Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Benelli Supernova - мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Benelli Supernova - мнения

    По мишени може да изтреляш кашони ,ма нищо не значи!На живо и под стрес е друга веселбата и сигурноста на пушкалото и по-добре да не е с много екзотично име и орнаменти.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #47
      От: Benelli Supernova - мнения

      Аз ли нещо съм много заблуден или Бенели не може да прави пушки? Чета и мения тук в немските сайтове, или фашистите тук нищо не разбират от пушки, или има двоен стандарт. Между другото тук не ловуват с гладкоцевно много, повечето е с карабина на подборен. Лова тук фо колкото съм се информирал е строго определен от собствениците на горите, дивеча е техен. Знам само, че ако ми изскочи елен или просто животно на пътя, и аз го блъсна, трябва да потърся или моите застрахователи , да се уточни на кой е гората... и неговата застраховка да поеме ремонта по колата ми. Проверено. Владетелите на горите са длъжни да следят популацията на дивеча и да го контролират, наемат се ловци на чакала да броят и да отстрелват нежелания брой дивеч. Няма гонки на свиня, няма простотии... не казвам че нашия тип лов е простотия. Просто тук нещата нямат общо с нашите. И да искарам курса тук е като да искараш висше, и няма за гладко, нарезно или късо... станеш ли ловец нямаш ограничения в типа и броя на оръжието! Пушка, карабина, пистолет... колкото и каквито можеш да си позволиш. И може да си си ги и носиш!!! Цената на курса не ми е проблем, проблем ми е езика... за жалост. Та за това ще го карам в Бг и съм се насочил към новата с 2 цеви, една дълга нормална и един нарезен слъг. А че пушката е просто уникална - това го разбрах от доста теми тук и в ДЕ. Просто исках някой който я има или знае нещо повече да сподели, и да остане и за други които се спират на тоз модел. Колеги, не се карайте, всеки си знае своето, дали мотор, дали пушка... дали жена хахахах, всеки си защитава своето.
      HONDA NC700X '13
      HONDA Wave 110i '13

      Коментар


      • #48
        От: Benelli Supernova - мнения

        Вчера говорих с един мой съученик, ловец от над 15г. и малко повече години като рейнджър и с доста мисии в горещите точки. И отново получих отрицателно мнение към пушката, каза да търся полуавтомат за лов. След всички плюсове на новата и това че ще е с две цеви и така и така... накрая ми каза: не си взимай помпа, после ще съжаляваш, Бенели е прекрасна марка, помпата като цев, и изпълнение, и качество е перфектна, но не си взимай помпа. Варианта ми е супер блек ийгъл 2 като втори избор, ама цената е двойна, и ще я ползвам 2-3-5 пъти в годината... не знам дали си заслужава инвестицията. А и няма нарезна слъгова цев. Май ще си държа на суперновата.
        HONDA NC700X '13
        HONDA Wave 110i '13

        Коментар


        • #49
          От: Benelli Supernova - мнения

          Здравко, послушай съученика си...а и колегите преди него,които по един или друг начин, ти казаха същото! Не е това пушката за лов, още повече за първа пушка. Сам пишеш, че още не си ловец, т.е. нямаш никакъв опит. Не вярвам и да си стрелял с въпросната пушка, примерно по панички! Много вероятно е предпочитанието ти към помпата да е формирано само от форумите или от някакви рекламни клипчета, надай си боже, от екшан филми. Не споменаваш какъв е района в който се очаква да ловуваш, но съдейки по това, че държиш да има втора нарезна цев, правя извод, че ще ловуваш предимно на диво прасе, т.е. на гонка. Простено ти е да не знаеш, но на пусиите които много вероятно скоро ще се озовеш , възможността за стрелба над 60 метра, е силно ограничена и по правило, е запазена за тези с карабините. При правилен подбор на боеприпаса и дулното стеснение(шока), не е проблем да се стреля през гладка цев на 100 и повече метра. С това искам да ти кажа, че втората цев ти е напълно излишна! Тъй като, сам за себе си не си наясно какво точно ще ловуваш, най-добре е, както те е посъветвал съученика ти, да си вземеш полуавтомат. Аз съм старомоден и бих предложил класическа надцевка, но от гледна точка на универсалност, човека е прав! От друга страна, не е необходимо да даваш много пари за първа пушка, щом сам не си убеден, че ловуването ще ти хареса!Ако приемеш съвет, бих те посъветвал да си вземеш най-евтиния марков полуавтомат, който можеш да си позволиш, примерно нещо като Берета ЕS 100, Браунинг Феникс, Фабарм Лион и т.н. Предимството им е, че на поносима цена получаваш съвсем прилично и универсално оръжие което ще ти служи дълго, а ако евентуално решиш, че лова не е за теб, винаги можеш да ги продадеш с минимална загуба. Единственото условие на което споменатите пушки не отговарят(според действащия Закон), но си споменал че държиш (ти си знаеш защо), е възможността да заредиш повече от 2+1 патрона.Това исках да ти кажа от самото начало, но уважавайки избора ти, се въздържах. Желая ти успех в изпита за ловец, а и в избора на оръжие!

          Коментар


          • #50
            От: Benelli Supernova - мнения

            Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
            Здравко, послушай съученика си...а и колегите преди него,които по един или друг начин, ти казаха същото! Не е това пушката за лов, още повече за първа пушка. Сам пишеш, че още не си ловец, т.е. нямаш никакъв опит. Не вярвам и да си стрелял с въпросната пушка, примерно по панички! Много вероятно е предпочитанието ти към помпата да е формирано само от форумите или от някакви рекламни клипчета, надай си боже, от екшан филми. Не споменаваш какъв е района в който се очаква да ловуваш, но съдейки по това, че държиш да има втора нарезна цев, правя извод, че ще ловуваш предимно на диво прасе, т.е. на гонка. Простено ти е да не знаеш, но на пусиите които много вероятно скоро ще се озовеш , възможността за стрелба над 60 метра, е силно ограничена и по правило, е запазена за тези с карабините. При правилен подбор на боеприпаса и дулното стеснение(шока), не е проблем да се стреля през гладка цев на 100 и повече метра. С това искам да ти кажа, че втората цев ти е напълно излишна! Тъй като, сам за себе си не си наясно какво точно ще ловуваш, най-добре е, както те е посъветвал съученика ти, да си вземеш полуавтомат. Аз съм старомоден и бих предложил класическа надцевка, но от гледна точка на универсалност, човека е прав! От друга страна, не е необходимо да даваш много пари за първа пушка, щом сам не си убеден, че ловуването ще ти хареса!Ако приемеш съвет, бих те посъветвал да си вземеш най-евтиния марков полуавтомат, който можеш да си позволиш, примерно нещо като Берета ЕS 100, Браунинг Феникс, Фабарм Лион и т.н. Предимството им е, че на поносима цена получаваш съвсем прилично и универсално оръжие което ще ти служи дълго, а ако евентуално решиш, че лова не е за теб, винаги можеш да ги продадеш с минимална загуба. Единственото условие на което споменатите пушки не отговарят(според действащия Закон), но си споменал че държиш (ти си знаеш защо), е възможността да заредиш повече от 2+1 патрона.Това исках да ти кажа от самото начало, но уважавайки избора ти, се въздържах. Желая ти успех в изпита за ловец, а и в избора на оръжие!
            100% съм съгласен, но колегата, още от началото не остави много пространство за обсъждане на концепцията автомат/помпа...

            Впрочем, това подчертаното не е вярно - моят Fabarm събираше 7-8 патрона! Което ме подсеща, че и в същност беше чудесно оръжие, което препоръчвам горещо, но не се предлагаше с нарезна цев...
            п.п. Сетих се още нещо - аз пък препоръчвам, ако ще се ходи предимно на гонка слугова цев! Освен по-точната стрелба, общата дъжина на пушката става по-малка, което я прави по-повратлива.
            Последно редактирано от bushiDO; 19-10-17, 22:14.
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #51
              От: Benelli Supernova - мнения

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              100% съм съгласен, но колегата, още от началото не остави много пространство за обсъждане на концепцията автомат/помпа...

              Впрочем, това подчертаното не е вярно - моят Fabarm събираше 7-8 патрона! Което ме подсеща, че и в същност беше чудесно оръжие, което препоръчвам горещо, но не се предлагаше с нарезна цев...
              п.п. Сетих се още нещо - аз пък препоръчвам, ако ще се ходи предимно на гонка слугова цев! Освен по-точната стрелба, общата дъжина на пушката става по-малка, което я прави по-повратлива.
              Подчертаното, доколкото акцента в него е поставен на действащия Закон, е вярно! Друг въпрос е, че в магазина на пушката можеш да вкараш повече патрони, а е възможно и да се добави удължител. При помпите, които не са самозарядни, такова законово ограничение няма!

              Коментар


              • #52
                От: Benelli Supernova - мнения

                Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                ... Аз съм старомоден и бих предложил класическа надцевка...
                Не си старомоден, помъдрял си.

                "... аз пък препоръчвам, ако ще се ходи предимно на гонка слугова цев! Освен по-точната стрелба, общата дъжина на пушката става по-малка,"
                Колега bushiDO, за по-малка и повратлива да, като препоръка също, ама слуговата цев да е по-точна от нормална-не.


                Коментар


                • #53
                  От: Benelli Supernova - мнения

                  Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                  Подчертаното, доколкото акцента в него е поставен на действащия Закон, е вярно! Друг въпрос е, че в магазина на пушката можеш да вкараш повече патрони, а е възможно и да се добави удължител. При помпите, които не са самозарядни, такова законово ограничение няма!
                  Ми не си го написал разбираемо - възможно е да се зареждт повече от 3 патрона, но не е законно.
                  Първоначално публикуван от Karushev Преглед на мнение
                  ....ама слуговата цев да е по-точна от нормална-не.
                  Аре стига вицове - те за за друга тема!
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #54
                    От: Benelli Supernova - мнения

                    Не са вицове, ако знаеш какво е цев slug.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Benelli Supernova - мнения

                      Първоначално публикуван от Karushev Преглед на мнение
                      Не са вицове, ако знаеш какво е цев slug.
                      Я поясни, че стана още по-интересно!
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • #56
                        От: Benelli Supernova - мнения

                        Поинтересувай се какво е slug, rifled slug, fully rifled slug цеви, после ще си говорим за вицове.
                        Последно редактирано от Karushev; 20-10-17, 18:54.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Benelli Supernova - мнения

                          Първоначално публикуван от Karushev Преглед на мнение
                          Поинтересувай се какво е slug, rifled slug, fully rifled slug цеви, после ще си говорим за вицове.
                          Готово, поинтересувах се. Можеш да продъжаваш с разясненията по въпроса!
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #58
                            От: Benelli Supernova - мнения

                            Радвам се, значи вече си наясно, че не разказвам вицове, и няма нужда да разяснявам, нали вече знаеш.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Benelli Supernova - мнения

                              Първоначално публикуван от Karushev Преглед на мнение
                              Радвам се, значи вече си наясно, че не разказвам вицове, и няма нужда да разяснявам, нали вече знаеш.
                              Вече съм наясно, че си поредния смешко! Освен, ако вместо да ръсиш "мъдрости" не обясниш, какво имаш предвид! Само да те светна, че и без твоите напъствия съм се интересувал от различните видове цеви, както и съм притежавал и стрелял (и то доста) с пушка с 2 вида цеви. Та така, ти гониш...
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • #60
                                От: Benelli Supernova - мнения

                                ".. Освен, ако вместо да ръсиш "мъдрости" не обясниш, какво имаш предвид! "
                                Е нали се беше поинтересувал?

                                Смешко си ти, толкова си се и интересувал, толкова и ще се заинтересуваш, и после се чудим защо липсва ловна и оръжейна култура в такива "ловци" като теб............няма смисъл да продължавам........
                                Последно редактирано от Karushev; 20-10-17, 21:35.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X