Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Олекотяване на маховик и колянов вал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Олекотяване на маховик и колянов вал

    Какви са тези глупости,че няма да върви с лек маховик ?!Те хората защо ли продават свръх леки маховици,сигурно са глупави трябва някой умен да почне да продава по-тежки.
    Както и да е,някой да знае къде може да ми олекотят коляновия вал и маховика и да ги балансират заедно ?

    Коментар


    • #17
      От: Олекотяване на маховик и колянов вал

      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
      Казваш че тръгваш с обороти на празен ход?! Щото обикновено се тръгва с мах, но винаги над 5. Де да знам, Москвичите и Ладите вървяха доста по-добре.
      Тръгвам на 8400 на ограничител,номера е да успееш да се измъкнеш пред 9 кухи лейки,които за нищо на света не пускат газта.
      Всичко беше нормално при един движещ мост,но при два и първа 2,8 животното бие главата у земята и не ще.Сложих стандартен маховик и тръгна,дрегела е 1,6,такова е ограничението за класа в който карам.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #18
        От: Олекотяване на маховик и колянов вал

        Нещо не се връзва, но щом казваш, требва да ти вервам.

        Все пак, бих искал да го почувствам лично. Значи, пускаш съединител и вместо да литне, обороти падат, гуми не превъртат, добичето се зарива...

        Всичко това се оправя с маховик с две кила отгоре?!

        Да не говорим за преводното число.
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #19
          От: Олекотяване на маховик и колянов вал

          Значи всичко тръгва от предавателното число,стандартното на ск която карам за 1-ва е 3,87 и не ме устройва,първата свършва на метър от старта и трябва следваща от което се губи време и всички отдавна са заминали.Куриоз във случая е,че на асфалт тръгва,на пръст не.Колелата са макадан 15"на 65см диаметър...
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #20
            От: Олекотяване на маховик и колянов вал

            Не мога да коментирам без да го видя и усетя. Странното е, че го лекуваш с малко по-висок въртящ момент и то доставен от по-тежък маховик.
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #21
              От: Олекотяване на маховик и колянов вал

              Точно,със кило и половина повече и се наредиха нещата.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #22
                От: Олекотяване на маховик и колянов вал

                Пак вуйчовски разпри...

                Повече от 2 години (50 000 км градско - в София) карам с лек маховик (бмв). Това олекотяване по-скоро се яви като бонус, вследствие на щението ми да премахна този гаден двумасов маховик, който Кунц беше сложил на бензинов двигател, снабден с демпферна шайба отпред и балансиращи валове - вътре. Всичко стана елементарно - просто взех едномасов маховик от по-стара генерация БМВ, пасващ на всички възможни места без абсолютно никакви стругаро-шлосерски операциЙ и занимания. Разликата между комплектите маховик+съединител беше около 3,5 - 4 кг.

                Противно на необоснованите твърдения на всички околни вуйчовци, БМВ-то продължи да има празен ход на 750 об/мин., климатроникът работеше както преди, двигателят палеше нормално (гумите - също). Придобих доста по-добър демараж; градските и динамични престроявания, наръгвания и изпреварвания се облекчиха много; при целенасочена и преднамерена загуба на сцепление на задните колела, баварията стана по-лесна за контриране/контролиране, поради по-бързата и директна реакция на газта. От горното - доста се улесни подаването на междинна газ за преминаване към по-ниска предавка. Разходът падна с поне 1,5 - 2 литра (е, разбира се - след преминаване на първоначалната двуседмична еуфория и раздаването на газ на заварка). За майтап преди 2 седмици ми се наложи да карам същото БМВ на една мадама (беше сигурно с над 2,5 промила), снабдено със заводски двумасов маховик - имах чувството, че возя 5 човека по 150 литра.

                Първоначално публикуван от shisharkata Преглед на мнение
                Здравейте колеги,къде могат да ми олекотят коляновия вал и маховика и след това да ги балансират заедно ?
                Интересуват ме места за които сте сигурни,че ще го свършаткачествено.Иначе за маховика и сам мога да си го направя,но без коляновия вал не искам.
                Познат си олекоти преди време вал+маховик+шайба в Овча Купел. Нямаше никакви ненормални вибрации и се получи доста добре. Днес ще го питам или просто гугълирай .

                п.п. Сега видях, че си от Пазарджик. Не мога да те насоча там, евентуално нещо в Пловдив, но трябва първо да питам един местен рацер
                С "Фармахим" - непобедим
                Дизел - само дънки!

                Коментар


                • #23
                  От: Олекотяване на маховик и колянов вал

                  Няма значение,че не е наблизо.Не е никакъв проблем да се ходи до София или по-далече,важното е да го направят качествено,а не да ме излъжат и после да си бия главата и да ходя да ги псувам.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Олекотяване на маховик и колянов вал

                    Няма ли вариант за замяна на целия "агрегат" с фабрично постигнати, желани от Вас характеристики.
                    Опита показва ,че когато не е сметнато комплексно натоварването и "форсажа",често се седи в "бокса" -слабите звена "отпадат".

                    Коментар


                    • #25
                      От: Олекотяване на маховик и колянов вал

                      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                      Няма ли вариант за замяна на целия "агрегат" с фабрично постигнати, желани от Вас характеристики.
                      Опита показва ,че когато не е сметнато комплексно натоварването и "форсажа",често се седи в "бокса" -слабите звена "отпадат".
                      Човекът упорито не казва на каква машина иска да прави това.

                      Младежта по принцип споделя разпространеното заблуждение, че с "мунинг" може да се направи нещо което да е по-евтино и с по-добри резултати отколкото с купуване на следващ размер двигател или направо цяла кола. Страдат от тая заблуда старички опелчета, голфчета и тук-там някое клио. Преди време - и жигулки ама времето си взе своето. Страдат често и жителите на околните сгради ама възмъжаването иска жертви.

                      Ама всичко това в темата не е важно. Защото човекът иска от нас олекотен маховик, а не непременно по-бърза кола.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Олекотяване на маховик и колянов вал

                        Тук съм съгласен, че е много по-лесно, евтино, целесъобразно и безпроблемно да вземеш по-мощен мотор за този модел, вместо да се чудиш къде какво да орежеш, запилиш и пр. Само дето момчето не пита "дали", ами "къде"!
                        С "Фармахим" - непобедим
                        Дизел - само дънки!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Олекотяване на маховик и колянов вал

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          възмъжаването иска жертви..
                          Перфектно

                          Коментар


                          • #28
                            От: Олекотяване на маховик и колянов вал

                            Във Форума е пълно с такива дето са в процес, па сигурно и аз.

                            ... а това с олекотяване на маховик и окастряне на вал, като после бяха балансирани заедно, съм го правил точно преди 25г. във "Васил Коларов", на машина за баланс на ротори, но сега, ако не са я продали за скраб, не знам дали ще го направят.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #29
                              От: Олекотяване на маховик и колянов вал

                              Първоначално публикуван от shisharkata Преглед на мнение
                              Няма значение,че не е наблизо.Не е никакъв проблем да се ходи до София или по-далече,важното е да го направят качествено,а не да ме излъжат и после да си бия главата и да ходя да ги псувам.
                              Гледам,че си от Пазарджик.Върви в Драгор,на края на селото в ляво зад бензиностанцията има сервиз,търси Ангел.Той ще ти обясни кое-що,а ще видиш и истинска бегачка в процес на реализация,тел 0898326023,кажи му,че Пламен от Силистра те праща.
                              За маховика,да не тръгнеш да кастриш чугунения,че съм се нагледал на идиотизми,включително може да останеш и без крака.
                              Задължително нов-стоманен и не от каква да е стомана...
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Олекотяване на маховик и колянов вал

                                Чак без крака. Колко сила има 3 кила джилязо със зъби, развъртяно на 7000 оборота? Нищо работа.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X