Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Седемместен миниван 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Седемместен миниван 4х4?

    Подкрепа на Гранд Вояджера, 4 години имахме в семейството. Дизел, ръчка, 1996 год., 139 к.с., доколкото знам най-широкият и дълъг ван. Удобни седалки,2-2-3. Задната се маха лесно и се отваря много място за багаж, ама много. Макс скорост добра, разхода е според карането- все пак е 2,5 тона,вози много добре, ниска е. Не става за сериозни влизания при риболов и такива дейности. При автоматик, дясно стоящият става спокойно и отива отзад да въвде ред сред малолетните или да окаже съдействие. За мен лично е чудесен семеен автомобил. Нямам представа и не съм управлявал такъв 4х4. Поздрави.
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

    Коментар


    • #47
      От: Седемместен миниван 4х4?

      Ми не търсиш както трябва....
      Части има бол...
      И са без пари.
      VITARA, SAMURAI
      FIAT PANDA 4x4 CABRIO
      RENAULT ESPACE QUADRA
      ...и едно сивикче за града...

      Коментар


      • #48
        От: Седемместен миниван 4х4?

        Мъъ .. аз понеже форумката се намира в БГ, та не съм предложил Одесея и Сиената. Освен това на 10к .. ще е не първа младост и прекалена екзотика както се каза.
        Гранд Караванката е сравнително разпространена, дори и с правилния 3.3 мотор. (3,0 мотора е много приятен - на Мицубиши, но си страда от течове и е тегав за работа малко). Части за тях от Рокауто е лесно да се намерят.
        ХайЕйса е според мен силно недооценен в България. Препоръчах го заради това, че 7 години зверски експлоатирах един и не ми е дал никакви проблеми при съответната поддръжка. Независимо, че мяда на бус си се кара и върви като лека кола и то във вариянт 2.4Д. За 3.0 бензин не знам много, но би трябвало да е още по-.

        Коментар


        • #49
          От: Седемместен миниван 4х4?

          Несъмнено Гранд Вояджъра е много хубав. По-луксозен, вероятно по-удобен от Шаран. Но версиите с 4х4 са си рядкост, а и само с предно са с ограничено предлагане у нас. За разход, части, ремонти и обслужване, също е ясно кой е по-изгодния модел. Вече всеки сам си преценява кое колко му е важно. Не е без значение и за кой модел може да се намери свестен и кадърен майстор/сервиз.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #50
            От: Седемместен миниван 4х4?

            Т-4;Т-5,синхро,не са екзотика като азиатците и американците.И аз обичам задокеански ,ма съм свикнал с масти от днес за утре или за днес в повечето случаи.Това е основно ,достъпност на части и избор на такива,по -бързо си решаваш аварийни ситуации.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #51
              От: Седемместен миниван 4х4?

              Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
              Съни здрасти, отдавна не сме се виждали, не знаех че се вълнуваш от проблемите на безделници като нас . Орентирай се към Гранд Вояджър. Това е истински семеен автомобил и във версията 4х4 не е никак за подценяване. Ако идвате към Велинград звънни, може би ще ходим да покараме малко по балкана.
              Eй, радвам се, че те срещам отново, Геца! Прати ми телефона си.

              Не знам защо останаха някои с впечатление, че Мазда МПВ не ни е стигала - напротив, обясних, че ни е достатъчна (вкл. кутия 500 л), само че беше много изгнила и добре, че ни блъснаха, та да разберем, че положението е леш. Тотална щета борим в момента.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:188.7 КБ
ID:5767892



              Извън форума когото и да питам все за Шаран говори (90% от мненията поне и то от личен опит).
              Май натам се насочваме, въпреки че му липсват изписаните очи на Маздата.
              Само с разхода на дизела нещо не мога да се ориентирам - варират доста данните. От какво зависи?
              Последно редактирано от sarnela; 28-09-17, 15:18.

              Коментар


              • #52
                От: Седемместен миниван 4х4?

                Мазда МПВ е много голям ван-проблемите са ръждата и пасивната безопасност.В рамките на този бюджет,аз бих се замислил да потърся същия модел Мазда,но почти без ръжда.Предполагам,че за до 6-7000 може да се намери италианка такава.Старата бих си оставил за части,а "новата" бих обработил срещу ръжда.Хората си сменят колите обикновено защото им омръзват,но аз също навремето съжалявах за смяната заради многото проблеми с лъскавата кола

                Коментар


                • #53
                  От: Седемместен миниван 4х4?

                  Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                  Мазда МПВ е много голям ван-проблемите са ръждата и пасивната безопасност... Старата бих си оставил за части,а "новата" бих обработил срещу ръжда.
                  Точно това каза днес и съпругът ми!
                  Само дето няма да е 4х4.

                  Врем се по изоставени пътища тип пресъхнало речно корито и подобни. 4х4 е по-скоро компенсиране на женската ми нерешителност в шофирането.
                  Последно редактирано от sarnela; 28-09-17, 17:36.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Седемместен миниван 4х4?

                    Споменатият по-горе Еспас посмъртно не може да ръждяса така.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Седемместен миниван 4х4?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Споменатият по-горе Еспас посмъртно не може да ръждяса така.
                      И "Вояджера"....
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #56
                        От: Седемместен миниван 4х4?

                        Върти се един Вояджър за 6080 лв.3,8 бензин 4х4.Малко е дрЪтичък обаче....Тва у моб..лето...
                        Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                        0888854582
                        Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                        Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Седемместен миниван 4х4?

                          Първоначално публикуван от sarnela Преглед на мнение
                          Само с разхода на дизела нещо не мога да се ориентирам - варират доста данните. От какво зависи?
                          От действията с десния крак. Като във всяка кола - трябва да даваш толкова газ, че по възможност да използваш по-малко спирачката. И естествено разхода се повишава при висока скорост по магистралата.
                          Карам кола също 4х4 със същия мотор като на Шарана, може да е една идея по-лека... Ако го караш равномерно до 80-90км/ч, разхода е изключително нисък 5-6/100. Магистрала между 6-8/100, като по-високата стойност е при скорости, които не са разрешени в България... Градско може да качи още малко, а и според сезона. Шараните почти задължително имат и водна печка за да загрява бързо парното, която макар и малко, харчи по нещо. Има и такива на които управлението на печката е изведено отделно с включени таймер, а понякога и дистанционно управление. Като цяло полезна екстра за зимата.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #58
                            От: Седемместен миниван 4х4?

                            Който търси 7 места ,не ги търси при вановете,защото са с много компромиси.
                            Колеги вече "подсказаха"-бус , Т-4,Т-5 са с дължината на Пасата,НО места и място бол.Същото важи и за Вито,"мито" и пр. бусове. ..........

                            Коментар


                            • #59
                              От: Седемместен миниван 4х4?

                              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                              Който търси 7 места ,не ги търси при вановете,защото са с много компромиси.
                              Колеги вече "подсказаха"-бус , Т-4,Т-5 са с дължината на Пасата,НО места и място бол.Същото важи и за Вито,"мито" и пр. бусове. ..........
                              Вояджъра единствен покрива изискванията от първият пост, и не е бус.

                              Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                              Върти се един Вояджър за 6080 лв.3,8 бензин 4х4.Малко е дрЪтичък обаче....Тва у моб..лето...
                              Май точно него съм посочил за пример в началото.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #60
                                От: Седемместен миниван 4х4?

                                Сега загледах за коя точно Мазда става въпрос. На хартия разликите с Шаран са сравнително малки. Включително разхода на дизеловите варианти. При сложени всички седалки, разликата в багажника е 40 литра.
                                Маздата е по-мощна с 20к.с, но имат еднакви максимални скорости, и малка разлика в ускорението. Шарана е малко по-лек празен, но допустимото му тегло е по-високо, следователно полезния товар е по-голям. Това дори при варианта 4х4, а само с предно е с още близо 90-100кг по-лек от 4х4.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X