Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Издържливост на автомобилната електроника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Издържливост на автомобилната електроника

    За да не цапаме темата на Деди....

    Първоначално публикуван от slowtraveler
    Деди, а виж близнаците разправят, че електрониката била кофти работа - я виж що риба клъвнА (не, че и на механиката не кълве) (опит за шега (рИкия )
    Колегите да не се обиждат - електрониката е само средство - ама ръчичките на Дедо ( и устройството зад очилата) ще свършат същинската работа...
    Първоначално публикуван от NIKSD
    ..... И вече 16 години само ръчкам, майстор вижда само за гуми и масла.
    Хонда Сивик 2001, 1.7 115 коня, 4 цилиндъра, атмосферен бензин, 7.2/100 магистрално.



    Значи на 115 конски сили мотор харчиш 2 пъти по-малко гориво? Кажи, че правиш 3.6 на 100 с такава кубатура и тия коне, и ти пращам кашон с каквото пиеш.
    Термостата ми сигурно е към $30, диагностиката към $200...
    Първоначално публикуван от slowtraveler
    Никсън, с 2.5 тонен / 250к.с. / 6 цилиндъра / 3000 куб.см съм слизал като разход на дълго (поне 700км) до 6.9л/100 с 2.5 тонен (сухо тегло) голям туч... При нормално българско каране обикновено се върти около 7.8л/100км извънградско... Пия домашна ракия, преминала през дъбово бъчвЕ - нИ моИш ми го осигуриш

    Но въпросът бе друг - с една дума - имаш ли какъвто и да е проблем - сменяш термостат за да не правиш диагностика щото ти е скъпа?!!!
    Неслучайно го споменах термостата, като най-разпространен и лесно диагностицируем детайл - в края на краищата ти пак се ориентираш по електрически или електронен датчик, който да те насочи към евентуалния проблем (да, на времето имаше и от онези 'флуидно-механични' термометри по автомобилите, ама от около 30-на години не съм срещал такъв на автомобил)... Или умишлено не искаш да разбереш какво искам да кажа

    А за Дедо - нали знаеш, че ако вземаше по 200$ на диагностика, щеше да е асфалтирал северната тангента до двора му
    Първоначално публикуван от slowtraveler
    Викаш разликата в разхода е повече от два пъти дори между еднотипни бензин и нафта (а не между лек автомобил и доста по-голям, мощен, и 'натоварен' откъм трансмисия автомобил)?!
    Мани - сигурно ти е правела проблеми електрониката и не ти е палел двигателя на Сивика, та затова си му изтръгнал всичките компютри, бучнал си му чисто механичен карбуратор, и сега я караш на механика, че да ти е по-спокойно?!!
    Точно този двигател не е ли с електронна инжекция? Или нея не я смяташ за електроника, която да ти позволи 16 години да си караш безпроблемно автомобила? Или досега си карал само на тръни в кой момент ще умре електрониката?!!! Или си я сменил поне десеттина пъти?!
    Странно е, след такива 'хвърчащи' твърдения да се хвърлят и определения за 'сериозност'...
    Здраве да е... Няма смисъл да се продължава спора особено в тази тема... Карайте си механиката по лодките - в съвременните автомобили не е възможно да се удовлетворят изискванията, не се ли използва електроника...
    Първоначално публикуван от NIKSD
    Странен начин на разпалване на спор имаш. Както и за кой започнал безмислените коментари по електрониката, така и сега, пак задълба на някъде. На ти го сгъстено
    -близнаците разправят ...
    -знаеш ли защо няма да ми се прецака датчика на ABSa
    - ааа, мойта харчи на половина, щото електрониката
    - харчи ама нафта, сравни бензинови
    - аааа, ама и твоята има електроника, да не си си скубал инжекциона...

    ?!? И сега пак съм ти виновен нещо. Идеята ми беше, не се чупи това дето го няма /датчика на.../. И ти пак хвана на някъде. Мисля те за готин пич, остави ни да си караме лодките, не ни споменавай с ехидни забележчици /виж ги близнаците разправят.../, а ти се кефи на електрониката. И няма да се налага пак да спорим за глупости.

    Хондата хич не я знам с каква инжекция е, не ме и интересува. Даже и разхода трябваше, заради този спор, да го търся с Гугъл. Въртя ключа, пали, върви. Щото проста кола /дойде с екстри "радио"/.
    Ники, ако прочетеш отново мнението ми, откъдето започна, - ще видиш, че аспектът на закачката бе съвсем друг - че има доста голям интерес към новите възможности на Дедо..
    Да си ми виновен? Мисля просто обсъждаме предимства и недостатъци на автомобилната електроника...

    Като стана въпрос за 'диванна' информация - Босето ми разправя как информацията ми не ставала, щото съм я писал на дивана... Като изкарам информация не от дивана, а изпитана на задника - ми изкарвате информация от 'дивана' - от Гугъл?!
    На теория извънградско Джипа би трябвало да гори 6.5 нафта, ама не съм стигал до такива висини...
    Иначе теоретично - ето например диванна информация: съвременна бензинова Мазда3 - 100к.с. или 120к.с. ги дават с извънградски разход 4.3л/100км... Аналогична Тойота 116к.с. - 4.6л/100км КОМБИНИРАН разход...
    Предходната ми Мазда 2008г/147к.с. БЕНЗИН извънградско съм я смъквал под 6л/100км при внимателно шофиране... С не толкова внимателно - под 7л/100км... Такъв разход даваше на времето жигулка с чиста механика и почти тройно по-ниска мощност....

    И спорът съвсем не е кой кого смята за готин пич - кефя се и оценявам писанията ви по морските въпроси... Което не значи че съм съгласен с обявената чупливост и ненадеждност на съвременната електроника...
    Ето - казваш, че 16 години НЕ ТЕ ИНТЕРЕСУВАЛА с какъв инжекцион ти е колата - с това само потвърждаваш моите думи - добре конструираната електроника е напълно БЕЗПРОБЛЕМНА... Мога да те уверя, че за този период би чистил карбуратор поне 7-8 пъти, а за настройките му - да не говорим...
    Това, че следи МНОГО ПОВЕЧЕ параметри и ти дава предварителна информация за проблем (или ограничава параметрите за да не се достигне до терминален проблем) съвсем не означава, че агрегатът е по-чувствителен...
    Просто често се случва хората да не могат да анализират какво им е казала електрониката... Или да не могат да установят евентуален проблем с датчик (да, интерфейсът между механика и електроника се случва да се повреди) ...
    Ето преди време имаше проблем с електричеството в един граничен пункт... Има монтиран голям хубав стационарен агрегат около 90кВт. Въртят ключа - нъцки... Не пали, а само пищи, и полицаите вдигнаха ръце.. Тъй-като ми блокираха работата, отидох да видя какво става.. Ами то си пише 'ниско ниво на антифриза'... Доляхме малко и машинката запали (което не реши проблема, щото аварийното захранване се оказа, че захранва всичко с изключение на сървъра )
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

  • #2
    От: Издържливост на автомобилната електроника

    Един въпрос към противниците на автомобилната електроника - ще се върнете ли към делко с чукче, наковалня и кондензаторче?

    Апропо, ако махнем електрониката от автомобилите, радиата също стават забранени и ще се наложи да се научите да шофирате и свирите на акордеон едновременно...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #3
      От: Издържливост на автомобилната електроника

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Един въпрос към противниците на автомобилната електроника - ще се върнете ли към делко с чукче, наковалня и кондензаторче?

      Апропо, ако махнем електрониката от автомобилите, радиата също стават забранени и ще се наложи да се научите да шофирате и свирите на акордеон едновременно...
      Има и дизели все пак. Цедес до съвсем скоро произвеждаха коли които вървят и без ток
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Издържливост на автомобилната електроника

        Сега виждам отделената тема и мисля, че е добре да разграничим бензина и печките, за които пък е добре да се има предвид и къде се ползват.

        Точно щях да драсна това което и Търтьо с споменал

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Има и дизели все пак. Цедес до съвсем скоро произвеждаха коли които вървят и без ток
        Ясно е, че за бензина така или иначе трябва ток, та без електроника няма как да стане, щото за чукове, кондензатори и карбуратори мисля, че въобще няма смисъл да говорим.

        За дизела обаче, нещата са по-сложни.
        Без електроника нЕма как да се докарат еко-стандартите, но пък ако си У нищото и ти изпука нЕкой датчик, ше буташ колата (или джипа) 200км, или ше ги ходиш пеш ?
        Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 17-09-17, 12:20.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Издържливост на автомобилната електроника

          То сигурно още се движат Додж Рам , дето се палеха с манивела , към метър и половина дълга.
          Гадна работа е това автомобилната електроника.Например:
          Сменя някой колега ангренаж на съвременен дизел.Поразминал с малко центровката и тая гад електронна почва да се сърди.Понякога до там , че да не запали ( ако разминаването превишава).Някога си беше спокойно.Поразминал малко , поприбута помпа...Е подрънква , попушва , покреква , не работи най-баш
          И преди електрониките имаше изгорени бутала при дизелите.И сега.С тая разлика , че сега , който го интересува може да хване проблема преди дупката в буталото.
          Жоре , това Жигулчица със 100км/ч и 7л/100км е някакъв сайънс фикшън.Двете условия едновременно
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #6
            От: Издържливост на автомобилната електроника

            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
            ...
            Жоре , това Жигулчица със 100км/ч и 7л/100км е някакъв сайънс фикшън.Двете условия едновременно
            Не е, и Самара с 5/100, но понаправена, ама не е баш по темата.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Издържливост на автомобилната електроника

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              ...Жоре , това Жигулчица със 100км/ч и 7л/100км е някакъв сайънс фикшън.Двете условия едновременно
              Аааа , не така , приятелю !
              7/100 съм го докарвал с обикновена Жигула . Е , с попътен вятър и един български вакуумен прибор- "икономайзер" , ако помниш - ония колкото будилник , дето вземат вакуум от смукателния колектор .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                От: Издържливост на автомобилната електроника

                70 по нанадолнище?
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Издържливост на автомобилната електроника

                  Отговора на темата се изчислява с помощта на Теорията на вероятностите...примерно.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Издържливост на автомобилната електроника

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Аааа , не така , приятелю !
                    7/100 съм го докарвал с обикновена Жигула . Е , с попътен вятър и един български вакуумен прибор- "икономайзер" , ако помниш - ония колкото будилник , дето вземат вакуум от смукателния колектор .
                    Хааа, помня го това чудо, ама май иконометър му викаха - икономайзера е една система в карнобатора

                    Коментар


                    • #11
                      От: Издържливост на автомобилната електроника

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Отговора на темата се изчислява с помощта на Теорията на вероятностите...примерно.
                      Абе направо си е боб, а и да не забравяме, че се проектира да се скапва.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Издържливост на автомобилната електроника

                        Същите цедес дълги се бориха с механичен инжекцион. Няма такъв клозет.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Издържливост на автомобилната електроника

                          Slowtraveler, явно нещо не се разбираме с тебе. Ще пробвам пак.
                          Я кажи сега къде вися да съм казвал, че съм против електроника в автомобила?
                          За разхода, никога и никъде не съм спорил, че новите коли са по икономични. ТИ беше тоя дето се изхвърли, че ТВОЯТА кола горяла 2 пъти по малко от МОЯТА, аз за разход не съм и споменавал /толкова ме интересува, че трябваше да го видя по Гугъл колко и дават на мойта. И без това си карам другата ламя която харчи поне двойно на малката въшка-разход, дреме ми/. После се оказа, че теойта била дизел... Сега гледам пак си зачекнал харчене, ама вече с други марки коли. ОК, кой спори, харчат по-малко съвременните, за това спориш само ти.
                          За електроника в автомобила коментара ми беше само един- не се чупи това дето го няма. Искаш набутана с глезотии кола, ще и сърбаш попарата. Няма начин опростена до максимум кола, да и светкат лампичките както на кола набутана със каквото се сетиш, колкото и да ти е гъзарска електрониката.

                          За по лодките, имаме ми тема, там пък въобще не споря-ей го на брат ми, пак е с изскубани кабели, само и само да излъже компютъра да вкарва "на скорост".

                          За услугите на Дядо Владо, нормално е да има търсене, днешните електроники си искат своето. Евала за това дето сте направили, ако знаех щях да вляза в заверата, ей тъй, от любов към спорта.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #14
                            От: Издържливост на автомобилната електроника

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Същите цедес дълги се бориха с механичен инжекцион. Няма такъв клозет.
                            И Фолксваген така, ама т'ва че "механичен", не значи че нямат комп.

                            А иначе ако трябва да сме точни, електронните елементи в автомобила сдават багажа сравнително рядко, проблемите на системите с електронно управление са преди всичко електрически и механични. До някъде и от кофти измислен софтуер, но това не е повреда, въпреки че може да създава проблеми.
                            И да, вярно е, че ако целта е много глезотия и за всичко да мисли комп, може ядове те да са големи от дребни причини.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Издържливост на автомобилната електроника

                              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                              ....Я кажи сега къде вися да съм казвал, че съм против електроника в автомобила? ...
                              .....
                              За електроника в автомобила коментара ми беше само един- не се чупи това дето го няма. Искаш набутана с глезотии кола, ще и сърбаш попарата. Няма начин опростена до максимум кола, да и светкат лампичките както на кола набутана със каквото се сетиш, колкото и да ти е гъзарска електрониката.
                              Поне аз останах с впечатлението, че според теб механиката е 'по-здравото решение' отколкото електрониката... Докато според мен доста от 'електронните' решения са по-здрави, точно защото механичната им част е по-проста...
                              И точно затова дадох многократно за пример сравнението между инжекцията и карбуратора... Едното - 'електронно' решение, а другото - чисто механично...
                              Да, на електронното ще ти свети 'хеликоптера' когато усети проблем, дори и проблемът като цяло да е малък... При механичното - няма да ти свети ламБа, въпреки, че може да има много по-сериозни проблеми и да те остави на пътя... Но това, че не свети лампа (защото няма система за самоконтрол) не означава, че устройството е по-здраво, нито, че е по-просто... Означава само че решението е 'по-глупаво' и не може да усети проблема овреме...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X