Резултати 1 до 5 от 5

Тема: Проблем с автомат Outlander

Място
    Пловдив
    Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Проблем с автомат Outlander

Здравейте,

имам Mitsubishi Outlander 2,2 DI-D 156 к.с. и се появи следния проблем: на таблото ми излезе съобщение "transmition service required" и все едно не иска да превключи предавката, получава се едно блъскане и самофорсиране на двигателя. Първо се появи на магистралата някъде до Сливен, колата беше с включен климатик (четох някъде, че може и заради това да е, но ми се случи и без клима). След това колата беше закарана в оторезиран сервиз в Бургас, диагностицираха я и казаха, че има проблем в управлението на скоростната кутия. Не мога да кажа в какво се е изразила грешката - дали само са я вързали на компютър или са проверили и нещо друго. В крайна сметка грешката бе изчистена и се прибрах до Пловдив карайки без климатик, но след няколко дни пак се появи този проблем, този път в града. Вечерта мой приятел я закачи на компютър и грешката беше с код Р2809 (Clutch shift c/o SOL.2 stuck). Общо взето до ден днешен ту се проявява, ту не. Четох и по чужди форуми, но конкретно решение на проблема там нямаше. Снощи баща ми вися с нея по задръстванията в Пловдив и пак му излезе на таблото съобщението, но след час г/у я подкарах и "chec-a" вече не светеше.
    В Балканстар в Пловдив ме засреляха с цифри, след като минах през тях за консултация.
    Знам два сервиза, които се занимават единствено с автоматици (в София и Пловдив), но не знам дали изобщо проблема е в скоростната кутия.
    Купих я преди две седмици от човек, който я е купил от Райфайзен. Проверих и ремонтите в Балканстар в София, нямаше нищо сериозно правено.
    Ще съм благодарен ако някой има информация за този проблем.

Публикации
    243
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране От: Проблем с автомат Outlander

Цитат Мнение на Guncheff Преглед на публикациите
    Здравейте,

имам Mitsubishi Outlander 2,2 DI-D 156 к.с. и се появи следния проблем: на таблото ми излезе съобщение "transmition service required" и все едно не иска да превключи предавката, получава се едно блъскане и самофорсиране на двигателя. Първо се появи на магистралата някъде до Сливен, колата беше с включен климатик (четох някъде, че може и заради това да е, но ми се случи и без клима). След това колата беше закарана в оторезиран сервиз в Бургас, диагностицираха я и казаха, че има проблем в управлението на скоростната кутия. Не мога да кажа в какво се е изразила грешката - дали само са я вързали на компютър или са проверили и нещо друго. В крайна сметка грешката бе изчистена и се прибрах до Пловдив карайки без климатик, но след няколко дни пак се появи този проблем, този път в града. Вечерта мой приятел я закачи на компютър и грешката беше с код Р2809 (Clutch shift c/o SOL.2 stuck). Общо взето до ден днешен ту се проявява, ту не. Четох и по чужди форуми, но конкретно решение на проблема там нямаше. Снощи баща ми вися с нея по задръстванията в Пловдив и пак му излезе на таблото съобщението, но след час г/у я подкарах и "chec-a" вече не светеше.
    В Балканстар в Пловдив ме засреляха с цифри, след като минах през тях за консултация.
    Знам два сервиза, които се занимават единствено с автоматици (в София и Пловдив), но не знам дали изобщо проблема е в скоростната кутия.
    Купих я преди две седмици от човек, който я е купил от Райфайзен. Проверих и ремонтите в Балканстар в София, нямаше нищо сериозно правено.
    Ще съм благодарен ако някой има информация за този проблем.
    ....проблема ти е в пакета маховик-съединител.........

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,240
    Точки (при гласуване)
    60

Маховик в автомат?

Clutch shift c/o SOL.2 stuck

това си го превеждам като заседнал соленоид. Дали е заседнал соленоид, жицата до него, компютърът който го командва или механизмите които соленоидът движи - според късмета.
    sek.1: ...проклятието на новите работни дрехи на главния механик - дори и само с изпрани работни дрехи да отида на работа се чупи някоя машина а като си купя нови се чупят почти всичките.

Място
    София
    Публикации
    1,594
    Точки (при гласуване)
    11

.....
    Ще съм благодарен ако някой има информация за този проблем......

Имате си добър майстор по автоматици в града .Ползвай жокера.
    http://www.offroad-bulgaria.com/member.php?u=39393
    Л.Р. Дискавари 1

Публикации
    243
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    Маховик в автомат?

Clutch shift c/o SOL.2 stuck

това си го превеждам като заседнал соленоид. Дали е заседнал соленоид, жицата до него, компютърът който го командва или механизмите които соленоидът движи - според късмета.
    Той не е автомат, а SST.....
    Е те такова е: https://i.ytimg.com/vi/SXhQo8KB170/maxresdefault.jpg

Сходни теми

1. Отговори: 12
    Последно мнение: 03-08-16, 20:00
  2. Проблем с автомат на Паджеро 1- 2.5ТД
    От pakumba във форум MITSUBISHI
    Отговори: 5
    Последно мнение: 27-03-15, 15:28
  3. Отговори: 8
    Последно мнение: 30-12-12, 02:07
  4. Проблем с 4Н при Пинин 1.8 GDI автомат