Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Седемместен миниван 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Седемместен миниван 4х4?

    Здравейте,

    Голямо семейство сме и ни трябва 7-местен автомобил с не твърде висок разход и 4х4 по възможност. До около 10 000 лв.
    Дайте съвети за здрав, устойчив на гниене (паркира се до река), удобен (заради децата) автомобил.

    Благодаря предварително.

  • #2
    От: Седемместен миниван 4х4?

    Гранд Вояджър.

    ... а 7-местен ван 4х4 с нисък разход е, меко казано, трудна работа. 7-местен "миниван" също.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Седемместен миниван 4х4?

      Mitsubishi Space Wagon, Mitsubishi Space Gear, VW Sharan VR6 Syncro.

      Това е според търсене по зададените критерии. Как са с гниенето, нямам идея.

      Коментар


      • #4
        От: Седемместен миниван 4х4?

        Джоу, признавам, че съм объркана кое е „ван“ и кое „миниван“ - срещам ги поразному.
        Относно разхода - знам, че нисък не става, затова написах „не твърде висок“.
        Благодаря за предложението.

        Тодор Янев, лични впечатления ли имате от изброените?
        Последно редактирано от sarnela; 19-09-17, 15:35.

        Коментар


        • #5
          От: Седемместен миниван 4х4?

          И аз съм силно заинтригуван от темата. Нашите Рено Еспас 1 и 2 наближават момента за бракуване, а читави екземпляри няма откъде да се намерят.

          Коментар


          • #6
            От: Седемместен миниван 4х4?

            Ето ти VW Sharan VR6 Syncro, но може да ти е стар, за това ти предложих да разгледаш Вояджърите.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Седемместен миниван 4х4?

              Реално,ако се ползват и седемте седалки,за багаж не остава никакво място,защото 2 седалки са в багажника.Евентуално трябва микробус с 4х4-например Мерцедес Вито 4х4,не съм сигурен дали има подобен Рено Трафик,или други...За по-нисък разход,обезателно дизел-големите кораби на газ харчат много,но пък и не вървят хич

              Коментар


              • #8
                От: Седемместен миниван 4х4?

                Достатъчно пространство за всичко

                http://www.bestcarzin.com/hyundai/hyundai-van-4x4
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • #9
                  От: Седемместен миниван 4х4?

                  М... щеше ми се нещо по-новичко. Правилно си усетил, Джоу.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Седемместен миниван 4х4?

                    Първоначално публикуван от sarnela Преглед на мнение
                    Джоу, признавам, че съм объркана кое е „ван“ и кое „миниван“ - срещам ги поразному.
                    Относно разхода - знам, че нисък не става, затова написах „не твърде висок“.
                    Благодаря за предложението.

                    Тодор Янев, лични впечатления ли имате от изброените?
                    За съжаление не. Към изброените от мен модели нямам лични впечатления. Предложих ги като няколко варианта по отношение на поставените от Вас критерии.

                    Имам познати, които преди години са имали Mitsubishi Space Wagon и не са останали с лоши впечатления, но подробности не знам.

                    Защо не се насочите към седемместен "джип" на газ/бензин в този ценови диапазон или държите да е ван/миниван?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Седемместен миниван 4х4?

                      Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                      Реално,ако се ползват и седемте седалки,за багаж не остава никакво място,защото 2 седалки са в багажника.Евентуално трябва микробус с 4х4-например Мерцедес Вито 4х4,не съм сигурен дали има подобен Рено Трафик,или други...За по-нисък разход,обезателно дизел-големите кораби на газ харчат много,но пък и не вървят хич
                      Всъщност в момента съм с Мазда МПВ и има доста място в багажника, при положение, че всичките 7 седалки са си постоянно вдигнати.
                      Освен това имаме 500-литрова багажна кутия, та мултиван не ни е нужен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Седемместен миниван 4х4?

                        Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                        За съжаление не. Към изброените от мен модели нямам лични впечатления. Предложих ги като няколко варианта по отношение на поставените от Вас критерии.

                        Имам познати, които преди години са имали Mitsubishi Space Wagon и не са останали с лоши впечатления, но подробности не знам.

                        Защо не се насочите към седемместен "джип" на газ/бензин в този ценови диапазон или държите да е ван/миниван?
                        Може би заради разхода само, не знам, не сме разглеждали истински варианта джип.
                        Приятел предложи някакъв Ровър, но разбрах, че двете последни седалки са по-скоро символични, което поставя 1-2 деца в неравностойно положение.
                        При всички джипове ли е така - символични последни седалки?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Седемместен миниван 4х4?

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Ето ти VW Sharan VR6 Syncro, но може да ти е стар, за това ти предложих да разгледаш Вояджърите.
                          Тоя е за Ясен, той е скъперник
                          За 10 бона отиваш на фейслифта, който е до към 2010г и ръжда нЕма да хване скоро.
                          Има го и дизел. Както и под формата на Сеат Алхамбра. До някое време(2006г) го има и като Форд Галакси.
                          По-голямо, реалистичното е пак Фолксваген - Транспортер (бус), според парите Т4, и евентуално по-евтините от Т5.
                          ПП: Ето и разход на Шаран дизел 4х4https://www.spritmonitor.de/en/overv...on&powerunit=2 (средно 7,5/100)
                          Бензин - https://www.spritmonitor.de/en/overv...on&powerunit=2 (11 и нещо)
                          Газ- https://www.spritmonitor.de/en/overv...on&powerunit=2 (до 15/100).
                          Последно редактирано от cecoa1; 19-09-17, 16:19.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Седемместен миниван 4х4?

                            Първоначално публикуван от sarnela Преглед на мнение
                            Може би заради разхода само, не знам, не сме разглеждали истински варианта джип.
                            Приятел предложи някакъв Ровър, но разбрах, че двете последни седалки са по-скоро символични, което поставя 1-2 деца в неравностойно положение.
                            При всички джипове ли е така - символични последни седалки?
                            Разходът много зависи от конкретните марки и модели. Аз, неслучайно, сложих думата "джип" в кавички, за да намекна, че нямам предвид истинските джипове, а тези, които се водят т. нар. "паркетници".

                            Относно третия ред седалки. Тук отново е относително. Има различен тип седалки. Такива, които се прибират встрани - първата снимка. И такива, които се прибират в "пода" на джипа - втората и третата снимка. Възможно е и да има други, но не съм изследвал по-обстойно този въпрос.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:38.8 КБ
ID:5767139 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:239.5 КБ
ID:5767140 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:216.2 КБ
ID:5767141

                            Снимките са на Паджеро 2 и 3. Лично аз НЕ препоръчвам първия тип (Паджеро 2), защото за възрастни хора е неудобно, особено при дълъг път. Другите две снимки са от Паджеро 3 и си мисля, че там би било по-удобно, защото остава една "дупка", където хората могат да си поставят свободно краката и да се чувстват по-удобно. За съжаление, тук нямам преки наблюдения, а говоря чисто теоретично.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Седемместен миниван 4х4?

                              С не много голям разход,по-новичък, и с много от всичко,комфорт,багажник ,места,6 степенна кутия.VW T-5 синхро.Ако е много като сума,защо пък не и Т-4,много жилава машина.Разбира се новото е за предпочитане.
                              Последно редактирано от faster; 19-09-17, 16:37.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X