Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

    Здравейте колеги.
    Повдигнах фронтерката с подложки на пружините (50 мм повдигаща част) и натягане на торсионите.
    Питането ми сега е какви гуми и джанти да сложа като размери.
    В момента е с оригиналните гуми и джанти - 245 / 70 /16.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170916_113838.jpg
Прегледи:1
Размер:676.4 КБ
ID:6137702Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170916_113857.jpg
Прегледи:1
Размер:681.4 КБ
ID:6137703
    Питането ми е трябва ли да минавам на 15-ки, мога ли на оригиналните да сложа по-големи гуми и какви?
    Благодаря предваритело на всички отзовали се.
    п.п. отпред изглежда по-ниска заради терена където е паркиран.

  • #2
    От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

    Е добре. Виждам че се скъсвате да коментирате.
    Аз вече поръчах 235/85/16.
    За фланци ми се иска да сложа 50мм (минимум), но за момента намирам максимум 38мм.
    Далече съм от мисълта че ще се размина без рязане и преправяне, но идеята ми беше ако някой вече го е правил и то с тези гуми и и джанти и 50мм лифт да сподели.
    Поразчетох се по темитеиз форума, и колегите главно обсъждат закачане в калобраните отпред, и това е първото което ще направя преди монтирането.
    Ще кача снимки като започна монтирането.

    Коментар


    • #3
      От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

      Първоначално публикуван от djmuic Преглед на мнение
      Е добре. Виждам че се скъсвате да коментирате.
      Аз вече поръчах 235/85/16.
      За фланци ми се иска да сложа 50мм (минимум), но за момента намирам максимум 38мм.
      Далече съм от мисълта че ще се размина без рязане и преправяне, но идеята ми беше ако някой вече го е правил и то с тези гуми и и джанти и 50мм лифт да сподели.
      Поразчетох се по темитеиз форума, и колегите главно обсъждат закачане в калобраните отпред, и това е първото което ще направя преди монтирането.
      Ще кача снимки като започна монтирането.
      Ми представи си, че вече сме се скъсали да коментираме размерите на гумите, а на теб ти е било по-лесно да питаш за n път вмето да поразровиш във форума, което явно в крайна сметка си направил

      Иначе си избрал правилният р-р. Аз лично карам с 265/75 R16, които са близки като диаметър. Аз лично малко поорязах ламарините, като запазих част от пластмасовите вежди и калобраните, които изнесох малко навън. Използвах джанти с по-малко ЕТ вместо фланци, което ми се струва по-добрият вариант...
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #4
        От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

        За съжаление в началото когато написах темата четох, но не видях да има много писано за 16-ки джанти и не разбрах нищо с тези инчове - 31-32-33 отнасящи се за 15-ки джанти. И все пак трябваха ми 2 дни да изчета доста теми, и накрая се поразрових по сайтовете за гуми и направих съпоставка със стария и новия размер, смятах размери около 2 часа с калкулатор за гуми. След това малко измервания с ролетката и така стигнах до тук.

        Останаха ми само фланците да закупя. Ако някой може да ми препоръча от къде или да ме насочи за 6x139,7 - 50мм ще съм много благодарен.

        Коментар


        • #5
          От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

          Първоначално публикуван от djmuic Преглед на мнение
          За съжаление в началото когато написах темата четох, но не видях да има много писано за 16-ки джанти и не разбрах нищо с тези инчове - 31-32-33 отнасящи се за 15-ки джанти. И все пак трябваха ми 2 дни да изчета доста теми, и накрая се поразрових по сайтовете за гуми и направих съпоставка със стария и новия размер, смятах размери около 2 часа с калкулатор за гуми. След това малко измервания с ролетката и така стигнах до тук.

          Останаха ми само фланците да закупя. Ако някой може да ми препоръча от къде или да ме насочи за 6x139,7 - 50мм ще съм много благодарен.
          На фронтера Б, 235/85/16 ще влезнат, ама ще изкъртиш някоя друга пластмаса и гумата ще си направи сама място. В инчове отговарят на 32. Зависи и от гумата де.

          Помисли за джанти с отрицателно ЕТ, например ЕТ 0 или -10. Фланците са тежки и товарят лагерите.
          Николай Савов
          Опел Фронтера А КБ, 2.0
          +359885 07 00 92

          Коментар


          • #6
            От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            ..... Използвах джанти с по-малко ЕТ вместо фланци, което ми се струва по-добрият вариант...
            Ако условно гумата след интервенцията се изнася навън с Х см. , то дали това ще е постигнато с джантата или с фланец - на лагера на главината му е все тоя . В смисъл еднакво зле му е и в двата случая .

            Освен това да се говори , че фланецът е тежък и следователно товари лагера е .... меко казано несериозно , или просто непознаване на материята.
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #7
              От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Ако условно гумата след интервенцията се изнася навън с Х см. , то дали това ще е постигнато с джантата или с фланец - на лагера на главината му е все тоя . В смисъл еднакво зле му е и в двата случая .

              Освен това да се говори , че фланецът е тежък и следователно товари лагера е .... меко казано несериозно , или просто непознаване на материята.
              И с тръба да отдалечиш гумата - и двете ти твърдения са верни.
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #8
                От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Ако условно гумата след интервенцията се изнася навън с Х см. , то дали това ще е постигнато с джантата или с фланец - на лагера на главината му е все тоя . В смисъл еднакво зле му е и в двата случая .

                Освен това да се говори , че фланецът е тежък и следователно товари лагера е .... меко казано несериозно , или просто непознаване на материята.
                Мдаа лесно се оборва нещо, което всъщност не съм казал! Къде прочете да пиша, нещо свързано с лагери?!? Съвсем други са ми мотивите да предпочитам джанта с малко ЕТ за увеличаване на следата пред варианта с фланци - простота на конструкцията, по-леко тегло на въртящи се елементи и не на последно място, лично на мен, ми харесват повече джанти с малко ЕТ!
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #9
                  От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Мдаа лесно се оборва нещо, което всъщност не съм казал! Къде прочете да пиша, нещо свързано с лагери?!? Съвсем други са ми мотивите да предпочитам джанта с малко ЕТ за увеличаване на следата пред варианта с фланци - простота на конструкцията, по-леко тегло на въртящи се елементи и не на последно място, лично на мен, ми харесват повече джанти с малко ЕТ!
                  Е ако има нещо неразбрано : абзацът с лагерите не е към теб , а към колегата , който твърди нещо за тях .

                  Личното към теб беше с умишлено изваден цитат , в който твърдиш : "...ЕТ вместо фланци, което ми се струва по-добрият вариант..." , но не уточни дали "по- добрия вариант" го мислиш принципно от техническа гледка или по- добър заради личният ти вкус по отношение на визията .

                  ... та на мен ми дреме да оборвам някого (всеки кара както си реши , парите не ги давам аз) , просто направих уточнение от гледна точка на механиката .

                  ... и нищо лично де , в случая .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Е ако има нещо неразбрано : абзацът с лагерите не е към теб , а към колегата , който твърди нещо за тях .

                    Личното към теб беше с умишлено изваден цитат , в който твърдиш : "...ЕТ вместо фланци, което ми се струва по-добрият вариант..." , но не уточни дали "по- добрия вариант" го мислиш принципно от техническа гледка или по- добър заради личният ти вкус по отношение на визията .

                    ... та на мен ми дреме да оборвам някого (всеки кара както си реши , парите не ги давам аз) , просто направих уточнение от гледна точка на механиката .

                    ... и нищо лично де , в случая .
                    E дал съм и 2 аргумента от техническа гл. т. - тегло (и то на подвижни части, които се въртят и мандахерцат нагоре надолу) и сложност на конкструкцията... нещо по това да кажеш - какво му е предимството на фланеца? Иначе мен ме цитираш и логично ми се стори, че моето мнение визираш с "...меко казано несериозно , или просто непознаване на материята.". Иначе и аз нищо лично - пишеме си измежду двете ракии
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      E дал съм и 2 аргумента от техническа гл. т. - тегло (и то на подвижни части, които се въртят и мандахерцат нагоре надолу) и сложност на конкструкцията... нещо по това да кажеш - какво му е предимството на фланеца? ....
                      Ааа не , нямам какво да кажа повече . Не виждам смисъл при тези "железни аргументи"

                      Аре `а си пиеме по- добре ракията ( аз бех на бира , ама ше я ползвам за разредител с`я - към домошарката притурка , един вид) . На здраве !
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

                        Да тръгнем от там, че Фронтера Б идва с плюсови джанти 16-ки: ЕТ+38
                        Фронтера А идва неутрални джанти 15-ки: ЕТ0
                        Толкова за поставянето на фланци 38мм.
                        Другото важно: Джантите ЕТ0 от Фронтера А нямат проблем със спирачните апарати на Фронтера Б - по-големи и не опират. Който не вярва - да дойде да провери, ще му покажа.
                        Опирането в калниците е друга тема - там просто с цифри не става.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Ако условно гумата след интервенцията се изнася навън с Х см. , то дали това ще е постигнато с джантата или с фланец - на лагера на главината му е все тоя . В смисъл еднакво зле му е и в двата случая .

                          Освен това да се говори , че фланецът е тежък и следователно товари лагера е .... меко казано несериозно , или просто непознаване на материята.
                          ч

                          Понеже знам, че си един от доайените по заяждане във форума, няма да ти реагирам по почти никакъв начин. Във всеки случай, добавяне на едни ненужни 3-4кг. на колело, не само, че товари лагера, ама и намалява силата за развъртане на колелата. Сложи още 3-4-5кг допълнително и от покачването от размера на гумите и картинката ще се избистри.
                          Наздраве.
                          Николай Савов
                          Опел Фронтера А КБ, 2.0
                          +359885 07 00 92

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

                            Около 2 килограма са всичките 4 фланеца. Пада се по 1/2кг на колело, а не по 3-4 кг.
                            Лагерът се товари еднакво независимо дали ще сложиш изнесени джанти или фланци. Лагерите не се товарят от килограмите на гумите/джантите/фланците. Те се товарят от това, че опорната точка (гумата) излиза навън и удължава лоста - това от физиката.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бързо питане за Джанти и Гуми Фронтера Б

                              Склонен съм да вярвам на Алекс. Извинявам се за грешката ми.
                              Николай Савов
                              Опел Фронтера А КБ, 2.0
                              +359885 07 00 92

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X