Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Liberty KJ-3.7 2002 автомат - изгасва двигателя .... и до там.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Liberty KJ-3.7 2002 автомат - изгасва двигателя .... и до там.

    Появи се проблем с Либито, в движение изгасва двигателя .... и до там. Изписа грешка Р0340( - Camshaft Position Sensor Circuit Bank 1 Sensor 1)Няма палене ... ток има... стартера върти но неиска да пали. Изчистих грешката с разкачване клеймата на акомулатора, но пак не запали. Като постоя 20-30 мин. и запали. След около 15км каране пак така изгасна.....същата процедура.. ..грешка Р0340......изчакване..........разкачане клеймата на акомулатора....и запали. За около 200 км проблема изчезна, но пак се появи и стана още по зле, след запалване на двигателя работи 5-6 мин и изгасва и няма палене....изчаквам 20-30 мин. и тогава пали и след 5-6 мин работа пак изгасва, грешката Р0340 си стои не съм я чистил. При проверка с контактния ключ грешката не се изписва....прочитам я с ОБД 2 (китайче за 15лв. от интернета)но не мога да я изчистя с него. Дойде майстор с негова апаратура да види за какво става въпрос , след като я изчисти след 5-6 мин работа пак изгасна и само тази грешка излезе. По негово мнение датчика е здрав и проблема е електрически - кабел или букса. Той не можа да намери нищо за двигателя - чертежи..схеми, и се отказа . Ходих и при двама електричари и те ми отказаха по същата причина.
    Ако може някой да ми каже къде се намира сензора за разпределителния вал, или да ми даде някакви насоки дали това може да е проблема, да се помъча аз да си реша проблема. Не мога да вляза да чета в систематизираната техническата документация тука във форума.

  • #2
    От: Liberty KJ-3.7 2002 автомат - изгасва двигателя .... и до там.

    Аз на твое място бих сменил датчика първо - https://www.youtube.com/watch?v=9fEVVGYbjqU Освен ако "майсторите" не са ти дали много добра причина защо мислят че са жиците.

    Коментар


    • #3
      От: Liberty KJ-3.7 2002 автомат - изгасва двигателя .... и до там.

      Този трябва да е пред шофьора датчика ако са два.

      Коментар


      • #4
        От: Liberty KJ-3.7 2002 автомат - изгасва двигателя .... и до там.

        Смени датчика на коляновия вал!
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Liberty KJ-3.7 2002 автомат - изгасва двигателя .... и до там.

          Имах същата ситуация преди 2 години. 6 часа се придвижвах от Ихтиман до Дядо Владо хаха. Той ме заведе на диагностика и се оказа датчик. Ако не бъркам беше другия датчик а не този от грешката. По спомени около 120 лева беше.
          Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

          Коментар


          • #6
            От: Liberty KJ-3.7 2002 автомат - изгасва двигателя .... и до там.

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            Смени датчика на коляновия вал!
            Деди, нямаше ли грешката да е за Crankshaft position sensor ако беше коляновия?

            Коментар


            • #7
              От: Liberty KJ-3.7 2002 автомат - изгасва двигателя .... и до там.

              Много благодаря за бързите отговори и особено за клипчето в ютуб, което ми показа решението и за другия ми проблем. А защо майстора реши че проблемa може да в кабелите... защото след няколкократно яко омокране с гореща вода от разширителния съд на сумати кабеляци и букси, майстора ме посъветва да си проверя буксите и кабелите и чак тогава да сменям датчика когато разбера къде се намира...а причината за омокрянето е другия ми проблем - кипване на водата в разширителния съда.... на случаен принцип....кипването взе да се получава след като ми сменяха антифриза и са ми разменили местата на два шланга - тънкия шланг от радиатора са го сложили на капачката а не на неговото място, а този който е на капачката са го сложили на мястото на тънкия, и още като пуснах клипа от ютуб разрах какво са го сътворили майсторите(тези са други майстори).
              И така... поръчани са и двата датчика РВ и КВ, надявам се в събота да съм ги монтирал. И на мен ми е интересно защо дядо владо смята че е датчика на КВ.

              Коментар


              • #8
                От: Liberty KJ-3.7 2002 автомат - изгасва двигателя .... и до там.

                Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                Деди, нямаше ли грешката да е за Crankshaft position sensor ако беше коляновия?
                Може, но по-горе Тодор ти е казал пише "кам" сменям "кранк", отделно че от "кам" не гасне в движение......
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  От: Liberty KJ-3.7 2002 автомат - изгасва двигателя .... и до там.

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  Може, но по-горе Тодор ти е казал пише "кам" сменям "кранк", отделно че от "кам" не гасне в движение......
                  Ибо медицина велит: когда болит горло - надо лечить хвост
                  (Това беше от някакво съветско мултфилмче)
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    От: Liberty KJ-3.7 2002 автомат - изгасва двигателя .... и до там.

                    Потвърждавам - когато пише "кам" и смених "кам" - резултат никакъв. Чакам в събота да ми пристигне и "кранк" и него да го сменя

                    Коментар


                    • #11
                      От: Liberty KJ-3.7 2002 автомат - изгасва двигателя .... и до там.

                      Днес сензора на КВ пристигна, монтирах го и всичко се оправи.
                      БЛАГОДАРЯ на всички за съдействието

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X