Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Santa Fe CM 2007 - гумите просвирват в завой ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Santa Fe CM 2007 - гумите просвирват в завой ?

    Имам го от година и половина, отначало забелязвах '' ритване '' отзад при потегляне с много навит волан - приемах го за нормално - може задния мост да сработва като отчете разлика в оборотите на колелата. Лятото гумите свиреха в завой , с НЕПРЕКЪСНАТ звук - викам си '' Нормално - жега, изтрити гуми на доизживяване за през лятото.''
    Днес карах със спряно радио и чух , че в завой задна дясна гума просвирва с прекъсване , все едно нещо в трансмисията затяга.
    Като я взех я '' самодиагностицирах '' - при вдигнати две леви колела се въртят и двете, обаче не мога да преценя дали задното тръгва със закъснение ( както би трябвало да бъде ако не е натиснато копчето 4WDLOCK ) или тръгват едновременно ( което би означавало проблем в муфата, нали ? )
    Как и какво да проверя преди да е станало късно ? Някой разбиращ им във Варна ? Ще питам и Таргов де , ама нали не LR...

  • #2
    От: Santa Fe CM 2007 - гумите просвирват в завой ?

    Ритване има, когато превърти една от предните гуми и се задейства задния мост. При по-леко потегляне с навит волан или при обратен завой с постоянна скорост, не би трябвало да се задейства задния мост и никакво ритане не трябва да има.
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      От: Santa Fe CM 2007 - гумите просвирват в завой ?

      Да, ритането се усеща при не толкова плавно потегляне, но в никакъв случай не и дрифтаджийско , затова и досега не съм се втелявал толкова. Но ритмичното просвирване днес ме озадачи .

      Коментар


      • #4
        От: Santa Fe CM 2007 - гумите просвирват в завой ?

        Колга и при мен е така 2.2 2006г. При навит пълен десен или ляв се усеща такова ритане или по-скоро придърпване. Ако съм паркирал, давам малко назад и тогава с пълен ляв излизам и се усеща. Излизам плавно без да превъртам гуми. Ако установиш какво е пиши.

        Коментар


        • #5
          От: Santa Fe CM 2007 - гумите просвирват в завой ?

          Ритването явно е нормално, а просвирването не се е чувало повече.

          Коментар


          • #6
            От: Santa Fe CM 2007 - гумите просвирват в завой ?

            Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
            Ритването явно е нормално, а просвирването не се е чувало повече.
            Колега, това е Хюндэ - рядко има проблеми /не е Discovery/ - наблегни на карането !
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              От: Santa Fe CM 2007 - гумите просвирват в завой ?

              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
              Колега, това е Хюндэ - рядко има проблеми /не е Discovery/ - наблегни на карането !
              Еййй, ма зорлем искаш да те анатемосат !

              ... то май за това няма корейски вариант на шитпартс.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Santa Fe CM 2007 - гумите просвирват в завой ?

                Няма смисъл от анатемосване. Две години и половина карам набеденото Дискавъри (моето е единичка), къде с Шитпарт, къде с друго ма за 35 000 км. нито ми рита, нито ми дрънка. Спокойно мога да кажа, че половината е по предназначение и половината е асфалт. Ха сега микрофона е ваш. Яжте ме на воля.

                П.П. Само да уточня, частите които съм вложил са защото аз съм искал да постигна това от което имам нужда, а не защото се е налагало. В повечето от времето карам сам по служба. Нищо, че джипа си е мой. Поздрави!
                Георги Танев (0+)
                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                Land Rover Club Bulgaria
                0887 930 238, 0878 797 768

                Коментар


                • #9
                  От: Santa Fe CM 2007 - гумите просвирват в завой ?

                  Мнението на Тедо навярно е свързано с моя '' роверизъм '' , а не толкова че мята задявки ей - така. Аз и досега съм си дисководещ вътре в себе си.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Santa Fe CM 2007 - гумите просвирват в завой ?

                    На подемник я разгледах много добре, имам луфт на вътрешно каре, може ритането да е от това, а и при ускорение леко тресе. Вътрешни карета като гледам не се предлагат, май ще се сменя полуоска.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X