Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алтернатора презарежда и прегрява

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Алтернатора презарежда и прегрява

    Смяна на четкодържач с релето барабар,на повечето са комплект.Дано не е плочка/диодна/.Най добре е обаче за плочка да го замери специалист,иначе релето с четките е евтинджос ,може да се смени профилактично.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #17
      От: Алтернатора презарежда и прегрява

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      От подобни съвети смених оригиналния регулатор с нов куче марка. Щото показваше 13.2В. Е, и с новия показваше 13.2.
      После пак вярвайки, че може нещо да не е наред издирих колега с абсолютно същата кола и измерих зареждането и на неговия акумулатор - пак 13.2.
      И не е проблема в измервателния уред щото мерихме и с неговия, и с моя.
      13.2 е нормално при над 60 градуса температура на акумулатора, ако изобщо има регулиране по температура. Или на зарядни системи с редуващи се режими - 13.2 е горе-долу добре за float режим.

      Ако това ти е фиксираното напрежение на генератора, ще останеш без ток.

      Коментар


      • #18
        От: Алтернатора презарежда и прегрява

        Ами без ток досега не съм останал. Въпреки, че има случаи колата да не се кара повече от месец, разбира се лятото.
        Цялото ровене беше предизвикано от проблем в стартера, както в последствие се оказа - някой преди мене беше монтирал стартер от бензинов ДВГ ......
        Колата е МБ 124 300Д, Съмнява ме да има някакви особенни режими. Според мен тия коли са си така.
        А пък ти ако не вярваш, ела и мери, може пък и аз нещо да пропускам.

        Коментар


        • #19
          От: Алтернатора презарежда и прегрява

          При случай.

          Коментар


          • #20
            От: Алтернатора презарежда и прегрява

            Колега Кингсс мери между + на алтернатора и + на клемата на акумулатура - дали има потенциална разлика - ако да - лоша връзка . После между корпус на алтернатора и масата на колата - ако да - пак лоша връзка. Аз съм си пускал преди време на друга кола отделна маса към алтернатора.

            Коментар


            • #21
              От: Алтернатора презарежда и прегрява

              Има си точно мултицети за автомобилни измервания,има такива от 60-80 лв.има и такива по 600 лв.Другия вариант е да се ползва аналогов уред.
              Има и вариант да си купим флук за ххх лева и той да не мери коректно във колата.Имам и уреди налични които навсякъде без колата мерят коректно.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #22
                От: Алтернатора презарежда и прегрява

                Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                Аз съм си пускал преди време на друга кола отделна маса към алтернатора.
                Това винаги е добра идея, особено за дърти кошници, на които оригиналния замисъл за замасяване е корозирал, или окислен. Та може и да дава нужния контакт, ама може и да не.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: Алтернатора презарежда и прегрява

                  Не само маса , има доста случаи в които на генератора изкарва 14.3 В , а на клемата на акумулатора идва 13.7 , тава е заради слаби връзки по линията . Проблема се решава със директен кабел от клемата на генератора до плюсовата клема на акумулатора . Генератора може да загрява заради износени лагери или пренатегнат ремък , имай предвид че алтернатора е доста сериозен консуматор и има случаи при блокирал лагер на генератора , стартера да не може да завърти мотора .
                  VEREYA MOTORSPORT TEAM

                  Коментар


                  • #24
                    От: Алтернатора презарежда и прегрява

                    Наистина мултицета ми не е от 400лв.по скоро от 25лв.купен преди повече от 7г.от тогава си е с ориг.батерия.За контролното замерване отидох до един тв серзиз и магазин за електроника техния уред изглеждаше по добър от моя.Когато извадих моя мултицет човека ми каза че батерията му е за смяна и мо я смени.
                    Загряването наистина е сериозно след минута две работа на място без включени консуматори не можеш да си задържиш пръстите повече от 2сек.на корпуса.Само за уточнение пръстите ми са по грубички потади естеството на работата ми .Както и да е.
                    Утре чакам да получа друг алтернатор,но в последствие разбрах че е от 3 литровия дизел 2003г.дано да не е различен защото нямам време за преправяне.Иначе ако е същия в понеделник или вторник го слагам да видя на колко волта ще държи и дали ще грее.След това при първа възможност ще направя дисекция на моя .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Алтернатора презарежда и прегрява

                      Първоначално публикуван от kingss Преглед на мнение
                      Загряването наистина е сериозно след минута две работа на място без включени консуматори не можеш да си задържиш пръстите повече от 2сек.на корпуса.
                      Това е нормално за повечето коли. А в цифри е около 60 градуса.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Алтернатора презарежда и прегрява

                        На регулатора на тераното пише 14V. Горе споменах че моя поддържа 13.8 на празен ход и това почти не зависи от консуматорите. Това на клемите на акумулатора. Днес ако остане време ще премеря колко държи на по-визоки обороти.

                        Нещото, което ми е направило впечатление през годините, е че едно дозареждане за една нощ преди зимата му се отразява много добре. Разликата откъм пъргавина на въртене на стартера е осезаема. Дали е от леко недозареждане, дали от това че всекидневното каране до работата и обратно е нещо между 4-5 километра и почти няма време да загрее, нямам идея. Факт е че едно дозареждане преди зима му стига за цялата година.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Алтернатора презарежда и прегрява

                          Първоначално публикуван от kingss Преглед на мнение
                          но в последствие разбрах че е от 3 литровия дизел 2003г.дано да не е различен защото нямам време за преправяне.
                          Различен е, при това доста.

                          Свали ремъка и виж как се върти. Ако е плавно и няма индикации за скапан лагер - карай си колата и не се занимавай с глупости. Работата е за 10 минути. Имаш да разхлабиш 2 болта с глава 14мм (ако помня добре).
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Алтернатора презарежда и прегрява

                            Мисля , че не трябва да се занимаваш с глупости, загряването при алтернаторите си е доста относително понятие. Зарядния волтаж също ти е що годе добре и не забравяй , че колкото и да мериш все пак зависи и дали акумолатора не ти е одъртял. По горе над моя пост Спарки добре ти е писал. Сакъъън само не откачай клемите на акум. след , като запалиш за да караш така. В зависимост от оборотите волтажа ти може да достигне и 50 / 60 волта и тогава изгорелите ламби ще са ти най малкия проблем и ще търсиш нови компоти и електроники.
                            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Алтернатора презарежда и прегрява

                              Изчисти много внимателно всички връзки към маса - купе, двигател и + клемата на алтернатора. Така се оправи при мен. Навсякъде имаше натрупан меден окис.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Алтернатора презарежда и прегрява

                                Развитието е почти нулево при мен .Бях оставил на баща ми нисана за събота да отиде до еконта който е на 1.5км.за да вземе алтернатора които чаках от трилитров дизел .Вече имах сериозно съмнение че ще стане заради коментара по горе а и погледнах снимки в гугала.Баща ми решил да помогне и свалил стария алтернатор видял го че се върти свободно по неговите думи не мойал да стигне до четките и пак го сложил.Малко мечешка услуга но на харизан кон зъби не се гледат .Поне е установил че лагерите са наред според него .Питам го защо го монтира защо не го остави да го занеса през седмицата да го погледнат .Той ми казва че не бил за ремонт според него а и като ходил до еконта изобщо не бил загрял.Да ама аз като я покарах си загрява здраво и даже го накарах да го пипне и започнаха едни ами то е нормално то и двигателя ти е зарял и топлината се предава ти да не караш на пета с 40 и т.н.На кратко чакам да ми боядисат джантите на другата кола до края на тази седмица и другата седмица го свалям за преглед от човек които с това се изхранва .Мерил съм за поренциална разлика няма .Затова изкл.слаба вртъзка даже бях пуснал маса директно до минуса на акумулатора нямаше разлика.Купил съм и нови ремъци .Така че другата седмица разглабям за смяна и за тест на алтернатора.Меду другото двата ремъка ми ги дадоха с еднаккъв размер .По рама така излизало .Наистина ли са двата еднакви?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X