Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Карта OFRM за Android и iOS

    Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
    Във пазарджик. Който и адрес да напиша няма номер.
    Търсил съм христо ботев никола фурнаджиев петър бонев света петка без значение коя улица или номер не излиза.
    Странно, при мен излизат.

    Тествано с последна версия на клиента 1.121:0 и карта 2017q3











    Коментар


    • От: Карта OFRM за Android и iOS

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Пуснах да записва и показва следа, но не се визуализира.

      И нещо не намирам да е записано.
      Всъщност, къде записва следите?
      ПП да не ми липсва някой модул?
      Не е до модули, нещо друго е.

      Влез в настройките на следите (зъбно колело>следи> пак зъбно колело) и там виж каква е дебелината? Задай примерно 15. Смени и цвета за всеки случай. Андроид ли е устройството?
      Последно редактирано от sabin; 12-02-18, 14:48.

      Коментар


      • От: Карта OFRM за Android и iOS

        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
        Не е до модули, нещо друго е.

        Влез в настройките на следите (зъбно колело>следи> пак зъбно колело) и там виж каква е дебелината? Задай примерно 15. Смени и цвета за всеки случай. Андроид ли е устройството?
        Пробвах, няма я.

        Андроид 6.0

        Иначе импортирана следа .gpx се вижда.

        Къде да проверя дали изобщо е записало нещо?

        ПП това са настройките
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2018-02-12-16-00-59.jpg
Прегледи:1
Размер:45.4 КБ
ID:5780860

        Време на записване 0
        Разстояние 5
        Детайлност Висока
        Последно редактирано от turtey; 12-02-18, 15:04.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Карта OFRM за Android и iOS

          Тези отметки като ги активираш, ще почне да записва когато рестрартираш апп-а.

          За да стартираш записване на трак, в предишното меню натискаш бутона долу в ляво "нова следа" и трябва да започне да записва.

          Коментар


          • От: Карта OFRM за Android и iOS

            Е баш с тях бях вчера и няма записано.

            Ще тествам пак
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Карта OFRM за Android и iOS

              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
              Тези отметки като ги активираш, ще почне да записва когато рестрартираш апп-а.

              За да стартираш записване на трак, в предишното меню натискаш бутона долу в ляво "нова следа" и трябва да започне да записва.
              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Е баш с тях бях вчера и няма записано.

              Ще тествам пак
              Току що се разходих в парка и сега работи. Явно вчера нещо се е било блъснала

              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Карта OFRM за Android и iOS

                Супер!

                Ако седиш на едно място не записва, трябва да се движиш. Има и настройка колко често да слага точки, май на 5м е ако не си го пипал. Може да го сложиш на 1-2 ако ти трябва по точно.

                Коментар


                • От: Карта OFRM за Android и iOS

                  Да, аз доволен. Програмата е добра върши чудесна работа. И не се налага да се мъкнат амнайсе устройства

                  Има ли вариант картата да се подкара на бейзкамп? (Това за сега само информативно че лаптопа изгоря )
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Карта OFRM за Android и iOS

                    Излезе и новата версия за iOS включваща следните промени:

                    Добавен 3D терен, използвайки цифров модел на терена (DEM). С натискане на бутона за терен долу в ляво, се активират сенки и терен в 3D режим и само сенки в 2D режим. Този режим обаче хаби повечко батерия в зависимост от хардуера.

                    Друго по сериозни промени:
                    - Докосване на картата и показване на обектите на мястото на докосването е сменено със задържане, за да се избегне неудобство при инцидентно докосване.
                    - Вече може да се приближи картата с двойно почукване с един пръст и да се отдалечи с двойно почукване с два пръста.

                    Други по дребни промени:
                    - Добавено е търсене на махали и квартали заедно с търсенето на градове. Вече не е необходимо да се задава София>Младост 1 а може да се търси директно Младост 1 при градовете.
                    - По време на разглеждане на картата вече е изключено рекалкулирането, докато не се активира режим на водене.
                    - Подобрения в генерирания говор.
                    - Показването на маршрут вече може да се прекъсне и да се разгледа. След това трябва да се натисне бутона за водене.
                    - Поправени са проблеми с коректна работа на историята на търсене. При инсталиране на нова карта историята се нулира, за да не създава грешки. Търсене на градове вече се запазва в историята.
                    - ТПИ: Добавена е възможност за въвеждане на надморска височина. При запазване на ТПИ се въвежда автоматично, ако има 3D GPS покритие.
                    - ТПИ: Потребителските точки се показват на картата с по-малък размер на текста и на по-голям мащаб се скриват. Изисква 2017q4.

                    Ето и снимка на новия изглед 3D терен:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3405.jpg
Прегледи:1
Размер:231.6 КБ
ID:5780885

                    Коментар


                    • От: Карта OFRM за Android и iOS

                      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                      Странно, при мен излизат.

                      Тествано с последна версия на клиента 1.121:0 и карта 2017q3











                      Напише цялото име избери улицата докато не ти поиска номер тогава намери номера. Намен на хрис 5 ми излиза като на теб ама ако сложа 47 не излиза. Версята е последната даже преинсталирах преди да пиша.

                      Коментар


                      • От: Карта OFRM за Android и iOS

                        Адреса Хрис* 47 го няма в картата, затова не излиза. Ще го добавим.

                        Коментар


                        • От: Карта OFRM за Android и iOS

                          Ето и снимки и друго защо като е написана улицата и ми излизат само отбивки не и номерата на снимките се вижда тези струлки нопред и наляво. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2018-02-12-21-45-12.jpg
Прегледи:1
Размер:57.4 КБ
ID:5780889Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2018-02-12-21-45-37.jpg
Прегледи:1
Размер:36.6 КБ
ID:5780888Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2018-02-12-21-45-19.jpg
Прегледи:1
Размер:35.4 КБ
ID:5780890

                          Коментар


                          • От: Карта OFRM за Android и iOS

                            О аз сега видях версията ми е 1.110. А съм сигурен че я актуализирах. Даже после трих и пак слагах. Сега пяк ще я преинсталирам. И ще кажа дали пак ми качва старятя версия.

                            Коментар


                            • От: Карта OFRM за Android и iOS

                              Преинсталирах вече изписва новата версия. Обаче проблема с улиците е все същия. Напиши христо ботев 47 10 . Никола фурнаджиев 1 света петка 12 това са все улици на обекти който съм ги проверявал преди и излизаха а сега не. Самоче аз изпесвам цялята улиса и после номера. Точно на хрис 3 излиза ама и аз не знам какво езлиза. Показва ми ги все като отбивки ли не знам.

                              Коментар


                              • От: Карта OFRM за Android и iOS

                                Най добре не избирай улицата а директно след нея слагай адреса в полето за търсене. Ако излиза нещо в списъка на резултатите, избираш и готово. Ако не излиза значи го няма адреса. По начина по който го търсиш не се използват всички адреси в момента.

                                Другите улици които излизат са пресечки на тази която си избрал. Ако няма адрес в картата може да се ориентираш по близка пряка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X