Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Benelli Supernova - мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Benelli Supernova - мнения

    Здравейте колеги, догодина на пролет ще карам курса за ловец и съм се спрял на въпросната помпа. Не желая двуцевка и полуавтомат. Мисля, че помпата е едно почти универсално оръжие на добра цена за лов на едър и пернат дивеч с някои компромиси. За мен е важен първия изстрел, следователно тя си е чист тек, но с възможност за бързо ръчно презареждане. Искам да разбера дали е добра като цяло, има ли смисъл да взимам втора слугова цев за лов на прасета примерно, или с тази нормалната мога да стрелям с куршуми? Таз нормалната има 3 шока, може ли да стрелям с куршум без шокова втулка, самата нормална цев по цялата си дължина ли е цилиндрична и и се слагат само шоковете накрая, или започва някакво стеснение от някъде си? Ще имам ли ограничението от 1+2 в магазина? Каква дължина е удачна за нашите ширини? Ще имам и още въпроси, но за сега тези. Благодаря на отзовалите се и дано догодина се включа и в това семейство. Извинявам се за тъпите въпроси, но нямам никакъв поглед над нещата като цяло, освен няколко стотин патрона изстреляни от Калашников на границата. Търся в търсачката, но няма почти никаква полезна информация за този модел точно или за пушки тип помпа. На времето бях добър с Калашника, знам че, нямат нищо общо, но ми се ще да се правя на майстор и си полежавам да ми стига и 1 патрон , за това не мисля за удачно да си взимам полуавтоматична пушка. Не и ако суперновата струва 1500 а примерно някой автомат на Бенели поне х2! Поздрави и на слука.
    Последно редактирано от mutragen; 19-09-17, 08:04.
    HONDA NC700X '13
    HONDA Wave 110i '13

  • #2
    От: Benelli Supernova - мнения

    25 човека прегледали темата и няма мнение, май никой не ползва такъв тип пушки.
    HONDA NC700X '13
    HONDA Wave 110i '13

    Коментар


    • #3
      От: Benelli Supernova - мнения

      Това http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=204707 прегледа ли го?
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • #4
        От: Benelli Supernova - мнения

        Дъвкано е много. На повечето въпроси можеш да си отговориш като почетеш малко, та дори и във форума. За мен пушка тип "помпа" за лов, не е много удачна, губи се мерната линия при презареждане. За цевите - зависи според лова. Монолитни куршуми можеш да си стреляш с навит шок цилиндър 0.00мм стеснение или подобрен цилиндър 0.25мм. Аз бих избрал надцевка или автомат, ама щом пък искаш помпа...
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #5
          От: Benelli Supernova - мнения

          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
          Това http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=204707 прегледа ли го?
          Да, прегледах я, нищо смислено за модела, за който става въпрос, не прочетох. Ровех се и във ловните форуми цяла седмица - нищо. Най-оплюваната пушка е помпата, и то защото е помпа а не автомат или двуцевка. Нямало баланс... губела се мерната линия... пълни простотии според мен. Или го целиш, или не. Тези дето са с текове да вземат да спрат да ходят на лов ли? За мен помпата е тек с много патрони, така я приемам, това искам. Нека и животното да има полза от моята некадърност
          HONDA NC700X '13
          HONDA Wave 110i '13

          Коментар


          • #6
            От: Benelli Supernova - мнения

            Никога не стреляй без монтирана втулка!

            Иначе оръжието което си избрал е много добро, въпреки, че и аз лично не харесвам помпите.

            Относно слуговата цев аз мисля че е смислено закупуването й, ако оръжието се използва за лов на едро, защото:
            - На Nova-тa слуговата цев, ако не се лъжа, е с нарези и на 50-80 м. не трябва да отстъпва по точност на нарезните оръжия;
            - по-къса е с 10 см. от стандартната цев на Nova, което прави пушката по-повратлива и удобна;
            - има регулируеми мерни прибори;
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #7
              От: Benelli Supernova - мнения

              Да, точно такова мнение си съставих и аз от прочетеното във форумите. Парите по принцип не са проблем, но не искам да влагам много средства в хоби, което може да ми мине мерака след време. Искам да опитам и ако ме погълне - ок, защото както моторите ми изскочиха изведнъж и с лова е така. Ако ме грабне, а аз искам да ме грабне - много ще се радвам. Притеснява ме още нещо, тази пушка я предлагат само във ВИП магазина и то в конфигурация каквато има. Надявам се, че ако се обадя и поискам конфигурация каквато аз искам да могат да ми я доставят. Щото тук в Германия като отидох в магазина и ми казват че мога да си поръчам каквато я искам. С такава цев, камуфлаж или не... с такъв приклад... а в БГ има една и ако щеш! Трябва да звънна тея дни да питам дали мога да си избера какво искам. Като звънна ще споделя какво са ми отговорили от официалния доставчик на Бенели там.
              HONDA NC700X '13
              HONDA Wave 110i '13

              Коментар


              • #8
                От: Benelli Supernova - мнения

                Като правило цевите със сменяеми шокове дават отклонение при стрелба с куршум, което става по осезаемо на пределни дистанции. Така че, смисъл от допълнителна цев има и то голям. Отделно предимствата, че е по къса, че има добри мерни прибори и прочие.
                ПП Без навита шокова втулка не се стреля!

                Коментар


                • #9
                  От: Benelli Supernova - мнения

                  А трябва ли да се съобразявам с правилото 1+2 в магазина? Мога ли да си я поръчам с конфигурация 1+7 примерно? А след като пушката е супер магнум, това означава ли, че каквато и цев на дължина да поръчам ще ми ми е напълно достатъчна, щом стрелям със супер магнум патрони? Пак да кажа, чета форумите и някои термини не ми говорят нищо. Пак се извинявам за тъпите си питанки, но щом съм си поставил дадена цел си я гоня, това значи, че ще стана ловец, каквото и да ми струва
                  HONDA NC700X '13
                  HONDA Wave 110i '13

                  Коментар


                  • #10
                    От: Benelli Supernova - мнения

                    В какъв район ще ловуваш?Колко изтрела имаш с помпа или автомат?За каквато и да е поръчка ще почакаш доста 3-6-9 или много месеца!Берета,Бенели или Фабарм избери си ,конкурентни са и качеството им е еднакво!Слугова цев...първо се научи да стреляш с подобрен цилиндър и хубави бренекета но пак ще я докараш до 13/0,,,,
                    Успех!
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • #11
                      От: Benelli Supernova - мнения

                      Първоначално публикуван от mutragen Преглед на мнение
                      А трябва ли да се съобразявам с правилото 1+2 в магазина? Мога ли да си я поръчам с конфигурация 1+7 примерно? А след като пушката е супер магнум, това означава ли, че каквато и цев на дължина да поръчам ще ми ми е напълно достатъчна, щом стрелям със супер магнум патрони? Пак да кажа, чета форумите и някои термини не ми говорят нищо. Пак се извинявам за тъпите си питанки, но щом съм си поставил дадена цел си я гоня, това значи, че ще стана ловец, каквото и да ми струва
                      Тия правила за 1+2 са за полуавтоматични оръжия, помпата не е такова. Магнуми и супермагнуми за сачми значат по голям заряд и снаряд, демек барут и сачми, но не и повече енергия на отделната сачма. Виж, за куршум не е така - магнум куршум носи доста повече енергия от обикновен. Супер магнум патрони с куршуми не знам да има, което не значи, че няма, но аз не знам. Имаш доста въпроси, намери познат запознат, да питаш. Успех.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Benelli Supernova - мнения

                        Правилото 1+2, както го наричаш, се отнася за полуавтоматични оръжия, а пушката която си харесал не е такава, следователно, можеш да си я поръчаш с удължител на магазина. Отделен въпрос е колко е удачно за ловни цели, но щом те кефи...! Това, че пушката е супер магнум, има отношение към дължината на патронника, а не към дължината на цевта.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Benelli Supernova - мнения

                          Като свикнеш - ще презареждаш без да усетиш. Изгражда се рефлекс.

                          Иначе - тук http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=4444

                          Коментар


                          • #14
                            От: Benelli Supernova - мнения

                            Защо "помпа" ...защо изобщо пушка с повече от два патрона Дано да си в свястна "дружинка" за лов. Повечето вече са просто " курбана да върви и да пуцаме". Мисля, че класиката си е класика...Две цеви.. Другото е зад приклада кой стои. И животното да има шанс
                            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Benelli Supernova - мнения

                              Стига с това защо бе хора! Някой вас пита ли ви защо въобще убивате животни за кеф па макар и с "класика? Кеф му е помпа на човек и помпа ще си купи! Аз имам 2 автомата и, ако мога, и картечница ше си купя! Морала и етичността се измерват с други работи, а не с това колко патрона ти събира пушката...
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X