в одобрен от тях сервиз, където ми сменят помпата и старата я връщам, като показвам фактурата от сервиза където е сменена, и чак тогава си взимам депозита.
      Та ходих в сервиз - посочен от тях. Хората обаче си чакаха някаква платка за тестване, която Сименс си прибрали преди 6 месеца / вероятно заради един скандал / и всеки момент ще я върнат .
      Като цяло разпространеното мнение е , че "Делфи" е добре, а Сименс - пръчка.
      Аз разбира се, аз лично няма да я ремонтирам, гледам къде да я дам за ремонт и да почва да работи, че да изкарва пари.
      Засега с 900 килограма товар, повече от трета скорост е немислимо. Отзад - черен дим - мор за комари и шофьори.
      И върха на сладоледа - от време на време се оправя и върви като истинска кола. До 300-400 километра, и после пак я хваща цикъла .

      Е това е . Ще пиша, когато намеря решение.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #63
        От: EGR Ford Connect 2008

        Делфи го ремонтират докато Сименс трудна работа със неизвестен резултат.Инъче като издръжливост Сименс.Пускането на стружки е запазена марка на Делфи основно.

        Лошото е че не са само 1700 лв.Имаш и още разходи
        Инъче погледнато при добра организация за ползването на автомобила Тея пари ги избива за дни.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #64
          От: EGR Ford Connect 2008

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Делфи го ремонтират докато Сименс трудна работа със неизвестен резултат.Инъче като издръжливост Сименс.Пускането на стружки е запазена марка на Делфи основно.

          Лошото е че не са само 1700 лв.Имаш и още разходи
          Инъче погледнато при добра организация за ползването на автомобила Тея пари ги избива за дни.
          Ремонта на делфито също е малко на късмет

          Коментар


          • #65
            От: EGR Ford Connect 2008

            Имам нови наблюдения по въпроса.
            Да опиша по подробно дефекта:
            1. Когато по таблото не свети нищо алармено, Форда върви добре. Вдигал съм му до 130, може и повече. Има характерна особеност обаче, върви като лодка с весла. На всеки 10 секуди се ускорява в рамките на +5км./ч. и забавя с 5 км./ч. Това при константен педал на газта. Оборотите се менят с +/- 100.
            2. Ако подадеш малко по-рядко газ независимо на коя скорост, светва един оранжев геврек, който вероятно трябва да символизира зъбно колело, с удивителна по средата и двигателя рязко глъхне. Колата вече вдига до 2800 - 3000 оборота, и съответно до 90 км, в час. Ускорението е като на Москвич със забравена ръчна спирачка. умрело отдавна.
            3. Ако натовариш 200 до 800 килограма товар, мъртвеца става пълен. Геврека светва до 10 тия метър от движението и влаченето е неописуемо. Забравих да кажа, при светнат геврек текове не се наблюдават. Върви равномерно като валяк.
            Преди дни един колега трябваше да превози 1 тон товар върху пале.
            Отиде свърши си работа, и каза, че натоварена колата върви като пушка. На връщане без товар, му е светвал геврека.
            Днес и на мен ми се наложи да закарам тон и петдесет килограма, през цяла София, по баири и ремонтиращи се улици, изпълнени с "фандъчини" неравности.
            Вярно !!!
            Натоварения Форд, върви като пушка. Давах му газ, рязко от ниски обороти, да го задавя, мъчих го по баирите. Не и Не ! Върви като дзвер и не пуши отзад.
            На връщане разтоварен - смрАддддд ! Геврек, и никакъв вървеж. И пушилка, черна смърт зад мен.
            Е т'ва е !
            Звънях в сервиза, дето си чакат тестовата платка за Сименс. Не са я получили.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #66
              От: EGR Ford Connect 2008

              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
              Имам нови наблюдения по въпроса.
              Да опиша по подробно дефекта:
              1. Когато по таблото не свети нищо алармено, Форда върви добре. Вдигал съм му до 130, може и повече. Има характерна особеност обаче, върви като лодка с весла. На всеки 10 секуди се ускорява в рамките на +5км./ч. и забавя с 5 км./ч. Това при константен педал на газта. Оборотите се менят с +/- 100.
              2. Ако подадеш малко по-рядко газ независимо на коя скорост, светва един оранжев геврек, който вероятно трябва да символизира зъбно колело, с удивителна по средата и двигателя рязко глъхне. Колата вече вдига до 2800 - 3000 оборота, и съответно до 90 км, в час. Ускорението е като на Москвич със забравена ръчна спирачка. умрело отдавна.
              3. Ако натовариш 200 до 800 килограма товар, мъртвеца става пълен. Геврека светва до 10 тия метър от движението и влаченето е неописуемо. Забравих да кажа, при светнат геврек текове не се наблюдават. Върви равномерно като валяк.
              Преди дни един колега трябваше да превози 1 тон товар върху пале.
              Отиде свърши си работа, и каза, че натоварена колата върви като пушка. На връщане без товар, му е светвал геврека.
              Днес и на мен ми се наложи да закарам тон и петдесет килограма, през цяла София, по баири и ремонтиращи се улици, изпълнени с "фандъчини" неравности.
              Вярно !!!
              Натоварения Форд, върви като пушка. Давах му газ, рязко от ниски обороти, да го задавя, мъчих го по баирите. Не и Не ! Върви като дзвер и не пуши отзад.
              На връщане разтоварен - смрАддддд ! Геврек, и никакъв вървеж. И пушилка, черна смърт зад мен.
              Е т'ва е !
              Звънях в сервиза, дето си чакат тестовата платка за Сименс. Не са я получили.
              Хмм... Те тоя "геврек" на един фокус обаче го боря трета седмица и не намирам логика, ама никаква в случващото се.
              Ако имаш развитие, моля сподели

              Коментар


              • #67
                От: EGR Ford Connect 2008

                Тоя геврек при мен май свети само на контакт,не съм си направил труда да видя за какво е .?

                Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #68
                  От: EGR Ford Connect 2008

                  Какво стана с ремонта на EGR ?
                  Имам подобен проблем и при мен, в кой сервиз да го давам ?
                  Може би в Мото Пфое - София, че поне е фирмен. Да сменят всичко там, пък каквото ще струва - това е.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #69
                    От: EGR Ford Connect 2008

                    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                    Какво стана с ремонта на EGR ?
                    Имам подобен проблем и при мен, в кой сервиз да го давам ?
                    Може би в Мото Пфое - София, че поне е фирмен. Да сменят всичко там, пък каквото ще струва - това е.
                    Моя е пушка,на ЕГР има два датчика,единия зад мотора и следи егр клапата другия датчик стои на клапата на входа на смукателните колектори,тоя датчик при мен не работи.Оказа се че за TDCI 75 к.с и TDCI 110 к.с със променливата геометрия ,датчиците са еднакви и ги има по магазините.За 90 к.с е различен като стойности и не се продава отделно от егр.

                    Иначе Егр си работи,колата върви и е пушка.

                    Какъв точно е проблема при теб.

                    Имай нещо предвид което забелязах.Ако откачиш буксата на егр даже и колата да не работи,компа разбира и колата върви но се появява турбо дупка и колата тегли от 2000-2200 оборота.
                    След като и направя адаптация,турбината се развърта на 1700-1800 оборота и тегли равномерно.

                    Ако имаш път към Пловдив мога да си поиграя ,не давам гаранция че ще го оправя,но ще разбера какъв му е проблема

                    п.п Ако ще хвърляш нещо от егр ,прибирам всичко и черпя
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #70
                      От: EGR Ford Connect 2008

                      Благодаря, ще изпробвам.
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • #71
                        От: EGR Ford Connect 2008

                        Забравил съм да се разпиша в тази тема.
                        Преди няколко дни, покрай занимавката със генератора,реших да си поиграя и със ЕГР-а.

                        Незнам дали споменах че проблема след много четене,проби и мерене с осцилоскопа ,проблема се оказа във единия от двата датчика във ЕГР-А а именно този който е от страната на моторчето,буксата е 5 пинова.Датчика не се продава отделно.Върви комплект със целия егр и цифрата е гадна.Двата Пина са управлението на мотора,другите 3 Пина отиват на потенциометър,от който компа получава информация колко и къде е завъртял моторчето.Чистих го този потенциометър със обезмаслител,работи ден два и пак грейва чека.Сложих спирачна течност ,пак ден два ,сложих нафта ,2-3 дни и пак светва чека.
                        Да отбележа че датчика е капсулован във пластмасовия корпус и е неразглобяем.За да го налея със каквото и да било,бях пробил малък отвор през който със спринцовка впръсквах каквото реших че ще има ефект.

                        Преди месец попаднах на тема в руски форум,там един момък пишеше че е сложил някаква съпротивителна хартия и така без проблем издържал около 20 к.километра ,преди да се износи

                        Реших че няма какво да губя,намерих начин много елегантно да изрежа пластмасата от вътре и да стигна до малката дребна платчица която ме тормозише.

                        Оказа се прост тример.Не съм снимал, защото беше много студено и батерията ми се включи някаква защита и тел.умря.Измих със обезмаслител,ВД40 и накрая сложих графитна грес.Вече една седмица ЕГР си работи отлично,компа не мрънка и всичко е точно.
                        Последно редактирано от Roninn; 11-01-19, 19:53.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #72
                          От: EGR Ford Connect 2008

                          Презапой пиновете на буксата за всеки случай. При мен проблемът се оказа в студени спойки.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #73
                            От: EGR Ford Connect 2008

                            5 месеца по късно,никакъв проблем с егр
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #74
                              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_893902.jpg Прегледи:5 Размер:337.5 КБ ID:6547422Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_893903.jpg Прегледи:3 Размер:524.4 КБ ID:6547424 Ако съм пропуснал да отбележа ,почти две години,никакви проблеми С ЕГР,миналия ден светна,прочетох че пак ЕГР се сърди,днес отворих,изчистих ,отворих въпросния датчик който в 80% от случаите е проблема.

                              Графитната грес се беше изпарила.Почистих с контактен спрей,напълних пак с вълшебната графитна грес и чека след 3-4 км.загасна сам без да трия аз грешките.Ето и малко снимки.

                              Естествено датчика не се отваря,аз изрязах пластмасата от вътре

                              Само за протокола,тоя датчик се продава само комплект с ЕГР,който пък върви със смукателните колектори.Цена от 350-650 лв.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #75
                                Това с графитната грес си плаче за патентоване.Предполагам с нея си "нарисувал" липсващите места по пистите на потенциометъра?

                                А за истинско решение бягай да го махнат с ремап, категорично няма да ти вдигне разхода с 1.5л, при качествен мапер дори е по-вероятно средния разход да падне.В темата за двигателя спомена че, вече е минала ремап, не се ли консултира с мапера по въпроса?
                                За загряването проблема си остава, което е неприятно.Ако ти е проблем до някъде можеш да го компенсираш с подгревни свещи за водата, мисля че тези фордове нямаха такива.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X