Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с жило на съединител - Vitara 2.0 HDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с жило на съединител - Vitara 2.0 HDI

    Здравейте колеги,

    имам проблем с жилото на съединителя на Витарата. Колата е Suzuki Vitara 2.0 HDI 87к.с. дизел, 2003г производство, къса база. На някои места я водят Santana. Проблемът е следния: Жилото на съединителя се скъса, в частта си, която минава точно покрай алтернатора. Поръчах жило на japanparts, което пристигна и днес монтирах. За съжаление обаче съденителя стана МНОГО тежък, върви на тласъци и скърца зверски. Този проблем се яви след смяната на жилото, което на размер и на вид е същото, като оригиналното. Пиша за съвет тук, т.к. проблемът е особен и желая да съм малко по-подготвен преди да карам колата по сервизи. Относно съединителя - не боксува, отделя нормално, по-скоро долу (зависи и от настройката на жилото). Пробвах, използвайки отвертка за лост да натисна с ръка лоста, които жилото тегли (връзката към скоростната кутия), върви доста трудно, но все пак не е направено да се натиска на ръка, а и няма никакво скърцане.

    Според вас, накъде да се насоча - кофти жило менте, грешен монтаж (въпреки, че е елементарно и няма много варианти, където може да се сбърка), проблем в съединител/скоростна кутия и тн.?

    Поздрави!

  • #2
    От: Проблем с жило на съединител - Vitara 2.0 HDI

    Жило менте. Моето също прави така и зацепва на пресекулки със запънки , а от там много трудно се потегля плавно /меко/. Така я купих на старо и разликата е , че моята е бензин/газ 1,6 моно , но това не е от значение. Та вариантите са два , или свикваш с гадното потегляне или сменяш жилото. Поздрави!
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с жило на съединител - Vitara 2.0 HDI

      Благодаря за отговора! Въпросът е, че освен скърцането и пресекулките, става почти невъзможен за натискане (все едно затяга). Направих експеримент - напълних жилото с грес Repsol (не ме питай как) и има значително подобрение. Понеже хубаво жило е много трудно да се намери (поне аз не успях да намеря TRW например никъде) обмислям варианта да купя оригинално жило втора употреба. Тук проблемът обаче е, че май само от дизеловата 2.0hdi става жилото... Реално не ме притеснява нито кофти потеглянето и превключването на предавки, нито купуването на друго жило. Притеснява ме да няма проблем със съденитиеля/скоростите. Дали има вариант да е нещо по притискателя, изпотрошени пружини да речем?

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с жило на съединител - Vitara 2.0 HDI

        Някой от по качествените жила отвътре са облечени с пластмаса, и са с една бяла грес намазани, точно за да намалят триенето в жилото....

        Свали го пак жилото, капни му малко гъсто масло вътре, ще е една идея по добре...
        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X