Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Олекотяване на маховик и колянов вал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Олекотяване на маховик и колянов вал

    Здравейте колеги,къде могат да ми олекотят коляновия вал и маховика и след това да ги балансират заедно ?
    Интересуват ме места за които сте сигурни,че ще го свършаткачествено.Иначе за маховика и сам мога да си го направя,но без коляновия вал не искам.

  • #2
    От: Олекотяване на маховик и колянов вал

    Само да вметна, че от това което ми е разказвал един стар състезател, участник тук-от олекотяването няма никакъв осезаем ефект. На теория би трябвало двигателя да се развърта по-лесно, но на практика не са усетили нищо.
    Това преди 20 години де, на Лада. На по-модерните двигатели може да е друго.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Олекотяване на маховик и колянов вал

      Всички беемвисти се кълнат в олекотения маховик. Сигурно има смисъл, особено за тези които го правят.

      Но младежът леко е сбъркал форума.

      Коментар


      • #4
        От: Олекотяване на маховик и колянов вал

        Поредните две мнения в този форум пълни със съдържание колкото лайно с витамини. На обичайните компетентни заподозрени. Поздравления!
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #5
          От: Олекотяване на маховик и колянов вал

          Факта е че олекотяват. И мотовилки, и бутала, та даже и газоразпределителните системи.
          Работи се и по аеродинамиката на коляновия вал, отвеждането и на завихреното около него масло, и не знам си какво още.
          Значи тези неща окзват няккво влияние. Взети по отделно, вероятно незначително.
          И несъпоставимо, когато надуе турбото

          Коментар


          • #6
            От: Олекотяване на маховик и колянов вал

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Всички беемвисти се кълнат в олекотения маховик. Сигурно има смисъл, особено за тези които го правят.

            Но младежът леко е сбъркал форума.
            Що , в другия ще му сложат и шибърни клапани
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: Олекотяване на маховик и колянов вал

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              Що , в другия ще му сложат и шибърни клапани
              Ейййй ,стари приятелю не помниш ли едно вреееме имаше състезания за най икономичен автомобил .
              Обикновенно печелеха чехите с шкода -там масово започваха от олекотяване и балансиране.

              Коментар


              • #8
                От: Олекотяване на маховик и колянов вал

                Първо да кажа,че не карам бмв.Искам да олекотя вала,като това естествено включва "заострянето" му.Само от маховик файдата ще е малка.Също така ще слагам и ултра лека шайба на вала.Така,че определено ще стане дооста неврозна.Ще се слагат и други разпределителни валове,но това е друга тема.За сега това с вала и маховика ми е проблем.
                И искам някой наистина да го направи,а не да ми вземе парите и после като му кажа дай да видя баланса и да се окаже,че бият.

                Коментар


                • #9
                  От: Олекотяване на маховик и колянов вал

                  Иво , нали се майтапиш
                  Ти да си видвал дебалансиран мотор
                  Като чуеш идеята и ти става ясно за оборотите. ...Вдигаме ...чупиме пружини на клапани от резонанс стигаме до шабърни
                  За друг форум е темата.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Олекотяване на маховик и колянов вал

                    Първоначално публикуван от shisharkata Преглед на мнение
                    Първо да кажа,че не карам бмв.Искам да олекотя вала,като това естествено включва "заострянето" му.Само от маховик файдата ще е малка.Също така ще слагам и ултра лека шайба на вала.Така,че определено ще стане дооста неврозна.Ще се слагат и други разпределителни валове,но това е друга тема.За сега това с вала и маховика ми е проблем.
                    И искам някой наистина да го направи,а не да ми вземе парите и после като му кажа дай да видя баланса и да се окаже,че бият.

                    Я обясни каква ти е основната идея!?Защото при олекотен вал и маховик получаваш нещо като електромотор,в смисъл бързо ще се развинтва(ако е със подходящи раз.валове) и до там.Мотор направен по тоя начин няма никакъв старт,по простата причина че няма натрупана кинетична енергия в маховика,който е окастрен и умира при пускане на съединителя.Пробвано на дрегела от аватара лично,след провалени два сезона.Ако ще е да впечатляваш момите пред кафето на ограничител-става.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Олекотяване на маховик и колянов вал

                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                      Пробвано на дрегела от аватара лично
                      Интересно. Състезателната машина работи при над 5 000 оборота, а това компенсира намаления въртящ момент. Също лично усетено.
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • #12
                        От: Олекотяване на маховик и колянов вал

                        Да де-5000 ама като вече е ускорила и е развъртян двигателя.
                        Но тази кола все пак си иска ускоряване от темпо нула, до някаква скорост за да се постигнат оборотите. Именно в потеглянето е минуса на лекия маховик. Респ. намаления въртящ момент.
                        А старта както се знае е може би най-съществената част от състезанията с масов старт. А и с не толкова масов.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Олекотяване на маховик и колянов вал

                          Казваш че тръгваш с обороти на празен ход?! Щото обикновено се тръгва с мах, но винаги над 5. Де да знам, Москвичите и Ладите вървяха доста по-добре.
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #14
                            От: Олекотяване на маховик и колянов вал

                            При БМВвистите всяко кило което е олекотен маховика се равнявало на 25кг олекотяване на купето. И на запад всичкия моторспорт е с 2-3-5 дискови съединители по 200мм с маховичета по-2, 3 кила за няколко хиляди долара. За справка разгледайте сайта на Тилън/Tilton , само в БГ моторспорта разчита на тежките маховици, а оффроуда е за тежките джипове- поне 2 тона. Ама ко да правиш, манталитет.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Олекотяване на маховик и колянов вал

                              На Шумера след олекотяване има огромна разлика ,за протокола да отбележа че освен олекотяването сложих нови по леки бутала и глава портвана в известна тунинг фирма . Развърта се в пъти по рязко , спира също по рязко . Само че при мен има минимум 300 кила железа които трябва за се развъртят или спират по време на движение . Не съм стъргал за олектяване нито маховика нито нещо друго купих заводски мотор с най тежките железа , на неговия блок и елекроника наслагах най леките заводски възможни железа + портваната глава .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X