Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

    С фланци 38мм. И Аз мислех нещо подобно демек пипане по калниците. В мемента единствено ми закача само отзад и то на много голямо кълчене. За 2-3см не ми се иска да повдигам допълнително, но още не съм решил де

    Коментар


    • #32
      От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

      Смени си подложките и този проблем се решава,със 7см подложки вече не опира никъде.

      Коментар


      • #33
        От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

        Първоначално публикуван от djmuic Преглед на мнение
        ....Както и да е идеята ми беше не да се впускаме в дискусии, а който го е правил да ми даде съвет как да постпя....
        Правили сме това-онова . И сме писали . Има ( залепена даже) нарочна тема по проблема : "Как да си повдигна Фронтерата" .

        Сега , първи вариант - ако не възнамеряваш да я топиш в дълбока кал : както писа колегата krisskriss - 7 см. подложки на пружините са ти достатъчни.

        От въпросната тема , на последна страница :

        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=12874&page=34&&

        Аз така направих с моята , ма щото си имам и тая от аватара

        Като гледам 32-те гуми обаче , явно целиш по- голяма агресия
        Та според мен по- удачно ще е да си оставиш сегашните подложки на пружините ( все пак става въпрос за едни пари , дето вече си забил ) , плюс 5 см. боди лифт . Друг е въпроса , че аз лично бих предпочел тампоните за бодито да се гумени .

        ... а че е тромава с този диаметър на гумите - ясно е . Но в калта така или иначе си на бавни , така че - ядва се

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        ...
        2) не вдигаш допълнително центъра на тежестта...
        Е все пак изместването на центъра на тежестта в случая до голяма степен се компенсира от фланците . Не е фатално .
        Последно редактирано от Vlado_Ts; 03-10-17, 10:39.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #34
          От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Е все пак изместването на центъра на тежестта в случая до голяма степен се компенсира от фланците . Не е фатално .
          Има един лаф "при равни други у-вия" - все пак фланците ще си ги има и в случай, че реже, а не прави боди лифт
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #35
            От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Има един лаф "при равни други у-вия" - все пак фланците ще си ги има и в случай, че реже, а не прави боди лифт
            Абе знам ли ... работата е кантар , дет се вика.

            Сега, ако оставим настрани центъра на тежестта ( него го избистрихме )- другите неща са въпрос на собствена преценка .
            Както стана ясно , боди лифта никак не е "непосилна задача" . С малко повече заигравка става .
            От друга страна рязането на тенекии означава и последващо заваряване , антикорозионна ( и то требе да е качествена) обработка и т.н.
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #36
              От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Абе знам ли ... работата е кантар , дет се вика.

              Сега, ако оставим настрани центъра на тежестта ( него го избистрихме )- другите неща са въпрос на собствена преценка .
              Както стана ясно , боди лифта никак не е "непосилна задача" . С малко повече заигравка става .
              От друга страна рязането на тенекии означава и последващо заваряване , антикорозионна ( и то требе да е качествена) обработка и т.н.
              Няма нищо на кантар- ясно е! В единия случай имаш висок център на тежестта, при другият нисък - фланците не пеят в хора, защото ги има и от двете страни на уравнението.

              Рязането аз го направих пред блока е дин ъглошлайф и 2 спрея боя 3/1. Антикорозионна какво?!? Тъкмо след време ще мога да сложа още по-големи гуми
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #37
                От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                Няма нищо на кантар- ясно е! В единия случай имаш висок център на тежестта, при другият нисък - фланците не пеят в хора, защото ги има и от двете страни на уравнението....

                Не знам колко е ясно . Поне на мен не ми стана ясно какво уравнение решаваш и как си го съставил , ама като му гледам параметрите : на единия - "висок" /на другия- "нисък" , плюс "пеене в хора" ... `бах я в геометрията !
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #38
                  От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Не знам колко е ясно . Поне на мен не ми стана ясно какво уравнение решаваш и как си го съставил , ама като му гледам параметрите : на единия - "висок" /на другия- "нисък" , плюс "пеене в хора" ... `бах я в геометрията !
                  СИриознУ ли не хващаш?!? (фланци+висок център)-(фланци+нисък център) - тоест фланците си ги има и при двата случая и високия център си е висок, независимо от тях, защото фланците си ги има и при ниския и не са променлива, която да донесе подобрение... така по-ясно требе да е...

                  п.п. не е геометрия а аритметика
                  Последно редактирано от bushiDO; 03-10-17, 20:11.
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #39
                    От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

                    Все пак: Фланците не смъкват центъра на тежестта. Само правят по-голямо контактното петно на джипа.
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      ...п.п. не е геометрия а аритметика
                      И аритметика не е . Друга нАука е , която очевидно на теб ти убягва , ама на мен ми свършИ лимита за безплатните лекции . Само за протокола : параметрите на твоето " уравнение" са грешни по начало.
                      Ени уей , нема и значение де .

                      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                      Все пак: Фланците не смъкват центъра на тежестта. Само правят по-голямо контактното петно на джипа.
                      ... а това последното води ли до по- висока устойчивост при страничен наклон , или не ?
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        ... а това последното води ли до по- висока устойчивост при страничен наклон , или не ?
                        Да. Но не заради по-високия център на тежестта, заради повдигнат джип, нали
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          И аритметика не е . Друга нАука е , която очевидно на теб ти убягва , ама на мен ми свършИ лимита за безплатните лекции . Само за протокола : параметрите на твоето " уравнение" са грешни по начало.
                          Ени уей , нема и значение де...
                          Mи има значение - последен насочващ въпрос (аз немам твоите претенции за лектор и съвсем добронамерено и доброволно просвещавам ): Кога една кола е по-устойчива при странични наклони:
                          а) с фланци и нисък център на тежестта;
                          б) с фланци и висок център на тежестта;
                          След като си отговориш (100% сигурен, че правилно) ще разбереш, защо в случая, фланците "не пеят в хора" и също каква наука е това - аритметика ли, геометрия ли е, астрология ли е, или просто мисъл
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #43
                            От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

                            Фланците имат значение. Просто отговорите са други:
                            а) без фланци и стандартна височина
                            б) с фланци и стандартна височина

                            П.П. Фланците имат значение за устойчивост при странични наклони. Иначе при повдигане, центърът на тежестта отива нагоре със или без фланци.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              Mи има значение - последен насочващ въпрос (аз немам твоите претенции за лектор и съвсем добронамерено и доброволно просвещавам ): Кога една кола е по-устойчива при странични наклони:
                              а) с фланци и нисък център на тежестта;
                              б) с фланци и висок център на тежестта;
                              След като си отговориш (100% сигурен, че правилно) ще разбереш, защо в случая, фланците "не пеят в хора" и също каква наука е това - аритметика ли, геометрия ли е, астрология ли е, или просто мисъл
                              Е аре от мене един жокер : в заводския си вид въпросната фронтера нема ни фланци , ни лифт . И центъра на тежест и е там , където е . И при това е толкова устойчива , колкото е . Това е изходното положение .

                              После правиш лифт , центъра на тежест се измества , слагаш фланци ,той пак се измества ( накъде ли ?!) слагаш джанти с отрицателно ЕТ ... и т.н.

                              ... и мислиш след тунинга дали ше се обърне на завой със същата скорост , с която си минавал през него в заводския и вид .
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

                                Последно питане от мен колеги. Какви Амота да сложа на 5 см подложки отзад ? Ако някой е наясно с размерите или точен такъв ще се радвам да сподели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X