Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Discovery 2TD5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Discovery 2TD5

    Здравейте,нов съм във форума и питането ми е как да вдигма мощтноста на моето диско с чип тунинг или газово.Джипа ще се използва за лов , но е много муден .

  • #2
    От: Discovery 2TD5

    Здравей, първо провери при колега който е запознат с тези нашини дали всичко е наред по двигателя и управляващите му устройства. След това мисли какво да правиш. Моят личен съвет е чип, но в разумни граници.

    Поздрави

    Коментар


    • #3
      От: Discovery 2TD5

      Зависи колко пари ти се дават.
      Имам няколко приятели с пипнати по различен начин, но най-добре става и с променлива турбина.
      Може да ги погледнеш, но съдейки по "газово" си на 350-400км. от София, та едва ли ще ти е удобно.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Discovery 2TD5

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Зависи колко пари ти се дават.
        Имам няколко приятели .....
        Я ,ги дай тия приятели аз да погледна ,че ми се върти нещо в главата.

        Коментар


        • #5
          От: Discovery 2TD5

          Аз в софия мосля да го правя,но ако дадеш кординати на майсторчетата ще ми е по лесно

          Коментар


          • #6
            От: Discovery 2TD5

            Добре би било да напишеш откъде си. Имам приятел с 2 2-ки, чипосани за малко пари. Ако проявиш интерес, мага да съдействам, но в София.
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #7
              От: Discovery 2TD5

              Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
              Добре би било да напишеш откъде си. Имам приятел с 2 2-ки, чипосани за малко пари. Ако проявиш интерес, мага да съдействам, но в София.
              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              ... съдейки по "газово" си на 350-400км. от София, та едва ли ще ти е удобно.

              ...

              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
              Я ,ги дай тия приятели аз да погледна ,че ми се върти нещо в главата.
              Трудно ше ти ги дам, но не е проблем да ви свържа, но бюджетите са им големи.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Discovery 2TD5

                От Несебър съм в София ще ходя при Боби Чоко.Но искам и още мнения

                Коментар


                • #9
                  От: Discovery 2TD5

                  Итерисуваме да стане перфекно,бюджета не е от значение,че съм чувал за много не сполучливи тунинги и после с големи проблеми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Discovery 2TD5

                    Първоначално публикуван от stanimirstefanov Преглед на мнение
                    Здравейте,нов съм във форума и питането ми е как да вдигма мощтноста на моето диско с чип тунинг или газово.Джипа ще се използва за лов , но е много муден .
                    За Д2 има две възможности за вдигане на мощност и зависи от модификацията! До 2001г. ЕБУ на ДВГ не може да се препрограмира и се монтира чип. От 2002г. ДВГ и ЕБУ са модифицирани и ЕБУ може да се препрограмира със съответното устройство.
                    Относно "муден" - зависи с какво се сравнява, ако се сравнява със старото Д1, Д2 е "самолет" .....
                    Да не се окаже, че има проблем и затова е "муден"!?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Discovery 2TD5

                      Муден ли? Моят само с махнат ЕГР включва тракшъна при смело натисната газ на първа бърза на равно на мека настилка с нови дуратраци.
                      Не бързай ако искаш да стигнеш
                      __________________________________
                      Discovery II TD5 10P

                      Коментар


                      • #12
                        От: Discovery 2TD5

                        Мето диско е 99г.незнам кой модел е компютъра не ги разбирам ,но като му сложих гуми за кал 235/85/16 и имах чувството ,
                        че по байр ще спре . Какъв може да е евентуално дригия дефект

                        Коментар


                        • #13
                          От: Discovery 2TD5

                          Здрвей колега,какъв проблем може да се окаве евентуално за мудността.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Discovery 2TD5

                            Здравейте, колеги.
                            Виждам, че има доста оплаквания за мудност при тд5 от каквато и аз се оплаквах, но вече мога да кажа,че се преборих.
                            Та да споделя какво съм направил:
                            1. Един от "фабричните" дефекти при тд5 е изкривяване на изпускателния колектор. Ако е малко не можете да го усетите, но ако се увеличи (което е неизбежно с времето) се чува силно изсвирване при рязко подаване на газ след 1800-2000об.мин
                            Ефекта засягащ вървежа е увеличаване на турбо лаг-а и недостатъчна мощност в ниските обороти. Ремонта се състои в демонтаж на колектора, смяна на шпилките дори и да не са скъсани (обикновенно на 1-ви и 5-ти цилиндър липсва по една) с такива от "Вюрт", изрязване на ребрата между отделните портове, шлайф на колектора (челен) и монтаж с нови уплътнения към главата и турбината.
                            2. Омекнали маркучи на турбо пътищата - отново увеличен лаг. Решението е очевидно - смяна на маркучите по възможност със силиконови такива.
                            3. Задръстен всмукателен колектор в следствие работата на ЕГР-а. Решението е премахване на ЕГР-а, сваляне и почистване на всмукателния колектор ( става с пяна за фурни и камини, но си е яко омацана работа) и монтаж с ново уплътнение.
                            4. Лоша регулировка на разтоварващия клапан на турбото - не достига максимално налягане, но влияе предимно на работата при високи обороти. Решението е регулиране на клапана по описание от сервизното ръководство.
                            5. Регулиране на хода на плунжерите на дюзите - прави се за 30мин с отверка и ключ 13. Сваля се капака на клапаните, превърта се двигателя така че кобилицата на съответния цилиндър да спре да се повдига, разконтря се гайката, с плоска отверка се навива регулиращият винт докато опре на твърдо, но без усилие, след което се връща един цял оборот и се законтря.
                            6. Неправилно работещ модулатор на разтоварващият клапан на турбото. Ако имате съмнение в него най-добре го сменете - не е скъп.

                            Това са основните причини за мудност на тд5, като няй-голям ефект при мен имаше ремонта на изпускателния колектор и реглажа на плунжерите.
                            Сега камиончето върви като лек автомобил, мазно и леко без пропадания и затъпкване в оборотите. Чак започна да ми липсва предишната груба работа, но при разход от 9,5л/100км мисля че ще го преживея.
                            Успех!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Discovery 2TD5

                              От болеста "нискамощностприголемогумие" страдат дори гегите
                              Лекува се само с механични смени - чиповете не помагат
                              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X