Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
    Кютука си е стария мотор и турбо, само помпата е EDC Zexel Covec .
    В тази връзка трябва ли да се притеснявам от белезникавия пушек с миризма на недогоряла нафта, че му предстои път от ЮК до България след някой месец? Ако има начин да проверя нещо тук сам и ако трябва да свалям помпа или дюзи и да ги пращам на ремонт.
    Subaru Legacy 2.5
    Suzuki GS500 E

    Коментар


    • #32
      От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

      [QUOTE=MartiX5;3210287]В тази връзка трябва ли да се притеснявам от белезникавия пушек с миризма на недогоряла нафта, че му предстои път от ЮК до България след някой месец? Ако има начин да проверя нещо тук сам и ако трябва да свалям помпа или дюзи и да ги пращам на ремонт.[/QUOTE
      Провери дюзите на първо време.
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • #33
        От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

        Според сервизното ръководство излиза, че има турбо с променлива геометрия на този мотор. Скоро ще го обслужвам и ако имам време да ида в сервиза докато е разглобен ще му щракна някоя снимка на турбото да видим. Този се води 4D56 step 3 emission control engine.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4D56.jpg
Прегледи:1
Размер:239.4 КБ
ID:5773837
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4D56-1.jpg
Прегледи:1
Размер:323.8 КБ
ID:5773839
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4D56-2.jpg
Прегледи:1
Размер:310.5 КБ
ID:5773840
        Последно редактирано от MartiX5; 02-12-17, 15:30.
        Subaru Legacy 2.5
        Suzuki GS500 E

        Коментар


        • #34
          От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

          На кой мотор?
          8)

          Коментар


          • #35
            От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

            На този сниман по горе в темата. 4Д56 произведен 2005г 116к.с.
            Subaru Legacy 2.5
            Suzuki GS500 E

            Коментар


            • #36
              От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

              4d56 има с геометрия обаче е 178 к.с. и е след 2010 година. Стига сте писали глупости. Какво ще е управлява тази геометрия на този мотор? А и японец джип с 2 клапана на цилиндър с геометрия поне аз не съм виждал. Не казвам, че няма. А ква е темата? Търси се Л200 с предкамерно впръскване и турбо с променлива геометрия?
              8)

              Коментар


              • #37
                От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

                Гледай сега, нищо не се търси, а е паркирано пред къщи, относно глупостите, съм по-склонен да вярвам на сервизното ръководство написано от производителя Мицубиши, а не на някой си самопровъзгласил се всезнаещ по въпроса. Ако нещо можеш да кажеш относно размера на гумите, моля сподели понеже още не съм пробвал дали посочения размер става. Ако не, не се чувствай задължен да спориш всеки път когато някой напише нещо по темата. На скрийншотовете по-горе съвсем ясно е показано какво кое и как управлява покрай турбото+ ЕКУ на автомобила според информация от датчици и т.н. номер 28 на схемата е актуатора който управлява физически променливата геометрия.
                Subaru Legacy 2.5
                Suzuki GS500 E

                Коментар


                • #38
                  От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

                  Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
                  Според сервизното ръководство излиза, че има турбо с променлива геометрия на този мотор. Скоро ще го обслужвам и ако имам време да ида в сервиза докато е разглобен ще му щракна някоя снимка на турбото да видим. Този се води 4D56 step 3 emission control engine.

                  [ATTACH=CONFIG]939302[/ATTACH]
                  [ATTACH=CONFIG]939312[/ATTACH]
                  [ATTACH=CONFIG]939313[/ATTACH]
                  https://en.wikipedia.org/wiki/Mitsubishi_Astron_engine
                  Това е за трета генерация 4D56 с геометрия.
                  8)

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

                    Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
                    Гледай сега, нищо не се търси, а е паркирано пред къщи, относно глупостите, съм по-склонен да вярвам на сервизното ръководство написано от производителя Мицубиши, а не на някой си самопровъзгласил се всезнаещ по въпроса. Ако нещо можеш да кажеш относно размера на гумите, моля сподели понеже още не съм пробвал дали посочения размер става. Ако не, не се чувствай задължен да спориш всеки път когато някой напише нещо по темата. На скрийншотовете по-горе съвсем ясно е показано какво кое и как управлява покрай турбото+ ЕКУ на автомобила според информация от датчици и т.н. номер 28 на схемата е актуатора който управлява физически променливата геометрия.
                    Кое е паркирано Л200 116 коня с променлива геометрия?
                    8)

                    Коментар


                    • #40
                      От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

                      Статията в Уики е не съвсем точна, даже аз пуснах темата защото в тази статия, а и на друго място прочетох, че 114к.с мотор е вече първа генерация комън рейл. А мотора 4д56 фаза 3 е този който е монтиран във въпросния пикап 2005 и е 116к.с с електронно управляема помпа, ЕГР и турбо с променлива геометрия според спесификацията на Мицубиши и сервизното ръководство. И да, Л200 116к.с. с променлива геометрия, ако не му е сменян мотора и да е различен от този който излиза по ВИН и талон. И да не остане някой с впечатление, че споря заради самия спор да кажа, че това излиза по документи и сервизни ръководства, а аз все още не съм разглабял нищо по мотора, но и не виждам причина да не вярвам на документацията.
                      Последно редактирано от MartiX5; 11-12-17, 00:31.
                      Subaru Legacy 2.5
                      Suzuki GS500 E

                      Коментар


                      • #41
                        От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

                        116 по DIN и 114 по SAE е едно и също. Нема смисъл!!!
                        8)

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

                          Това го знам и аз, ама верно нема смисъл! А и като е е едно и също, този мотор първо поколение комън рейл ли е, както пише в Уики?
                          Subaru Legacy 2.5
                          Suzuki GS500 E

                          Коментар


                          • #43
                            От: Мицубиши Л200 - някои въпроси за горивна система и не само

                            Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
                            Това го знам и аз, ама верно нема смисъл! А и като е е едно и също, този мотор първо поколение комън рейл ли е, както пише в Уики?
                            Специалиста по дизелова горивна апаратура вече го каза - ОБИКНОВЕН ТУРБОДИЗЕЛОВ МОТОР , КАКЪВ КОМЪН РЕЙЛ,КАКВИ ПЕТ ЛЕВА . Комън рейл на Л200 след 2006г.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X