Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шевролет Каптива.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Шевролет Каптива.

    А, знам че не трябва да се заглеждам по екзотични марки, но се яви възможност за без пари. Е, не съвсем - трябва да си плащам доставката и вероятно, мито.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #17
      От: Шевролет Каптива.

      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
      А, знам че не трябва да се заглеждам по екзотични марки, но се яви възможност за без пари. Е, не съвсем - трябва да си плащам доставката и вероятно, мито.
      Ми, така кажи де! Аз реших, че си шътнал Делтата за 26 000 евро и си решил да ги вкараш в Каптива.
      Веднага казвам, Каптива само съм карал, но никога не съм имал. Няма и да имам. Но, за без пари си е добра кола. Само гледай да не е с оная екстра, дето я повдига с 5 см. според терена.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #18
        От: Шевролет Каптива.

        Не съм имал нещастието да управлявам подобно недоразумение. Имал съм обаче възможността да съм свидетел как едно такова чисто ново творение дойде за регистрация в КАТ ... и там си умря. Откараха си го с пътна помощ. Нема никакъв начин от 1991 куб. да докарат 110 KW. и това да не му се отрази (принципно).

        п.п. Едно време ги пазаруваха доста. Ма не виждам много да са оживяли.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #19
          От: Шевролет Каптива.

          Е, за оживяване - оживяват (съседи по офис експлоатират такава, като основния шофьор е жена - ами държи се 'като нова')....
          Но липсата на поддръжка/ официален сервиз не може да не окаже влияние (имаха задължение да поддържат определено време, след което - чао бамбино ).
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #20
            От: Шевролет Каптива.

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Е, за оживяване - оживяват (съседи по офис експлоатират такава, като основния шофьор е жена - ами държи се 'като нова')....
            Но липсата на поддръжка/ официален сервиз не може да не окаже влияние (имаха задължение да поддържат определено време, след което - чао бамбино ).
            Ъ-ъ-ъ-ъ, верно ли е умряла поддръжката? Мисля, че Стефанов в Пловдив, попродадоха на значими клиенти тази кола. Не вярвам да са ги оставили на самотек.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #21
              От: Шевролет Каптива.

              Както и да го смяташ - от 2015 не се продава в Европа... Да, имат задължение за покриване на поддръжката още известно време (най-малкото заради гаранцията на новите автомобили)...
              Но нали знаеш, че ентусиазмът не е същият, когато знаеш (и си сигурен), че след година-две кепенците са хлопнати?
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #22
                От: Шевролет Каптива.

                Това безумие съм го карал служебно. Чисто ново, таблото показваше 30 км. Гори малко и върви добре. Излезе ли от гранция-сядаш на рОшавия. Постоянно нещо се чупеше. Дискове умряха на около 30 хиляди-изкривиха се. Блокира лагер, от там умря предна главина-смениха я с крива. Единият от дискове се изкриви след две седмици каране. Като замисъл не е лоша кола, няма излишни глупости и е приятна за каране. В кал не съм влизал никога с нея и не знам как ще се държи, на сняг е ОК. Имаше дребни проблеми с електрониката...но нищо, което да те остави на пътя.
                Качеството на резервните части обаче...няма такъв ужас. А цената им никак не беше ниска. Опел Антара уж се води същата джипка, но там не съм чувал подобни оплаквания.Заради изгодния лизинг около 2007-2008-а година бяха станали доста популярни и доста дълго си държаха цена, за разлика от Каптивата.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #23
                  От: Шевролет Каптива.

                  Мама ми е казала, като видя таралеж, да не си го слагам в гащите...
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #24
                    От: Шевролет Каптива.

                    Ми аз да кажа, като човек дето я е взел на 7 километра от магазина и я е карал 220 000 километра лично, направени за по-малко от 4 години. После колегата ми продължава да я кара, вече е на 300 000 километра.
                    Нормален сув, с анемичен двигател от 150 коня. Отлична шосейна проходимост зимата, вадила ме е от сняг дето не мислех че ще оцелея, лед и аквапланинг.
                    След като и мина гаранцията, обслужването със същите части като в Булвария резко падна три пъти. Някъде към 150 -200 лева стана пълна смяна на масло и четири филтъра, с оригиналните компоненти. Това което ми е дала като проблем беше каре на кардана, мисля че два пъти се случи за 250 000 километра. Смяна с баланс и всичко е под 400 лева.
                    Сега, лагер главина и другите неща, които се оправят на километри не мисля да коментирам.
                    Проблем е боезценяването и
                    Това, което ми казаха от Булвария, по повод на легендите за трошливост е, че масово ги карат като танкове, щото това беше най-евтиния сув и народа мислеше че високопроходим автомобил значи, че е безсмъртен. Виждали бяха техни клиенти, които с поне 40 километра да се качват на тротоар, да минават гърбици с отскок. Имам приятел, който нежно беше включил на задна при движение напред с 60 километра, ама не беше успял да я счупи.
                    Нормален автомобил, който ми служи вярно, като поддръжката му е била безкомпромисна.
                    Сега карам ново Соренто, определено ми дава повече проблеми а и като оборудване вътре не е измислено толкова добре, въпреки че е по-високо ниво.
                    Каптивата не става за офроуд, но всекидневна кола си е отлична, а и не бие на очи.Разхода и при мен беше константа. 14 градско, 10 извънградско. Говоря за дизел 2 литра.
                    Бензин не съм карал, но имам познат който прорева от разхода, а не е като да не е свикнал на висок такъв.
                    Важното е да е гледана колата, щото много хора мърлят, а после плюят че нищо не става.

                    Е те това е.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Шевролет Каптива.

                      Мисля си, че авторът на темата има намерение да внася Каптива от извън Европа, та не съм сигурен дали отзивите за продавани в България такива са релевантни. Може би трябва да се погледне какво е предлагано за европейски и други пазари и има ли съществени разлики.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Шевролет Каптива.

                        Карам вече почти две години.На 130 000км я взехме.Върната от лизинг.Среден разход по компютър 8,2 - 8,4.
                        Прилично върви за 184коня.
                        По сервизни документи нямаше фрапиращи ремонти.
                        Вярно нисък клас ама за 25 бона толкова...

                        Ако ще се взема за без пари още по добре.
                        ........................
                        Иван Маринов
                        CRF 250 X
                        Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X