Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За Виско ли съм?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За Виско ли съм?

    Колеги ,здравейте да ви питам за ново виско ли съм ? ето едно клипче.
    https://www.youtube.com/watch?v=MN4f3BJCOGA това е на напълно студен мотор без да е палена колата.Мисля си ,че се върти прекалено,което ме навежда на мисълта ,че виското е за смяна.Сега гледам в нета същата кола с ново виско и нямаше такова нещо? Сутрин като я запаля спирам виското с пръсти ,а преди това не..Та как мислите

    https://www.youtube.com/watch?v=J0j6q11_ZO8&t=1s ето тук на първата кола е като моето виско ,а на втората вижте как затяга..

  • #2
    От: За Виско ли съм?

    Пробвай с руло хартия на напълно загрял двигател, не с пръсти-може да останеш без тях...ако успееш да спреш перката-сменяй виското.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: За Виско ли съм?

      Пробвах го,не можах да го спра.Проблема е следния рано сутрин като тръгвам на някъде температурата на мотора я гледам през скритото меню и температурата достига до 102-103 и след 2-3сек веднага пада на 95-96.След това и целия ден да я карам без да я спирам това си седи на 95-96.Градско държи 90-95 градуса много рядко да стигне до 98,но в повечето случай е 95.Тази аномалия стана след като сложих радиато на ВАЛЕО преди това го нямаше с стария радиатор си държеше винаги 96-97 няма значение дали тръгвам рано сутрин или вече,а при новия стига до тия градуси.Колата ако престои 1-2 часа температурата пак стига до 102-103 градуса и пак пада 96-97.Дали е вероятно стария термостат да се отразява на новия радиатор? сега в тия жеги долния маркуч,не ми се затопля явно термостата е за смяна дали е възможно от тоя термостат да стига тия градуси вие как мислите?

      Коментар


      • #4
        От: За Виско ли съм?

        Ако имаш разминаване в температурата на маркучите при загрят двигател, особено в такива жеги, каквито са сега, по-добре започни със смяна на термостата.

        Коментар


        • #5
          От: За Виско ли съм?

          Това може да ти е полза:

          http://www.bmwpower-bg.net/forums/vi...68132&p=707936

          Имай предвид, че колкото и добър да е аналоговия прибор за отчитане на температурата на таблото, той си има клас на точност и някаква инертност.

          Коментар


          • #6
            От: За Виско ли съм?

            Сега я видях темата,но не ми стана много ясно..А може ли заради термостата да прави тая магария?

            Коментар


            • #7
              От: За Виско ли съм?

              И при мен има подобна ситуация, но не я смятам за проблем. Виждам го през стрелката на таблото (Vitara '91), та не съм сигурен за градусите. Стрелката леко прескача средното положение и после се връща на нормалното (няколко милиметра преди средното). Предполагам, че точно в този момент термостата отваря за първи път и щото е леко интертен - нещата се случват с малко закъснение.

              А съм с оригинален термостат и се вижда по-добре зимата. Подозирам, че има нещо общо с нафтовата печка дето пускам да стопли по-бързо парното като е студено на вън.

              Дори нормален термостат ако го сложиш от студено във кипяща вода се вижда, че не отваря за 1 секунда, а е интертен. Поради тая причина не мисля, че е проблем. Аз карам така вече няколко десетки хиляди километри .

              Коментар


              • #8
                От: За Виско ли съм?

                До 90 градуса ми стига трудно,мине 90 градуса започва да се катери до 103 и после веднага пада на 95-96.Друго,което ме съмнява освен термостата е ,че сега ми е включена допълнителната водна помпа дали тя оказва влияние на температурата поне малко 2-3 градуса?Преди ми беше изключена и мисля,че нямаше такива градуси..

                Коментар


                • #9
                  От: За Виско ли съм?

                  След смяна на термостата и на капачката за антифриза вчера и предния ден я гледах,че повече от 97 не вдигна! Дори се подобри мисля,преди като работеше на място стигаше на 98-99 градуса,а сега повече от 96 не вдигна!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X