Обява

Свий
Няма добавени обяви.

THREE MOUNTAINS HARD ENDURO BANSKO 2017 - 14-15 октомври

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: THREE MOUNTAINS HARD ENDURO BANSKO 2017 - 14-15 октомври

    Голем кеф си е това Банско, както зимата на ски така и втора година с ендуро кръга. Евала! Организацията Ви отново беше супер. Много ленти по трака, които не ми позволиха да се загубя и ми помагаха да държа по-добро темпо на каране. Навигацията, имаше нужда и от динамична такава в края на сезона. С голямо облекчение спусках дерета, които миналата година помня,че качвахме . Сипейчета, екстримчета и други зайгравки за догодина си пожелавам повечко за да вървят нещата в правилна посока! Ендурокрос трасето Ви е на място което явно не може да се разграбва от скитащи мършляци (за жалост при други организатори не е така и всяка година изграждат всичко от начало, което си е излишна хамалогия). Високо оценявам, че сте положили още толкова много труд да ни изградите още толкова много и нови препятствия! Само за две години вдигнахте значително летвата в шампионата - може би Вашето трасе вече е най доброто в България! Високо технологичните движещи се рампи (люлки) седяха стабилно, както големите бордюри зад сградата . Слалома съм го карал на ски доста но и тогава по си ме кефеше да се шусна от Тодорка до Шилигарника на права черта, при Вас слалом с мАторя беше свежарска и новаторска идея, която си дойде точно на мястото.

    Градивно предложение ако Ви разрешат: Мисля, че би било добре от гледна точка безопасност да се резнат онези железа дето минавахме с навеждане под тях също и други разни железа около препятствията, а на дупката с гумите да й се изкъртят малко бетоновите ръбове ( или да се позаоблят поне) и или да се напълни с още гуми.

    Шапка свалям на цялата Ви сговорна дружина! Благодаря и догодина пак да ни поканите!
    Последно редактирано от EmoSKALATA; 16-10-17, 22:13.

    Коментар


    • #32
      От: THREE MOUNTAINS HARD ENDURO BANSKO 2017 - 14-15 октомври

      Благодарности на всички участвали в подготовката на това невероятно състезание. Свършена е много работа - трасето беше на ниво, маркировката на точните места, а затвореното беше просто шедьовър.
      Колев

      Коментар


      • #33
        От: THREE MOUNTAINS HARD ENDURO BANSKO 2017 - 14-15 октомври

        Уникално състезание, евала, големи сте. Знаете какво трябва за да стане голямо състезание. Не че е последно, но просто отново сте на най-доброто ниво, без да подценявам останалите много добри кръгове като Кърнаре, Дамасцената и Six Days. Вижда се много труд, пари и време във състезанието ви. Определено сте пример за много неща и трябва да продължавате да го правите.
        Навигацията не беше тежка за ПРО или просто ПРО-тата са вдигнали нивото. Трябва по-технични пътеки, хил-климбове и неща съответсващи за ПРО. Маркировката и трака бяха перфектни, личи си че е минавано скоро. Донякъде ми допадна траковете на ПРО и Експерт да са идентични, но и на много места получавахме тапи и ненужни спънки. Но все пак това е състезание, по-добрите си минават.
        Имам забележки относно подредбата и стартирането на затворения кръг. Така като го бяхте направили беше привилигеровано за някои. Но това си е проблем от край време. Трябва да се вземат единни генерални решения "на върха" за да се избягват подобни ситуации.
        За мен беше чест и радост да бъда част от това "събитие"
        Поздравления за целия ОРГА-Тийм начело с Дане, вкл. Пантев и ко.
        Успех за напред.

        Коментар


        • #34
          От: THREE MOUNTAINS HARD ENDURO BANSKO 2017 - 14-15 октомври

          Хубаво състезание ,точни тракове ,маркировка в изобилие ,контроли - малко леко беше трасето, но може за в бъдеще да се вкара още някоя пътека. Финала беше на точното място . Ендуро-кроса ми допадна , интересни и не трудни препятствия ,добре подредени и широки.
          Една препоръка за кетъринга - за догодина да заредят повечко, че много бързо свърши всичко ....
          Благодаря Дане и Ко ,Тоше ,Куков , Пантев!
          Силата е нищо без контрол.

          Коментар


          • #35
            От: THREE MOUNTAINS HARD ENDURO BANSKO 2017 - 14-15 октомври

            Чудесно състезание, с дълга и балансирана навигация и уникално затворено трасе. Поздравления !

            Коментар


            • #36
              От: THREE MOUNTAINS HARD ENDURO BANSKO 2017 - 14-15 октомври

              Личи си когато едно нещо се прави от сърце и с желание, браво и от нас! На мен ми дойде таман навигацията. Наистина много точна, на места мислех, че бяга и тръгвах по пътя на 10 метра, но не кръгом и оп.... то имало даже и маркировка Трасетата добре почистени и без изненади. За затвореното много хвърлен труд и старание, нови елементи и най-важното страхотна атмосфера от страна на организаторите само усмивки. Поздравления!
              NGO "SPORTS CLUB ЕXTREME RACING"

              Коментар


              • #37
                От: THREE MOUNTAINS HARD ENDURO BANSKO 2017 - 14-15 октомври

                И аз да изкажа мнение за изминалия ендуро празник.
                Пристигнахме в петък вечелта леко закъснели. Записахме се бързо, и се настанихме в казармата. Охраняемия паркинг много помага за спокойствието на състезателите.
                Събота, навигация мотоциклети-хобити: Старта беше даден много точно. Стартирахме, но още на старта хванах пътечката по в дясно близо до коритото на реката. Стигнах удна стена от големи камъни, стреснах се, но я атакувах. Паднах, повторих, потретих и початвъртих... Погледнах ГПС и видях, че съм малко в дясно от трака, но на не повече от 20-30 метра. И пак опитах и усетих болезнено камъните. Понеже миналата година карах с АТВ и трасето беше много леко /което беше същото и за мотори хоби/ си реших, че тази година организаторите са се взели в ръце и са направили по-истинко ендуро. Събрах сили и отново атакувах, но не през пътеката, през някакви храсти, където ми се видя по-леко. Но нали съм немойко и пак паднах. Върнах се по трака и малко по в ляво намерих широк и безпроблемен път... После още в града пак изпуснах трака и завих на дясно към един сипей където видях, че имаше състезатели. Подминах един мобилен телефон през който вече беше минавано с мотор. Погледнах трака, видях, че пак съм за гъби и се върнах поне да взема телефона... И без това бях последен. По нататък карането нещо ми потръгна. Не след дълго вече не бях последен. Трака беше много лесен, идеално маркиран и много точен. Имаше много маркери, дори и по трасето за хоби. Много ми хареса това, че като имаше повече от едно възможно място за преминаване бяха маркирани с ленти всичките. На много места имаше помагачи, много полицаи, които отцепваха движението и двама цивилни на такова тихо и безлюдно пътче, което пресичахме, да осигуряват нашата безопасност. Полицаите видимо изглеждаха усмихнати и неестествено доволни. Все едно че бях в чужбина. На презареждането имаше толкова много помагачи, които раздаваха вода и бензин, че съжалих, че не си бях оставил бутилка бира сутринта в пикапа. На контролите имаше 3-ма човека, които посрещаха машините и връзваха опашки. Финала беше най-готин-в ресторанта. Лошото само беше, че освен бира от бара за храна трябваше да се чака много.
                Телефона си намери собственика.
                Неделя, затворено трасе: няма какво да кажа, защото още на тренировките на първото препятствие басейна с гумите се метнах яко и после от люлката не намалих и скочих направо в калта. Заради стара травма на рамото /но от бачкане, а не от каране/ испуснах кормилото и се забих в дясната стена на втория ров. Реших, че това ми стига... Преоблякох се и се лекувах с бира... Правилно решение взех, малко закъсняло, но правилно. И днес трудно дишам, защото ме болят гърдите, едвам ходя, левия ми крак е подут и мораво син, но поне ям и пия с наслада-ще оживея.
                Хареса ми, че има нови и интересни препятствия, като виража с балите, пирамидата с боровите върлини и дори ски слалом. Беше идеално озвучено и организирано, и докато ближех рани и пиех бира забелязах, че публика и състезатели се забавляваха на макс.
                Кетъринга: Тотална издънка Имаше само кюфтета и кебапчета, без гарнитура и то само лимитед едишън-свършиха много бързо. Много ми беше интересно защо след като миналата година беше същия кетъринг и не можа да нахрани и да напие всички желаещи. Тази година отново същото.

                В заключение: Миналата година трасето за АТВ не ми хареса /беше за рали/, но организацията от начало до край беше безупречна и си обещах, че тази година отново ще посетя събитието. Явно и много други учствици са си обещали същото, защото тази година участниците бяха рекорден брой и организаторите се справиха перфектно с огромната задача организират и проведат най-посетеното ендуро състезание в България. Обещах си че догодина пак да сме в Банско.

                Благодаря на организатори, спонсори, времеизмерване, съдийски екип и на всички, които помогнаха това ендуро събитие да се осъществи.
                Респект към Вашия труд! Велики сте!

                П.П. Благодаря на Плевенската група за това, че дадоха идея и събрахме пари за лечение на детето събота вечер в механата. Благодаря на всички, които дариха средства. Дано детенцето се излекува.
                Много се зарадвах на това, че сме задружни и съпричастни към съдбата на другите.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #38
                  От: THREE MOUNTAINS HARD ENDURO BANSKO 2017 - 14-15 октомври

                  За втори пореден път Мото Дружина Банско ни показаха как стават нещата!Невероятна организация във Всички аспекти.Маркировка на топ ниво,полиция на всеки излаз на асфалт,страхотен ендурокрос!Навигацията за клас Про беше една идея по лесна от обикновенно,но пък интересна заради бързите рали отсечки особено към края.Интересено изкачване след презареждането и Силен горски хилклаймбинг след средата на трасето.Личи си че Дружината е положила много труд за реализирането на това събитие!!!Благодарности на всички спомогнали за осъществяването на THREE MOUNTAINS ENDURO BANSKO 2017.Догодина Отново!

                  Коментар


                  • #39
                    От: THREE MOUNTAINS HARD ENDURO BANSKO 2017 - 14-15 октомври

                    Крайно класиране BG-X Enduro Championship 2017:

                    КРАЙНО КЛАСИРАНЕ BG-X 2017

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X