Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алтернатора презарежда и прегрява

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Алтернатора презарежда и прегрява

    Еднакви са,само този за климатика е по-малък
    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
    0878739299

    Коментар


    • #32
      От: Алтернатора презарежда и прегрява

      Алтернаторите загряват. Много и бързо. Майсторите в сервиза тука ги гледам, имат стенд за алтернатори и като свалят алтернатор от стенда, винаги са с едни дебели тежки ръкавици. Вярно, че те на стенда ги тестват в гранични режими...но и на колата пак ще греят.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #33
        От: Алтернатора презарежда и прегрява

        По лодките си мразим алтернаторите, и за това ги товарим зверски. Редовно защитата ми изключва алтернатор загрял до 98целзий -210F. И това забравяне идва само от зор. Ако си караш на фарове, климатик и разни други електрически консуматори, алтернатора ти ще грее Ще грее и от слаби връзки или треснал акумулатор /ама тогава и акумулатора грее и не палиш/.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #34
          От: Алтернатора презарежда и прегрява

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          Алтернаторите загряват. Много и бързо. Майсторите в сервиза тука ги гледам, имат стенд за алтернатори и като свалят алтернатор от стенда, винаги са с едни дебели тежки ръкавици. Вярно, че те на стенда ги тестват в гранични режими...но и на колата пак ще греят.
          Първите 2-3 минути (или до 40 минути, ако имаш консумация в покой) алтернаторът на колата работи точно в граничен режим.

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          По лодките си мразим алтернаторите
          Алтернаторите по лодките пък мразят моряците и понякога им въртят номера така че всичко е наред. Там граничният режим често продължава с часове.

          Коментар


          • #35
            От: Алтернатора презарежда и прегрява

            Колега няма му нищо на прословутия алтернатор , този път за последно се повтарям. Колкото по голяма консумация има , толкова по голяма магнитна индукция и по голям съпротивителен /спирачен/ ефект оказва алтернатора към двигателя та няма как да не загрява , а и бащо ти хубаво ти каза , че двигателя също допринася за повишената температура.
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • #36
              От: Алтернатора презарежда и прегрява

              При мен алтернаторът е наврян отзад зад мотора, на два пръста от изпускателния колектор. Вярно, има топлинен щит (ламарина ), но никога до сега не ми е идвало на акъла да провеярявам с ръка колко е загрял при запален мотор, не вярвам и да ми дойде някога смелост за такава проба, защото колекторът се напича мигновено. Явно така сложени един до друг, изобщо не си пречат. Някъде назад във времето е преживял смяна на четки-пишеше го в сервизната книжка, завещана ми под седлката от предния му италиански собственик. Та...и мен ако питате...изобщо не ги мислете тия алтернатори греят ли, не греят ли. Батерията ако започне да грее, вече е лошо.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #37
                От: Алтернатора презарежда и прегрява

                Здравейте,
                За да не пускам нова тема Ви питам тук.
                Какви са характеристики на алтернатора на Nissan Terrano II 2.4i 116кс. и до колко те са обвързани с избора на акумулатор ?
                Снощи успях да разваля и двете ...
                Също понеже съм решил да сложа и втори акумулатор препоръчителна ли е замяната с по-мощен алтернатор? Какви са минусите и плюсовете ?
                Поздрави !
                Тодор Ламбев - 0886 757285 Варна/София
                Nissan Terrano II `98г. 2.4i SWB

                Коментар


                • #38
                  От: Алтернатора презарежда и прегрява

                  Никак не са обвързани с избора на акумулатор. Купуваш най-големия, който може да се побере.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Алтернатора презарежда и прегрява

                    Ти не е зле първо да кажеш защо ти е втори акумулатор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Алтернатора презарежда и прегрява

                      Здравейте, за да не повдигам нова тема за алтернатора ще използвам тази. Скоро сменях акумулатора на Терано 2,7 ТДИ и се сблъсках със следното. Отказ да ми заверят гаранцията за новия акумулатор. Причина, алтернатора Bosch не зарежда достатъчно. Смених четките с релерегулатора, свалиха и диодния блок, работи. Зареждането на акумулатора с преки сили е 13,9-14 V, а когато пусна консуматори, фарове, дълги + за мъгла и вентилатора на 4 степен, положението е 12,7-12,9 V. Нормално ли е това и какво е положението при вас?

                      Графика на зареждане:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Алтернатор Терано.jpg
Прегледи:1
Размер:248.4 КБ
ID:5810106

                      Коментар


                      • #41
                        От: Алтернатора презарежда и прегрява

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Има си точно мултицети за автомобилни измервания,има такива от 60-80 лв.има и такива по 600 лв.Другия вариант е да се ползва аналогов уред.
                        Има и вариант да си купим флук за ххх лева и той да не мери коректно във колата.Имам и уреди налични които навсякъде без колата мерят коректно.
                        Какво е особеното, че да не мери в кола?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Алтернатора презарежда и прегрява

                          Първоначално публикуван от r3fon Преглед на мнение
                          Здравейте, за да не повдигам нова тема за алтернатора ще използвам тази. Скоро сменях акумулатора на Терано 2,7 ТДИ и се сблъсках със следното. Отказ да ми заверят гаранцията за новия акумулатор. Причина, алтернатора Bosch не зарежда достатъчно. Смених четките с релерегулатора, свалиха и диодния блок, работи. Зареждането на акумулатора с преки сили е 13,9-14 V, а когато пусна консуматори, фарове, дълги + за мъгла и вентилатора на 4 степен, положението е 12,7-12,9 V. Нормално ли е това и какво е положението при вас?

                          Графика на зареждане:

                          [ATTACH=CONFIG]983050[/ATTACH]
                          И моето е така. Е добре де с всичко включено държи 13.1V. От тоя 60А алтернатор повече и не чакай.

                          Поздрави

                          Коментар


                          • #43
                            От: Алтернатора презарежда и прегрява

                            Моето е по-зле. Моето зарежда на 13.6V без консуматори на 2000 оборота. С много консуматори е на 12.6V. Миналата година пак беше същото. Но две зими не съм имал проблеми с паленето.

                            Всъщност сега се замислям, че го меря на студен двигател. И свещите работят, докато достигне 50-60 градуса на антифриза.
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #44
                              От: Алтернатора презарежда и прегрява

                              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                              Всъщност сега се замислям, че го меря на студен двигател. И свещите работят, докато достигне 50-60 градуса на антифриза.
                              Тъкмо щеше да те подсетя

                              Коментар


                              • #45
                                От: Алтернатора презарежда и прегрява

                                Да ви разкажа случка от Неделя ...

                                Ходхме с жената до Хисаря. Слънце, пролет, всичко страхотно.

                                Паля да си тръгваме и присвири ремък. Но почти веднага замлъкна и дори се зачудих дали е от моята кола, щото съм ги сменял ...

                                Прибирам се в Пловдив, вдигам капака - ремъка на алтернатора хлабав. А той се клати като на коч мъ...те. Паднали му двата болта, които го държат към конзолата и се държи само на обтегача ...
                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X