Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Издържливост на автомобилната електроника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Издържливост на автомобилната електроника

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Хм... Искаш да кажеш, че този компютър гори под път и над път?!
    Имах X16XEL на Астра G и я експлоатирах доста... Почна да гори масло още от 60х.км заради добре познат механичен проблем (износване на цилиндри/бутала/сегменти). Продадох я на около 120х.км и след няма и 10г експлоатация наистина се счупи компютъра (купувачът бе познат, та сподели какво се е случило)... Е, счупи и двигателя и купето - абе тотализира я на един завой до Търговище (за щастие - без физически последствия на хората)
    Не знам дали X18XEL е със същият компютър, ама от 2000г досега експлоатираме Зафири с такъв двигател (сегашната е трета поред, ама май двигателя вече е друга 1.8 бензинка) - и там не сме имали грам проблем (с изключение на споменатото ляво монтиране на аларма)...
    Така, че едва ли е релевантно да се казва, че единичен проблем е задължителен проблем...
    А на СУ-тата - нещо не ти разбрах коментара... Примерът бе за електроника, която ТРЯБВА да е пригодена за екстремни въздействия.. И в единият случай се справя прекрасно, а в другият - пълен провал... Според това кой как е конструирал устройството...

    Босе, за морската тематика - в другата тема (пък и явно от вибрации нещо си объркал буквите, та не те разбрах напълно)
    Аааа пак ли съм се объркал........Заеби,няма вече
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #77
      От: Издържливост на автомобилната електроника

      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
      P.S.
      Искам да се запозная ЛИЧНО с идиота писал софта за управление на двигателя и другия писАл софта на АБС-а!!!
      Говориш ли индийски?
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #78
        От: Издържливост на автомобилната електроника

        CarTest, трябва ти ъпдейтване на софтуера за да ти работи хардуера...
        И за да не се занимава собственика с простотии, да я продава, и да си вземе нещо друго. С по малко наклонности да ти дава наклони.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #79
          От: Издържливост на автомобилната електроника

          Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
          ......
          Никакви отклонения!!! (на каквото и да се сетите)
          Предполагам 'плаващ' датчик - т.е. нещо, което дава що годе достоверни данни и продължава да казва, че всичко е ОК, ама то не е ОК... Например педал на газта - даваш му пълна газ, а компютърът получава сигнал, че просто си натиснал газта до половината и изпълнява 'заръката'... За любителите на механиката - ха познайте дали при чиста механика не е възможна подобна повреда (приемам залози )

          Едва ли ще се оправи с ъпдейт на софтуера - все пак това е доста стар двигател, и едва ли това е софтуерен бъг...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #80
            От: Издържливост на автомобилната електроника

            А, може да се случи, ама като скъсам жило на газта, го знам какво е, и знам как се оправя. А тука е онче-бонче и фЪргане на боб.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #81
              От: Издържливост на автомобилната електроника

              А когато ти е 'омекнала' или пречупена бронята, или ти заяжда самият педал, дали ще разбереш от раз? Щото на шкодичката съм имал три пъти такъв проблем с различна причина. Веднъж разплетено жило (вървеше леко, но при по-сериозен опън - се удължаваше, разсукваше), веднъж мръднала броня във фиксатора (не даваше пълна газ), веднъж - заяждащ педал, при което еластичната пластмаса на педала се огъва, а самото жило не се премества на пълния си ход... Да, колата бе станала доста по-икономична... И като усещане - не развиваше пълната си мощност, ама доста време го отдавах на амортизираният двигател... Последната повреда я хванах след като педала започна да 'залепва' в крайно натиснато положение... А прилива на мощност го установих след ремонта
              Включеният тестер би показал веднага такава аномалия... Предположението ми бе към колегата, който съм уверен, че е професионалист, ще установи причината и ще я сподели с нас
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #82
                От: Издържливост на автомобилната електроника

                Е ти като не можеш да хванеш педал в ламарината колко ти вдига колата на дадена скорост и на какви обороти.....верно си трябва диагностик
                Последно редактирано от BENZBOSS; 19-09-17, 21:52.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #83
                  От: Издържливост на автомобилната електроника

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Не знам дали X18XEL е със същият компютър, ама от 2000г досега експлоатираме Зафири с такъв двигател (сегашната е трета поред, ама май двигателя вече е друга 1.8 бензинка)
                  Няма такъв мотор на зафира. Х18ХЕ1 е. И да,пак "горят". И на следващия ,Z18XE.
                  И да се поправя на предишната страница-астра Ф НЕ е с проблемен комп,просто е монтиран на купето. Но същите железа на астра Г им трябва комп на мотора? Не е заради евро норми-покриват еднакви. И конете са еднакви-мистерия.
                  Калин Владов,09РСПБЗН

                  Коментар


                  • #84
                    От: Издържливост на автомобилната електроника

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    .... ....
                    Включеният тестер би показал веднага такава аномалия... Предположението ми бе към колегата, който съм уверен, че е професионалист, ще установи причината и ще я сподели с нас
                    Мани бегай!
                    И тестер и ко се сетиш ...
                    НЯМА никакви отклонения!
                    На пътя имаше дата логер ... нищо не нормално. Кьорил се поне 2 часа да гледам обороти, температури, налягания на турбина и такова в рейла, педал, вятъромер ... и всичко ко може да се гледа ....
                    Няма ядове!

                    Колко съм "профи" ... не знам. Занимавам се с това от около 20 години и ..... обикновено за около 5-10 минути знам къде и какво да търся. Дори и да не познавам модела знам какво му е .. и е въпрос на време да го отстраня.
                    А!!! На тема механики ...
                    Мога да възкреся ВСЕКИ К-Джетроник, както и всеки КЕ такъв. Тоест Мерц, Ауди, Форд ... Поздрави на Търтьо!!!!
                    Абсолютно безпроблемна горивна система.
                    Дори и в момента се возя на КЕ-джетроник.

                    А облозите за случая .. продължават ...
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #85
                      От: Издържливост на автомобилната електроника

                      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                      Мани бегай!
                      И тестер и ко се сетиш ...
                      НЯМА никакви отклонения!
                      На пътя имаше дата логер ... нищо не нормално. Кьорил се поне 2 часа да гледам обороти, температури, налягания на турбина и такова в рейла, педал, вятъромер ... и всичко ко може да се гледа ....
                      Няма ядове!

                      Колко съм "профи" ... не знам. Занимавам се с това от около 20 години и ..... обикновено за около 5-10 минути знам къде и какво да търся. Дори и да не познавам модела знам какво му е .. и е въпрос на време да го отстраня.
                      А!!! На тема механики ...
                      Мога да възкреся ВСЕКИ К-Джетроник, както и всеки КЕ такъв. Тоест Мерц, Ауди, Форд ... Поздрави на Търтьо!!!!
                      Абсолютно безпроблемна горивна система.
                      Дори и в момента се возя на КЕ-джетроник.

                      А облозите за случая .. продължават ...
                      Сигурно можеш. То ти трябва манометър, мултицет и акъл. Но за колко пари?

                      Само за безпроблемна няма да се съглася.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #86
                        От: Издържливост на автомобилната електроника

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Сигурно можеш. То ти трябва манометър, мултицет и акъл. Но за колко пари?

                        ..... ...... .


                        Имам!
                        За акъла не е сигурно много, но .... Все още помня колко е разликата между долни и горни камери ...
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • #87
                          От: Издържливост на автомобилната електроника

                          Системата е убава. Все пак е вариант на ВСВ самолетна технология. Ама е безумна за лека кола. Тайно предполагам че знаеш защо
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #88
                            От: Издържливост на автомобилната електроника

                            И аз да напиша два реда в темата.Малко след като си купих колата пътувах за Варна.По едно време се разпищя да изгася двигатела,че температурата му е висока.Гледам индикатора,температурата на макс,ама участъка такъв,че от единия завой направо влизаш в другия.Естествено не спирам,карам със свито сърце с надеждата,в най-скоро време да изляза на прав участък или да видя отбивка.По-добре да потроша колата от колкото сума ти народ да се изпотрепем.Изведнъж пищенето спря,а показанията на температурата станаха нормални.Проблем се оказа дефектирал датчик.
                            Зимата -15℃ пътувам по магистралата за Панагюрище.Светва лампата на акумулатора и колата пищи,че акумулатора не се зарежда.В момента в който освободих от скорост за да спра,колата изгасна,двигатела направо закова.Оказа се блокирало динамо.С ключа за гумите изсухлих ремъка (даже леко го закъсах) и само на акумулатор се добрах до сервиз в Пловдив.
                            Миналата седмица се връщам от София и по едно време нещо изплющя в коша и колата се разпищя,че акумулатора не се зарежда.Скъсал се беше закъсалия се ремък.Прибрах се на акумулатор.
                            Та хубаво нещо е електрониката,ама само да ме информира.Решенията дали и как да си троша колата трябва да ги вземам аз а не някакъв тъп компютър.Тъпия компютър взема решения на базата на информацията от няколко датчика.Моето решение се базира на информацията от няколко датчика и оценка на обстановката.Та кой трябва да взема решенията,а?
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Издържливост на автомобилната електроника

                              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                              И аз да напиша два реда в темата.Малко след като си купих колата пътувах за Варна.По едно време се разпищя да изгася двигатела,че температурата му е висока.Гледам индикатора,температурата на макс,ама участъка такъв,че от единия завой направо влизаш в другия.Естествено не спирам,карам със свито сърце с надеждата,в най-скоро време да изляза на прав участък или да видя отбивка.По-добре да потроша колата от колкото сума ти народ да се изпотрепем.Изведнъж пищенето спря,а показанията на температурата станаха нормални.Проблем се оказа дефектирал датчик.
                              Зимата -15℃ пътувам по магистралата за Панагюрище.Светва лампата на акумулатора и колата пищи,че акумулатора не се зарежда.В момента в който освободих от скорост за да спра,колата изгасна,двигатела направо закова.Оказа се блокирало динамо.С ключа за гумите изсухлих ремъка (даже леко го закъсах) и само на акумулатор се добрах до сервиз в Пловдив.
                              Миналата седмица се връщам от София и по едно време нещо изплющя в коша и колата се разпищя,че акумулатора не се зарежда.Скъсал се беше закъсалия се ремък.Прибрах се на акумулатор.
                              Та хубаво нещо е електрониката,ама само да ме информира.Решенията дали и как да си троша колата трябва да ги вземам аз а не някакъв тъп компютър.Тъпия компютър взема решения на базата на информацията от няколко датчика.Моето решение се базира на информацията от няколко датчика и оценка на обстановката.Та кой трябва да взема решенията,а?
                              Не споря. Ама ми е трудно да определя компютъра като "тъп". В продължение на хиляди часове и хиляди километри взима решения относно работата на двигателя които ние колкото и да сме умни бихме могли да изпитаме някакъв дискомфорт поне ако трябваше да ги взимаме. И това, че някакво периферно устройство, в случая температурен датчик, го е излъгало за момент а той отново си е свършил работата да ни информира е потвърждение за коректната му работа. А дали ще гаси двигател или не е приоритет заложен му от производителя на автомобила с който ти си се съгласил с покупката. И защо да е тъп тоя компютър в конкретните примери?
                              GPS системи https://www.easytracking.bg/
                              Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                              Коментар


                              • #90
                                От: Издържливост на автомобилната електроника

                                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                                И аз да напиша два реда в темата.Малко след като си купих колата пътувах за Варна.По едно време се разпищя да изгася двигатела,че температурата му е висока.Гледам индикатора,температурата на макс,ама участъка такъв,че от единия завой направо влизаш в другия.Естествено не спирам,карам със свито сърце с надеждата,в най-скоро време да изляза на прав участък или да видя отбивка.По-добре да потроша колата от колкото сума ти народ да се изпотрепем.Изведнъж пищенето спря,а показанията на температурата станаха нормални.Проблем се оказа дефектирал датчик.
                                Зимата -15℃ пътувам по магистралата за Панагюрище.Светва лампата на акумулатора и колата пищи,че акумулатора не се зарежда.В момента в който освободих от скорост за да спра,колата изгасна,двигатела направо закова.Оказа се блокирало динамо.С ключа за гумите изсухлих ремъка (даже леко го закъсах) и само на акумулатор се добрах до сервиз в Пловдив.
                                Миналата седмица се връщам от София и по едно време нещо изплющя в коша и колата се разпищя,че акумулатора не се зарежда.Скъсал се беше закъсалия се ремък.Прибрах се на акумулатор.
                                Та хубаво нещо е електрониката,ама само да ме информира.Решенията дали и как да си троша колата трябва да ги вземам аз а не някакъв тъп компютър.Тъпия компютър взема решения на базата на информацията от няколко датчика.Моето решение се базира на информацията от няколко датчика и оценка на обстановката.Та кой трябва да взема решенията,а?
                                Е хубаво де - и двата пъти си се прибрал на собствен ход. Къде е проблема? Ако ти си наясно коя лампа за какво е, или си гледаш редовно температурата, някое блонди няма да ги знае тия неща - на нея и трябва сигнал върху екрана на компа, на който с големи букви пише "Спри ма, патко!", придружено с възможно най-гадното пищене. Иначе ще кара докато мотора блокира и колата спре. Но пък после ще осъди производителя че не я е инструктирал, щото такива искат някой постоянно да ги инструктира - те не искат да мислят.

                                Мен кола с компютър не ме е оставяла на пътя, но кола без компютър ме е оставяла няколко пъти. Какви изводи да си правя от това?

                                Проблема не е в автомобилната електроника като такава, а в тиквите, които и казват какво да прави. В "белите" държави като спукаш гума чакаш пътна помощ да дойде да ти я смени. Това са реалностите и за такива се правят масовите автомобили. Те напоследък не искат и да шофират - искат да се возят и инвестират милиарди само и само да накарат желязото да ги вози докато си четат сутрешния вестник. Ако могат вероятно биха си вършили и сътрешните "свещенодействия" в колата, вместо в кенефа.
                                Последно редактирано от sparkybg; 20-09-17, 09:49.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X