Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Benelli Supernova - мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Benelli Supernova - мнения

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    Е добре бе, как хем по-принцип суговата цев не е по-точна, след като самия ти си изброил това в червено
    Май Карушев е прав, малко теория не би ти навредила...Прави ми впечатление и друго! Пропускаш не само думи, а цели подчинени изречения в постовета, за да докараш вода в твоята мелница...Демек, вадиш думите от контекста и им придаваш някакво твое си значение, което после почваш да громиш! Така беше и с предния ми пост, така е и с този който си вапсал в червено. Не го прави!Не е добра идея да черпиш аргументи в подкрепа на тезата която отстояваш от думите на опонента ти! Това си е често заяждане!
    Последно редактирано от emil5koff; 21-10-17, 15:01.

    Коментар


    • #77
      От: Benelli Supernova - мнения

      Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
      Май Карушев е прав, малко теория не би ти навредила...Прави ми впечатление и друго! Пропускаш не само думи, а цели подчинени изречения в постовета, за да докараш вода в твоята мелница...Демек, вадиш думите от контекста и им придаваш някакво твое си значение, което после почваш да громиш! Така беше и с предния ми пост, така е и с този който си вапсал в червено. Не го прави!Не е добра идея да черпиш аргументи в подкрепа на тезата която отстояваш от думите на опонента ти! Това си е често заяждане!
      Ще ме извиняваш, но съм цитирал цялото ти мнение и, ако не ти харесва, моля не ми се сърди на мен, ако пък аз не съм разбрал правилно - извинявай! Просто ми е чудно, как цевта може принципно да е по-неточна, но пък се уцелва по-лесно (пак от твоето мнение е, дано не ме обвиниш в манипулация пак!)?!? Нямам никакво намерение да се заяждам - изяло вербалната комуникация крие своите реискове! Иначе моля те не падай до нивото на Крушев, който ме пращате да чета, без въобще да си има идея какво колко и как съм чел, вместо да обясни, простичко тезата си:
      Първоначално публикуван от Karushev Преглед на мнение
      Не си старомоден, помъдрял си.

      "... аз пък препоръчвам, ако ще се ходи предимно на гонка слугова цев! Освен по-точната стрелба, общата дъжина на пушката става по-малка,"
      Колега bushiDO, за по-малка и повратлива да, като препоръка също, ама слуговата цев да е по-точна от нормална-не.
      Карушев, аре бе аз съм гадно куче и не пускам
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #78
        От: Benelli Supernova - мнения

        Много приказки а я да попитам с помпата можете ли така?Тук само си играя инак стрелям по бързо....
        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

        Коментар


        • #79
          От: Benelli Supernova - мнения

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          Ще ме извиняваш, но съм цитирал цялото ти мнение и, ако не ти харесва, моля не ми се сърди на мен, ако пък аз не съм разбрал правилно - извинявай! Просто ми е чудно, как цевта може принципно да е по-неточна, но пък се уцелва по-лесно (пак от твоето мнение е, дано не ме обвиниш в манипулация пак!)?!? Нямам никакво намерение да се заяждам - изяло вербалната комуникация крие своите реискове! Иначе моля те не падай до нивото на Крушев, който ме пращате да чета, без въобще да си има идея какво колко и как съм чел, вместо да обясни, простичко тезата си: Карушев, аре бе аз съм гадно куче и не пускам
          Цитирал си го, но си боядисал в червено само част от изречението и си се съсредоточил върху него...сега си го докарал до края!(моето червено ) По-неточна, аз не съм казал...Това което имах предвид е, че може да е също толкова точна, но когато цевта е само с мушка и мерна планка, с нея прецизен изстрел се прави много по-трудно от цев с мерни прибори (мерник и мушка), особено ако същите могат и да се регулират.Не знам дали ти се е случвало да стреляш по мишени на стрелбище с гладкоцевна с куршум...ако си го правил, би трябвало да ме разбираш!А на колегата Карушев, не съм му адвокат...Какво е имал предвид аз не знам и не мога да кажа.Дано сега е ясно!

          Коментар


          • #80
            От: Benelli Supernova - мнения

            Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
            Цитирал си го, но си боядисал в червено само част от изречението и си се съсредоточил върху него...сега си го докарал до края!(моето червено ) По-неточна, аз не съм казал...Това което имах предвид е, че може да е също толкова точна, но когато цевта е само с мушка и мерна планка, с нея прецизен изстрел се прави много по-трудно от цев с мерни прибори (мерник и мушка), особено ако същите могат и да се регулират.Не знам дали ти се е случвало да стреляш по мишени на стрелбище с гладкоцевна с куршум...ако си го правил, би трябвало да ме разбираш!А на колегата Карушев, не съм му адвокат...Какво е имал предвид аз не знам и не мога да кажа.Дано сега е ясно!
            Добре де - при толкова много писане, вече си признах, че може и да не съм те разбрал правилно, но все пак странно почва изявлението ти с това, че принципно е по-неточна и завършва на 180 гр. - можеше просто да изброиш 4 (5-те) фактора които правят слуговата (rifled slug) по-точна от обикновената и край - никой копче не може да ти каже. И също ми е интересно, при условие, че тезите ни не се разлчават коренно, като контрапункт на тезата на Карушев, защо мен ме прати да чета, а не Карушев?!?
            Иначе аз съм забелязал, че словесните еквилибристики много често прикриват липсата на конкретни доводи (това по-скоро към твърдящият, че слуговта не е по-точна)!
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #81
              От: Benelli Supernova - мнения

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              Добре де - при толкова много писане, вече си признах, че може и да не съм те разбрал правилно, но все пак странно почва изявлението ти с това, че принципно е по-неточна и завършва на 180 гр. - можеше просто да изброиш 4 (5-те) фактора които правят слуговата (rifled slug) по-точна от обикновената и край - никой копче не може да ти каже. И също ми е интересно, при условие, че тезите ни не се разлчават коренно, като контрапункт на тезата на Карушев, защо мен ме прати да чета, а не Карушев?!?
              Иначе аз съм забелязал, че словесните еквилибристики много често прикриват липсата на конкретни доводи (това по-скоро към твърдящият, че слуговта не е по-точна)!
              Ей, верно си голямо куче!Да не си адвокат!?...Написал съм това: "...Дали е по-точна, ами по принцип не...",а не "...че принципно е по-неточна..."!Сега, само не казвай, че е едно и също...Ако си пропуснал да забележиш, това съм го казал за слуговата, т.е. за изцяло гладката цев.Rifled slug и Fully rifled slug не ги меши тук, те са друга бира! Единствената причина да те "пратя" при бумагите е да си припомниш (сигурен съм, че го знаеш)от какво зависи точността на една цев, по-точно от какво не зависи! Ако го беше направил, щеше да прочетеш, че точността (в смисъла за който говорим) не зависи от дължината на цевта. И по-дългата и по-късата са еднакво точни (разбира се, в определени, но доста широки граници) Това, че едната е накичена с мерни прибори не я прави по-точна. Не забравяй, че такива (включително оптични) могат де се сложат и на пушки със стандартни като дължина цеви, примерно надцевки, и ако някоя от цевите е цилиндър (постоянен, а не мобилен), единствената разлика остава дължината.
              Последно редактирано от emil5koff; 21-10-17, 23:45.

              Коментар


              • #82
                От: Benelli Supernova - мнения

                Мислих, четох... пак мислих и пак четох. И го измислих - Берета 686 в най-евтиния си вариант, със сменяеми шокове за около 3000лв. Мисля че като цена - качество е много удачен избор, със сигурност е по-добре от ИЖ27 за 1000лв. Нито е много скъпа, нито е руско или турско. Два патрона мисля, че са напълно достатъчни за лов по нашите земи. Помпата отпада. От ИЖ27 има доволни, има и недоволни, въпрос на късмет на бройка. За да не си вкарам автогол предпочетох Беретата. Пък и ако нещо се откажа винаги мога да и взема поне 2/3 от цената нова. Така си мисля де. Ако някой има поглед над модела, ще се радвам да прочета нещо повече.

                Такова нещо дано да не ми се случва

                HONDA NC700X '13
                HONDA Wave 110i '13

                Коментар


                • #83
                  От: Benelli Supernova - мнения

                  Гледам че тая берета е 3 бона, а гледам и че има турско копие - ATA ARMS SP за 1600 лв., колко ли е кадърна турската изработка? Някой притежава ли такава? Не остана, изпита ми е на 5-ти Юни, трябва да я измисля до тогава.
                  HONDA NC700X '13
                  HONDA Wave 110i '13

                  Коментар


                  • #84
                    От: Benelli Supernova - мнения

                    Първоначално публикуван от mutragen Преглед на мнение
                    ...Такова нещо дано да не ми се случва

                    За 30 години професионален лов съм ползвал 12 гладкоцевни пушки, скъпи и евтини. С тях съм истрелял над 20.000 патрона, най-много с ИЖ. Такъв двоен изстрел съм имал само веднъж и то със ZH - Бърно. Моето обяснение на случая от видеото е инсценировка. В практиката това може да се случи следствие презареден патрон и/или пръсти на двата спусъка.
                    Най-големи ядове съм брал с Меркел. Това е прекрасна пушка за богати хора, които могат да си позволят оръжейник, или за мераклии, които да я чистят и смазват преди и след всеки лов. Но ако се ловува непресъснато много дни и нощи, това не е възможно. Моят съвет за първа (работна) пушка е ИЖ-27 - евтина, здрава, надеждна, няма нужда от непрекъснато чистене и смазване - 1 път годишно стига. Вероятно ще трябва прикладът да се преработи според стрелеца.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #85
                      От: Benelli Supernova - мнения

                      Тъй като темата е за Бенели Супер нова, да кажа, че една подобна пушка излезе скоро на пазара на малко изстрели и смешна цена, ако някой има мерак, да ми пише да го свържа с продавача.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #86
                        От: Benelli Supernova - мнения

                        Тъй... станах ловец Пуснах документи пред КОС и се замислям за АТА АРМС НЕО 12 КОМБО. Изчетох сума ти писанки на ловци а и на малоумници също... за жалост. Разбрах че оръжието е добро. Гладка цев 71см за дребен и птици, както и слугова 61см за прасета, пътпадък и бекас примерно. Докато ми "дойде акъла" за двуцевка, щото много искам, но искам хубава и да не я мъча с бренекета за свинския, мисля това е удачна МОЯ първа стъпка в лова. Разбира се ще спазвам ограничението 2+1. Аз ако ми се яде месо ще си купя... и ако няма да го ям няма да го стрелям, изключвам чакалите и лисиците, че са бич Божи в Сакар планина. Та ако някой има комбинацията от редова и слугова цев може да ми помогне с избора на патрони, или просто да каже дали е доволен от оръжието. Поздрави и вече мога да кажа ... наслука
                        HONDA NC700X '13
                        HONDA Wave 110i '13

                        Коментар


                        • #87
                          От: Benelli Supernova - мнения

                          Забравих да споделя, живея в чужбина и ще ходя на лов само декември на гонка като викач сигурно и лятото на хищник. Та от там се спирам да си взема класна надцевка. Тя ще е по-насетне или ако се върна в България за постоянно. Просто не ми се дават 3000 лева за някоя Берета дето ще се окаже "разногледа" със сигурност. Не че няма да и намеря патроните, но просто го нямам времето. Едва ли като викач ще стрелям по нещо, но по добре да съм с автомат със слугова цев, къс и маневрен и да не ме боли като го дера в драките . Инак хванах една берета 686 ултралайт 70мм патронник... красота от всякъде и лека като перце. Остана ми мерака в нея...
                          HONDA NC700X '13
                          HONDA Wave 110i '13

                          Коментар


                          • #88
                            От: Benelli Supernova - мнения

                            Ми, честито и наслука. За изборът ти нищо не мога да кажа, нямам такава пушка, но предполагам ще и се кефиш. За патроните, сега с новата пушка и мерак за стрелба накупи повече и различни и си направи собствена статистика и избор. Успех и да се похвалиш с първите ловни успехи.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Benelli Supernova - мнения

                              Първоначално публикуван от mutragen Преглед на мнение
                              Забравих да споделя, живея в чужбина и ще ходя на лов само декември на гонка като викач сигурно и лятото на хищник. Та от там се спирам да си взема класна надцевка. Тя ще е по-насетне или ако се върна в България за постоянно. Просто не ми се дават 3000 лева за някоя Берета дето ще се окаже "разногледа" със сигурност. Не че няма да и намеря патроните, но просто го нямам времето. Едва ли като викач ще стрелям по нещо, но по добре да съм с автомат със слугова цев, къс и маневрен и да не ме боли като го дера в драките . Инак хванах една берета 686 ултралайт 70мм патронник... красота от всякъде и лека като перце. Остана ми мерака в нея...
                              Ми двуцевката е по-къса, по-лека и по-маневрена от автомат отвсякъде! А относно цената има прилични италиански пушки под 1900 лв...

                              Но вече си приключил - Честито и на слука!
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X