Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати 21 до 39 от 39

Тема: Алтернатора презарежда и прегрява

Място
    Пловдив
    Публикации
    6,427
    Точки (при гласуване)
    18

По подразбиране От: Алтернатора презарежда и прегрява

Има си точно мултицети за автомобилни измервания,има такива от 60-80 лв.има и такива по 600 лв.Другия вариант е да се ползва аналогов уред.
    Има и вариант да си купим флук за ххх лева и той да не мери коректно във колата.Имам и уреди налични които навсякъде без колата мерят коректно.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 г.
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/
    Сот Систем ЕООД

Кольо е офлайн
    Цървул...
    Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ || ДВиП |
    Публикации
    11,498
    Точки (при гласуване)
    36

Цитат Мнение на Жеков Преглед на публикациите
    Аз съм си пускал преди време на друга кола отделна маса към алтернатора.
    Това винаги е добра идея, особено за дърти кошници, на които оригиналния замисъл за замасяване е корозирал, или окислен. Та може и да дава нужния контакт, ама може и да не.
    Има ли желание-има и начин!

Бакалов е офлайн Старши участник | Организатор || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Стара Загора
    Публикации
    2,707
    Точки (при гласуване)
    13

Не само маса , има доста случаи в които на генератора изкарва 14.3 В , а на клемата на акумулатора идва 13.7 , тава е заради слаби връзки по линията . Проблема се решава със директен кабел от клемата на генератора до плюсовата клема на акумулатора . Генератора може да загрява заради износени лагери или пренатегнат ремък , имай предвид че алтернатора е доста сериозен консуматор и има случаи при блокирал лагер на генератора , стартера да не може да завърти мотора .
    VEREYA MOTORSPORT
    ВЕРЕЯ ТРОФИ 2017 / VEREYA TROPHY 2017
    18.08. - 20.08. 2017

Публикации
    12
    Точки (при гласуване)
    0

Наистина мултицета ми не е от 400лв.по скоро от 25лв.купен преди повече от 7г.от тогава си е с ориг.батерия.За контролното замерване отидох до един тв серзиз и магазин за електроника техния уред изглеждаше по добър от моя.Когато извадих моя мултицет човека ми каза че батерията му е за смяна и мо я смени.
    Загряването наистина е сериозно след минута две работа на място без включени консуматори не можеш да си задържиш пръстите повече от 2сек.на корпуса.Само за уточнение пръстите ми са по грубички потади естеството на работата ми .Както и да е.
    Утре чакам да получа друг алтернатор,но в последствие разбрах че е от 3 литровия дизел 2003г.дано да не е различен защото нямам време за преправяне.Иначе ако е същия в понеделник или вторник го слагам да видя на колко волта ще държи и дали ще грее.След това при първа възможност ще направя дисекция на моя .

Ясен е онлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,902
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на kingss Преглед на публикациите
    Загряването наистина е сериозно след минута две работа на място без включени консуматори не можеш да си задържиш пръстите повече от 2сек.на корпуса.
    Това е нормално за повечето коли. А в цифри е около 60 градуса.
    если кот ученый, то цепь для того, чтобы он не эмигрировал

sparkybg е онлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,479
    Точки (при гласуване)
    62

На регулатора на тераното пише 14V. Горе споменах че моя поддържа 13.8 на празен ход и това почти не зависи от консуматорите. Това на клемите на акумулатора. Днес ако остане време ще премеря колко държи на по-визоки обороти.

Нещото, което ми е направило впечатление през годините, е че едно дозареждане за една нощ преди зимата му се отразява много добре. Разликата откъм пъргавина на въртене на стартера е осезаема. Дали е от леко недозареждане, дали от това че всекидневното каране до работата и обратно е нещо между 4-5 километра и почти няма време да загрее, нямам идея. Факт е че едно дозареждане преди зима му стига за цялата година.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

sparkybg е онлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,479
    Точки (при гласуване)
    62

Цитат Мнение на kingss Преглед на публикациите
    но в последствие разбрах че е от 3 литровия дизел 2003г.дано да не е различен защото нямам време за преправяне.
    Различен е, при това доста.

Свали ремъка и виж как се върти. Ако е плавно и няма индикации за скапан лагер - карай си колата и не се занимавай с глупости. Работата е за 10 минути. Имаш да разхлабиш 2 болта с глава 14мм (ако помня добре).
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Публикации
    795
    Точки (при гласуване)
    9

Мисля , че не трябва да се занимаваш с глупости, загряването при алтернаторите си е доста относително понятие. Зарядния волтаж също ти е що годе добре и не забравяй , че колкото и да мериш все пак зависи и дали акумолатора не ти е одъртял. По горе над моя пост Спарки добре ти е писал. Сакъъън само не откачай клемите на акум. след , като запалиш за да караш така. В зависимост от оборотите волтажа ти може да достигне и 50 / 60 волта и тогава изгорелите ламби ще са ти най малкия проблем и ще търсиш нови компоти и електроники.
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

Място
    София
    Публикации
    37
    Точки (при гласуване)
    0

Изчисти много внимателно всички връзки към маса - купе, двигател и + клемата на алтернатора. Така се оправи при мен. Навсякъде имаше натрупан меден окис.

Публикации
    12
    Точки (при гласуване)
    0

Развитието е почти нулево при мен .Бях оставил на баща ми нисана за събота да отиде до еконта който е на 1.5км.за да вземе алтернатора които чаках от трилитров дизел .Вече имах сериозно съмнение че ще стане заради коментара по горе а и погледнах снимки в гугала.Баща ми решил да помогне и свалил стария алтернатор видял го че се върти свободно по неговите думи не мойал да стигне до четките и пак го сложил.Малко мечешка услуга но на харизан кон зъби не се гледат .Поне е установил че лагерите са наред според него .Питам го защо го монтира защо не го остави да го занеса през седмицата да го погледнат .Той ми казва че не бил за ремонт според него а и като ходил до еконта изобщо не бил загрял.Да ама аз като я покарах си загрява здраво и даже го накарах да го пипне и започнаха едни ами то е нормално то и двигателя ти е зарял и топлината се предава ти да не караш на пета с 40 и т.н.На кратко чакам да ми боядисат джантите на другата кола до края на тази седмица и другата седмица го свалям за преглед от човек които с това се изхранва .Мерил съм за поренциална разлика няма .Затова изкл.слаба вртъзка даже бях пуснал маса директно до минуса на акумулатора нямаше разлика.Купил съм и нови ремъци .Така че другата седмица разглабям за смяна и за тест на алтернатора.Меду другото двата ремъка ми ги дадоха с еднаккъв размер .По рама така излизало .Наистина ли са двата еднакви?

Място
    Пловдив
    Публикации
    550
    Точки (при гласуване)
    10

Еднакви са,само този за климатика е по-малък
    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
    0878739299

Публикации
    349
    Точки (при гласуване)
    1

Алтернаторите загряват. Много и бързо. Майсторите в сервиза тука ги гледам, имат стенд за алтернатори и като свалят алтернатор от стенда, винаги са с едни дебели тежки ръкавици. Вярно, че те на стенда ги тестват в гранични режими...но и на колата пак ще греят.

NIKSD е офлайн
    Николай Александров
    Старши участник | ОС || +ПЛ |
    Място
    San Diego, California
    Публикации
    4,335
    Точки (при гласуване)
    27

По лодките си мразим алтернаторите, и за това ги товарим зверски. Редовно защитата ми изключва алтернатор загрял до 98целзий -210F. И това забравяне идва само от зор. Ако си караш на фарове, климатик и разни други електрически консуматори, алтернатора ти ще грее Ще грее и от слаби връзки или треснал акумулатор /ама тогава и акумулатора грее и не палиш/.
    "Докато има търпимост към всичко извън правилата, нещата ще са така."
    Джамбазов
    Приста Ойл- не ги купувайте!
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=138197

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,902
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на santaclash Преглед на публикациите
    Алтернаторите загряват. Много и бързо. Майсторите в сервиза тука ги гледам, имат стенд за алтернатори и като свалят алтернатор от стенда, винаги са с едни дебели тежки ръкавици. Вярно, че те на стенда ги тестват в гранични режими...но и на колата пак ще греят.
    Първите 2-3 минути (или до 40 минути, ако имаш консумация в покой) алтернаторът на колата работи точно в граничен режим.

Цитат Мнение на NIKSD Преглед на публикациите
    По лодките си мразим алтернаторите
    Алтернаторите по лодките пък мразят моряците и понякога им въртят номера така че всичко е наред. Там граничният режим често продължава с часове.

Публикации
    795
    Точки (при гласуване)
    9

Колега няма му нищо на прословутия алтернатор , този път за последно се повтарям. Колкото по голяма консумация има , толкова по голяма магнитна индукция и по голям съпротивителен /спирачен/ ефект оказва алтернатора към двигателя та няма как да не загрява , а и бащо ти хубаво ти каза , че двигателя също допринася за повишената температура.
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

Публикации
    349
    Точки (при гласуване)
    1

При мен алтернаторът е наврян отзад зад мотора, на два пръста от изпускателния колектор. Вярно, има топлинен щит (ламарина ), но никога до сега не ми е идвало на акъла да провеярявам с ръка колко е загрял при запален мотор, не вярвам и да ми дойде някога смелост за такава проба, защото колекторът се напича мигновено. Явно така сложени един до друг, изобщо не си пречат. Някъде назад във времето е преживял смяна на четки-пишеше го в сервизната книжка, завещана ми под седлката от предния му италиански собственик. Та...и мен ако питате...изобщо не ги мислете тия алтернатори греят ли, не греят ли. Батерията ако започне да грее, вече е лошо.

Място
    гр. Варна
    Публикации
    213
    Точки (при гласуване)
    10

Здравейте,
    За да не пускам нова тема Ви питам тук.
    Какви са характеристики на алтернатора на Nissan Terrano II 2.4i 116кс. и до колко те са обвързани с избора на акумулатор ?
    Снощи успях да разваля и двете ...
    Също понеже съм решил да сложа и втори акумулатор препоръчителна ли е замяната с по-мощен алтернатор? Какви са минусите и плюсовете ?
    Поздрави !
    Тодор Ламбев - 0886 757285 Варна/София
    Nissan Terrano II `98г. 2.4i SWB

sparkybg е онлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,479
    Точки (при гласуване)
    62

Никак не са обвързани с избора на акумулатор. Купуваш най-големия, който може да се побере.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,902
    Точки (при гласуване)
    60

Ти не е зле първо да кажеш защо ти е втори акумулатор.

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Сходни теми

1. Кията прегрява
    От Петър Анев във форум DAEWOO KIA
    Отговори: 53
    Последно мнение: 11-02-16, 08:17
  2. патрола прегрява
    От p_nenchev във форум Общи приказки
    Отговори: 3
    Последно мнение: 24-02-15, 21:21
  3. Прегрява ми колата