Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Cherokee 3.7L KJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Cherokee 3.7L KJ

    Здравейте съфорумци,и аз барабар Петко с мъжете си закупух въпросният джип,но имам въпроси.Показва ми грешки Р 0135 и Р0171,доколкото разбрах от чичко Гугъл Р0135 е за проблем с кислороден датчик,но не разбрах за Р0171 дали става въпрос за MAP сензор или MAF сензор.Питането ми е дали правилно съм разбрал какво означават тези грешки и дали има MAF сензор и ако има дали може да се почивства.Поздрави.

  • #2
    От: Jeep Cherokee 3.7L KJ

    Първо ги трием, после му мислим......
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Jeep Cherokee 3.7L KJ

      Здравей и добре дошъл във форума , MAF(Mass Air Flow sensor или дебитомер) при този модел няма , както се изказа Дядо първо трием грешка караме и после гледаме пак !
      Възможно е да са предизвикани от някаква намеса
      Еди Рангелов : 0885 088 444
      Няма незаменими има незабравими хора !!!

      Коментар


      • #4
        От: Jeep Cherokee 3.7L KJ

        Благодаря и на двама ви за отговорите,забравих да спомена нещо важно според мен,че джипа е с газова уредба Романо с ОБД2,възможно ли е грешките да идват от нея,иначе джипа си върви добре и на бензин и на газ.

        Коментар


        • #5
          От: Jeep Cherokee 3.7L KJ

          Първоначално публикуван от stareca68 Преглед на мнение
          възможно ли е грешките да идват от нея
          Тази "35" по-скоро не.......
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Jeep Cherokee 3.7L KJ

            А другата(P0171)може ли да е от MAP сензора?

            Коментар


            • #7
              От: Jeep Cherokee 3.7L KJ

              Първоначално публикуван от stareca68 Преглед на мнение
              А другата(P0171)може ли да е от MAP сензора?
              По-скоро не, тя може да е от газовата....
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                От: Jeep Cherokee 3.7L KJ

                Благодаря,ще я закарам на газаджия да я погледне

                Коментар


                • #9
                  От: Jeep Cherokee 3.7L KJ

                  Романото е със самобучаваш се компютър, тоест прави това което му каже твоя комп. Съмнява ме да е от газовата.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Jeep Cherokee 3.7L KJ

                    Здравейте отново,след като бях при дядо Владо,изчистихме грешките и чека изгасна,но след около 40-50км отново светна и се появи отново грешка 0135,явно съм за кислороден сензор.Може ли някой да каже кой кислороден сензор е за смяна,кой му е каталожният номер и къде се намира,а и от къде са го закупя.Възможно ли е този сензор да влияе на разхода на газ,защото на дисплея показва 15л на 100км,но след 60км вече свети само последната лампичка.Бутилката е 35л,тоест газта е почти на свършване след 60км.Благодаря.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Jeep Cherokee 3.7L KJ

                      Щом след 60 км ти свършва 30л газ,със сигурност си за газаджия и диагностика на газовата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Jeep Cherokee 3.7L KJ

                        Тия лампички на газовата не са най-точното нещо на света. Има един правилен начин да си засечеш разхода на газ. На напълно празна бутилка - пълниш догоре и караш докато свърши. Може да се повтори и потрети, за по-прецизно измерване.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Jeep Cherokee 3.7L KJ

                          Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
                          Има един правилен начин да си засечеш разхода на газ. На напълно празна бутилка - пълниш догоре и караш докато свърши. Може да се повтори и потрети, за по-прецизно измерване.
                          Бутилката (дори и празна) не винаги може да събере еднакво количество газ.
                          jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X