Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

    Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
    Кои трите? Променливата геометрия започва 2010 година 178 к.с.
    1. Обикновен предкамерен с обикновено турбо
    2. Обикновен предкамерен с турбо с променлива геометрия
    3. Common rail с турбо с променлива геометрия

    И аз бях учуден преди време че съществува втория вариант.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      1. Обикновен предкамерен с обикновено турбо
      2. Обикновен предкамерен с турбо с променлива геометрия
      3. Common rail с турбо с променлива геометрия

      И аз бях учуден преди време че съществува втория вариант.
      По тази лОгика са 4, Common rail с обикновено турбо и с променлива. А втория вариянт на какво Л200 го видя?
      с
      8)

      Коментар


      • #18
        От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

        Някой от форума беше. Ама не помня кой. Не поня и точно на кой паджерски дериват е било - мотора го има в трите варианта.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

          Даже, като се замисля не съм сигурен, че въобще има предкамерен дизел с турбо с геометрия. Нали за 4D56 става въпрос? Променливата геометрия е слагат на Л200 на фейсливта на четвърта генерация, преди това няма. А ако някой е побългарил и си е сложил, може.
          8)

          Коментар


          • #20
            От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

            В справочниците годината която ги дели е 2006 - до 2006 е стария ДВГ с индиректно впръскване и го има във варианти 99, 115 и 133 кс.
            Съответно има разлики в разпределителната ГНП - с мех. регулатори и с ел. регулатори. За турбото - със сигурност 99 и 115 кс. е турбокомпресор с байпасен клапан.
            133 не съм виждал, но може и да е с геометрия.
            От 2007 е модификацията DID, тоест директно впръскване и CR система Denso. Мощноста е значително повишена - 177 кс.

            Коментар


            • #21
              От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

              136 и 167 к.с. са от 2006 до 2010 или 2012 беше, като 136 и 167 к.с. нямат геометрия на турбото.
              8)

              Коментар


              • #22
                От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

                Да, пропуснал съм модификацията 134 к.с., пак DID, 2006 - 2009г.

                Коментар


                • #23
                  От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  Никакъв комън рейл не е. Общо взето стария мотор, само, че с ел. ГНП, мисля VP36:

                  И друг колянов вал, и също имаше разлика в главата. Това за 100 и 116к.с.
                  8)

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

                    Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                    Даже, като се замисля не съм сигурен, че въобще има предкамерен дизел с турбо с геометрия. Нали за 4D56 става въпрос? Променливата геометрия е слагат на Л200 на фейсливта на четвърта генерация, преди това няма. А ако някой е побългарил и си е сложил, може.
                    За същия става въпрос. Вероятно модификацията със 133 коня, за която споменава Андро. Някой във форума има возило с такъв и ако не беше въпросната тема и аз нямаше да знам че съществува такова чудо.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      За същия става въпрос. Вероятно модификацията със 133 коня, за която споменава Андро. Някой във форума има возило с такъв и ако не беше въпросната тема и аз нямаше да знам че съществува такова чудо.
                      Вероятно 133 к.с. е пак без геометрия. Колега сменил съм ги всичките до 2009година и турбо с променлива не съм видял. Предполагам, че разликата между 116 и 133 е в електриниката на помпата (като на 136 и 167 само софтуер) или различни бутала глава. Другото си го говорим на изуст.
                      8)

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

                        Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                        Вероятно 133 к.с. е пак без геометрия.
                        Не знам какво е вероятно и какво не е. Казвам ти какво е писано в тема в настоящия форум. Даже доколкото помня го накарах да снима, щото не вярвах. Ако имах време бих я и намерил, ама към момента нямам. Пак - не знам дали е било на L200, Pajero или Pajero Sport, но беше 4D56 мотора.

                        Няма как да си минал всичките варианти за всичките пазари, освен ако не си сменил поне 20-ина броя. Дръпнатите имат навика да правят невероятни комплектации, не само от Mitsubishi, ами и от Nissan и Toyota. Например има Terrano след 2000г без компютър и интеркулер, има и такова без ел.стъкла. Ама такова съм видял едно единствено. По каталозите няма намиране - правили са някакви къси орязани серии за конкретни пазари и единствено по VIN може да се намери че е такова. Такива неща на Toyota са им коронен номер.
                        Последно редактирано от sparkybg; 19-09-17, 13:26.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

                          новый RHV4 ВТ16 1515A170 VT-16 ВТ16 1009 VAD20022 Turbo Для Mitsubishi Промежуточным 2010-Pajero Sport L200 Triton 06-11 DI-D 4D56 2.5L Оптовая

                          Turbo Модель:
                          RHV4 ВТ16




                          ВТ16 VT-16VT161009
                          ВТ16 1009


                          1515A170 VAD20022



                          для Mitsubishi Triton Промежуточным 2010-Pajero Sport L200 2006-11 DI-D 2.5L 4D56 123KW DI-D4WD 5VX DBH ДИЗЕЛЬ 167Л. С.
                          масляным охлаждением
                          для Mitsubishi Triton Intercooled 2.5L 2010-
                          для MITSUBISHI L200 DC 2.5 4D56 5VX + H/L 2 + 2DR DBH 2006-;
                          для MITSUBISHI Pajero Sport L200 4D56 Двигатель DI-D 2.5L 2006-11;


                          Turbo Модель ВТ16
                          Номер детали VT161009
                          предыдущий Номер 1515A170
                          описание для Mitsubishi Triton, Pajero Sport L200,
                          двигатель DI-D 2.5L 4D56
                          смещение 2.5L
                          топлива дизель
                          мощность 123KW


                          Коментар


                          • #28
                            От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

                            Кютука си е стария мотор и турбо, само помпата е EDC Zexel Covec .
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

                              Убу де ...
                              Не видехте ли снимките?

                              Класически с електроника на помпата. Вероятно 115 к.с.
                              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Не знам какво е вероятно и какво не е. Казвам ти какво е писано в тема в настоящия форум. Даже доколкото помня го накарах да снима, щото не вярвах. Ако имах време бих я и намерил, ама към момента нямам. Пак - не знам дали е било на L200, Pajero или Pajero Sport, но беше 4D56 мотора.

                                Няма как да си минал всичките варианти за всичките пазари, освен ако не си сменил поне 20-ина броя. Дръпнатите имат навика да правят невероятни комплектации, не само от Mitsubishi, ами и от Nissan и Toyota. Например има Terrano след 2000г без компютър и интеркулер, има и такова без ел.стъкла. Ама такова съм видял едно единствено. По каталозите няма намиране - правили са някакви къси орязани серии за конкретни пазари и единствено по VIN може да се намери че е такова. Такива неща на Toyota са им коронен номер.
                                С ляв волан за европеиския пазар, а дръпнатите правят каквото си поискат, там не знам с десните волани....
                                8)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X