Резултати 1 до 6 от 6

Тема: Санта фе(SM) 2005г.2.0 113к.с. D4EA-счупен патрон на контактния ключ.

Публикации
    23
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Санта фе(SM) 2005г.2.0 113к.с. D4EA-счупен патрон на контактния ключ.

Привет на групата.Онзи ден ново 20-рекох да запаля но не би.Последната степен на контактния ключ не работи.Съответно и стартера не върти.Естествено първоначално налапах гипса и през ума ми минаха какви ли не повреди на най-затънтените места.Както и да е.Оказа се че е счупено чопчето което излиза от патрона и върти клемореда.За сега паля с отверка а ключа го държа колкото да не се заключи волана и да го разпознава имобилайзера.Звънях ей така информативно в IND-Стара Загора и от там ми предложиха оферта-поръчка от Унгария(???),доставка в рамките на 7-10 дни и цена около 350 лв. само за цялото нещо там.Башка труд и обучаване на новите ключове.Та да попитам мога ли да взема от друг патрон само въпросното чопче и да се сложи на моя.Подлежи ли на ремонт това чудо.А дали бензинките и дизела са с едни и същи патрони на контактните ключове?HELP...

Публикации
    49
    Точки (при гласуване)
    2

По подразбиране От: Санта фе(SM) 2005г.2.0 113к.с. D4EA-счупен патрон на контактния ключ.

Цитат Мнение на Бай Вълчо78 Преглед на публикациите
    Привет на групата.Онзи ден ново 20-рекох да запаля но не би.Последната степен на контактния ключ не работи.Съответно и стартера не върти.Естествено първоначално налапах гипса и през ума ми минаха какви ли не повреди на най-затънтените места.Както и да е.Оказа се че е счупено чопчето което излиза от патрона и върти клемореда.За сега паля с отверка а ключа го държа колкото да не се заключи волана и да го разпознава имобилайзера.Звънях ей така информативно в IND-Стара Загора и от там ми предложиха оферта-поръчка от Унгария(???),доставка в рамките на 7-10 дни и цена около 350 лв. само за цялото нещо там.Башка труд и обучаване на новите ключове.Та да попитам мога ли да взема от друг патрон само въпросното чопче и да се сложи на моя.Подлежи ли на ремонт това чудо.А дали бензинките и дизела са с едни и същи патрони на контактните ключове?HELP...
    Мен на ауди а4 б5 ми беше станало същото нещо. Отидох на ключар и ми го оправи за 30-40лв не помня точно колко но около тая сума. Май смени целия патрон не съм сигурен,но после си палих нормално със същия ключ та моя съвет е иди при авто ключар едва ли на санта фе-то има кой знае какви разлики. Успех!

Публикации
    23
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: Санта фе(SM) 2005г.2.0 113к.с. D4EA-счупен патрон на контактния ключ.

Говорих днес с един ключар и доколкото разбрах може да се вземе самото тяло от друга кола и да се прехвърли само моя патрон за да съм си с моя ключ и да нямам ядове с имобилайзера.Така че съм отворен за оферти за цял механизъм.

Публикации
    23
    Точки (при гласуване)
    0

Днес си намерих от една морга нужната част.От Санта Фе 125к.с. но е същото.Отдолу има щампа SM според генерацията.Другата седмица ще се прехвърля от едното на другото и ще споделя резултата.

Публикации
    23
    Точки (при гласуване)
    0

Значи процедурата беше извършена успешно и то от не кого да е а от самия мен.Не било толкова страшно.Единствено ме озори един болт който държи стегнат целия механизъм-на кофти място и прикапан с СО.Наложи се да разпилявам леко но не е болка за умиране.

Място
    София
    Публикации
    1,688
    Точки (при гласуване)
    12

Немолята учи! Бравос.
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 , 0878 455 778 - Жоро

Сходни теми

1. Отговори: 3
    Последно мнение: 02-09-17, 20:36
  2. Продавам: EGR клапан за Хюндай Санта Фе 1 2005г. 2000 куб. 113 к.с. D4EA
    От Бай Вълчо78 във форум Части и детайли
    Отговори: 0
    Последно мнение: 31-08-17, 13:45
  3. Отговори: 6
    Последно мнение: 23-05-17, 17:03
  4. Отговори: 22
    Последно мнение: 10-05-16, 10:25