Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подземни военни бази

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Подземни военни бази

    Шведска подводница клас Gotland влиза в един от 4-те тунела на базата на остров Musko,средата на 90-те.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:готланд.jpg
Прегледи:1
Размер:215.3 КБ
ID:5775891

    Коментар


    • От: Подземни военни бази

      Аналогично - съвсем близо до нас в Севастопол - Балаклава:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:05.jpg
Прегледи:1
Размер:231.6 КБ
ID:5775897
      На времето и Хитлер е строил доста... Във Франция например.. Разбира се - ориентирана към тогавашните бомби - едва ли би издържала удар на ЯО...
      Но е факт, е французите май нямат и намерение да влагат огромни пари за събаряне на бетонните плочи...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Подземни военни бази

        Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
        Шведската база на остров Musko.
        Ако съм като тези нашите бъдещи корвета със супер-пупер радарите, искам там да съм през войната, няма ръждичка, няма ракетка.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1327571511_1.jpg
Прегледи:1
Размер:41.8 КБ
ID:5775935

        Коментар


        • От: Подземни военни бази

          Няма ръждичка щото в тоя случай на твоята снимка дъното ми прилича на обработено и чакащо порциите грунд.

          Коментар


          • От: Подземни военни бази

            Аз пък не искам да съм там Както се вижда - корабът е легнал на килблокове - т.е. това не е слип, а е под нивото на водата... И съответно - има 'порта', която малко или много е податлива на взривно въздействие, което може да освободи 'цунами'...
            Към това добави повишената влага - на снимката не се вижда
            Едва ли най-подходящото и сигурно място е точно такъв стратегически обект
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Подземни военни бази

              Някъде имам и снимки от личния архив ...ама като ги намеря Това беше заградено и минирано от руснаците доста дълго време. На някои места може и още да си стоят предупрежденията. После го "сдадоха" и унгарци се бяха нанесли та можеше да се разгледа

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:прищина.jpg
Прегледи:2
Размер:66.3 КБ
ID:5780083
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • От: Подземни военни бази

                Зарад туй летище ли за малко да я почнат Третата световна.

                Коментар


                • От: Подземни военни бази

                  Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                  Зарад туй летище ли за малко да я почнат Третата световна.
                  Легенди и митове, и разбира се любимите конспирации.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Подземни военни бази

                    Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                    Зарад туй летище ли за малко да я почнат Третата световна.
                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Легенди и митове, и разбира се любимите конспирации.
                    М'да, тогава всичко беше координирано и съгласувано. Специално и с цел - пет минути слава...
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Подземни военни бази

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      М'да, тогава всичко беше координирано и съгласувано. Специално и с цел - пет минути слава...
                      Те бяха в "патова" ситуация . Отгоре на тунелите си е един хълм. А на него бяха Британците и държаха полетният контрол и цялото летище на прицел. Руснаците я докараха да правят "претърсвания" за оръжия из местните села / сръбски / за да си откраднат храна щото "обоза" го нямаше и не можеше да дойде Някак си се повтарят нещата..историята де Имам книга документална как руснаците влизат в моето село през руско-турската война и са посрещнати подобаващо ..останали две седмици и изяли всичко каквото може да предложи едно бедно българско село...Чудели са се как да ги изгонят После дядо ми разказва как някъде преди Драва ги застигат някакви руски части и им взели всичката оптика от оръдията /цайсова/ ....
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • Какво се знае за Обект 2211?
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • Почти нищо. Някъде из нета циркулираха заповедите за изграждането му и разни първоначални планове. Актуалност-неизвестна, съвременно предназначение- тоже. Но се охранява. Местоположението с днешна дата е крайно неудачно. За 60-те може да е било ОК, но при съвременните средства за водене на война, решилите да се укрият в това нещо, ще са на салата още преди да са сигнали и средата на пътя.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • p-pleven
                            p-pleven коментира
                            Редактиране на коментар
                            Питах, понеже вчера минахме покрай "секретната зона". Навсякъде бариери, което не пречи да има джипарски и кросарски коловози в периметъра. На едно място, по средата на асфалта имаше портал с катинар дори, в южната част.
                            Както и да е, но много отзиви чух, дори и на познати, туриси, че като минават наблизо и охраната им дрънка с оръжие и ги навиква грубо.
                            Опасна работа!

                        • Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                          Какво се знае за Обект 2211?
                          Предвид, че е действащ обект и да се знае нещо, едва ли ще се напише.Освен партенки, де...
                          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X