Резултати 1 до 10 от 10

Тема: ASX високо ниво на маслото+лампа

Публикации
    13
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране ASX високо ниво на маслото+лампа

Здравейте,
    наскоро си купих дизелов ASX, 1,8 mivec (то май друг няма), вчера ми светна лампата да проверя нивото на маслото. Проверих, беше с около 1см по високо от нивото отбелязано с Х на щеката. В мануала пише, че при по високо или равно ниво от Х да се смени маслото. Утре ще я водя в сервиз, позачетох се в нета това или подобно състояние май често се случва, чета и при аутлендър за такъв проблем. Можете ли да ми препоръчате сервиз в Пловдив за тази марка?

Място
    София
    Публикации
    7,370
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    23

По подразбиране От: ASX високо ниво на маслото+лампа

вкарва нафта и разрежда маслото
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

Публикации
    13
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на Тедо /LJ73/ Преглед на публикациите
    вкарва нафта и разрежда маслото
    Ok, а сервиз накой надежден в Пловдив да поскажете?

Място
    София
    Публикации
    7,370
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    23

Аз съм от Сф...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

Място
    Плевен-София
    Публикации
    2,951
    Точки (при гласуване)
    15

Това има ли ДПФ филтър? Ако има,и е започнала пасивна регенереция,пак качва маслото. При Шкода Суперб има две нива. Активен,пасивен. При пасивния, нищо никъде не изписва по таблото. Познава се,че вдига оборотите на 1000 и двата вентилатора работят. Отделно, се чува едно пукане от асупусите,защото са се нагряли. При активният,ти изписва че трябва да продължиш да караш,но е много крайна мярка.Ако си прекъснал няколко пасивни.
    Първо виж това, преди д тругнеш по майстори. Успех.
    "When the messenger of misery visits you,WHAT are you going to do,WHAT will keep you in the game....?"

Публикации
    13
    Точки (при гласуване)
    0

То малко ахмашка работа се получи. Щото не помня точно колко беше като я взимах, реално има вариант да си е била така нахакана. Днес го смених и ще следя нивото, отделно ще отида до БС да видя по компа какви ъпдейти на софтуера има излезли за моя модел.

Публикации
    13
    Точки (при гласуване)
    0

Да направя ъпдейт на положението. Както по горе-писах смених маслото, ходих до БС, там не установиха да има нещо нередно по компютърната диагностика.
    Обаче нивото на маслото се покачва доста бързо. За 1 месец съм минал 1600км като има и доста извънградско (г-д 50/50). Нивото си беше точно между 2те дупки, а сега е подминало макса и е на половината път до Х-а. Прилагам една картинка за яснота. Моето ниво след месец каране е с червеното. С зеленото е като го смених. От друга страна в мануала намерих да пише следното:
    In diesel-powered vehicles, when burning away and removing soot accumulated in the DPF, fuel can mix with the engine oil and an increase in the engine oil level may occur. This does not indicate an abnormality.
    ДПФ филтър има и той ми е главния заподозрян. Точно като бях на път за БС ми светна лампа с надпис CHECK DPF SYSTEM. Там като отидох и ми обясниха, че трябва да я карам известно време над 2000 оборота за да може да се извърши регенерацията на фози филтър. Така и направих, качих се на магистралата и за 30тина км, лампата изчезна.
    То като гледам скоро ще стигне пак близо до Х-а и пак ще ходя до БС. Предполагам ДПФ филтъра е запушен?

Публикации
    244
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на R.Daskalov Преглед на публикациите
    Да направя ъпдейт на положението. Както по горе-писах смених маслото, ходих до БС, там не установиха да има нещо нередно по компютърната диагностика.
    Обаче нивото на маслото се покачва доста бързо. За 1 месец съм минал 1600км като има и доста извънградско (г-д 50/50). Нивото си беше точно между 2те дупки, а сега е подминало макса и е на половината път до Х-а. Прилагам една картинка за яснота. Моето ниво след месец каране е с червеното. С зеленото е като го смених. От друга страна в мануала намерих да пише следното:
    In diesel-powered vehicles, when burning away and removing soot accumulated in the DPF, fuel can mix with the engine oil and an increase in the engine oil level may occur. This does not indicate an abnormality.
    ДПФ филтър има и той ми е главния заподозрян. Точно като бях на път за БС ми светна лампа с надпис CHECK DPF SYSTEM. Там като отидох и ми обясниха, че трябва да я карам известно време над 2000 оборота за да може да се извърши регенерацията на фози филтър. Така и направих, качих се на магистралата и за 30тина км, лампата изчезна.
    То като гледам скоро ще стигне пак близо до Х-а и пак ще ходя до БС. Предполагам ДПФ филтъра е запушен?
    .....има чести пускания на регенерацията на ДПФ-а ,които не са прикключили......когато направите принудителна регенерация на ДПФ-а в сервизнии условия, сменете маслото с м. филтър, след това влезте с тестера в менюто,което е за смяна на маслото , там някъде има опция rechange oil и задайте ок.....по този начин ЕКУ-то ресетва инфото за кога е сменяно маслото .....и чак тогава няма да имате проблеми с маслото....

Публикации
    13
    Точки (при гласуване)
    0

Маслото беше сменено преди 1м и в БС бяха ресетнали смяната, даже и км ми бяха нагласили до следващата смяна. Принудителна регенерация до колкото знам не са правили. Другата седмица ще я закарам в сервиза на Милен от митсубиши форума чух добри отзиви за него, а и ми е на близо.

Публикации
    244
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на R.Daskalov Преглед на публикациите
    Маслото беше сменено преди 1м и в БС бяха ресетнали смяната, даже и км ми бяха нагласили до следващата смяна. Принудителна регенерация до колкото знам не са правили. Другата седмица ще я закарам в сервиза на Милен от митсубиши форума чух добри отзиви за него, а и ми е на близо.
    ...не се ресетва км-ража, това е друго,ресетва се друг параметър ......

Сходни теми

1. Отговори: 5
    Последно мнение: 23-04-13, 10:13
  2. Присветваща лампа за ниво на маслото
    От denislav във форум MITSUBISHI
    Отговори: 54
    Последно мнение: 02-08-11, 22:01
  3. Отговори: 6
    Последно мнение: 14-12-09, 10:09
  4. Високо ниво на маслото
    От green във форум OPEL
    Отговори: 30