Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати 21 до 37 от 37

Тема: Олекотяване на маховик и колянов вал

petroffbg е офлайн
    Пламен Петров
    Старши участник | Организатор || +ПЛ |
    Място
    СИЛИСТРА
    Публикации
    3,585
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране От: Олекотяване на маховик и колянов вал

Точно,със кило и половина повече и се наредиха нещата.
    Вива:22 март е ден на водата. Понеже бирата е 90% вода, днес е 90% ден на бирата.

м20_маниак е офлайн Старши участник | ОС || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    1,402
    Точки (при гласуване)
    18

Пак вуйчовски разпри...

Повече от 2 години (50 000 км градско - в София) карам с лек маховик (бмв). Това олекотяване по-скоро се яви като бонус, вследствие на щението ми да премахна този гаден двумасов маховик, който Кунц беше сложил на бензинов двигател, снабден с демпферна шайба отпред и балансиращи валове - вътре. Всичко стана елементарно - просто взех едномасов маховик от по-стара генерация БМВ, пасващ на всички възможни места без абсолютно никакви стругаро-шлосерски операциЙ и занимания. Разликата между комплектите маховик+съединител беше около 3,5 - 4 кг.

Противно на необоснованите твърдения на всички околни вуйчовци, БМВ-то продължи да има празен ход на 750 об/мин., климатроникът работеше както преди, двигателят палеше нормално (гумите - също). Придобих доста по-добър демараж; градските и динамични престроявания, наръгвания и изпреварвания се облекчиха много; при целенасочена и преднамерена загуба на сцепление на задните колела, баварията стана по-лесна за контриране/контролиране, поради по-бързата и директна реакция на газта. От горното - доста се улесни подаването на междинна газ за преминаване към по-ниска предавка. Разходът падна с поне 1,5 - 2 литра (е, разбира се - след преминаване на първоначалната двуседмична еуфория и раздаването на газ на заварка). За майтап преди 2 седмици ми се наложи да карам същото БМВ на една мадама (беше сигурно с над 2,5 промила), снабдено със заводски двумасов маховик - имах чувството, че возя 5 човека по 150 литра.

Цитат Мнение на shisharkata Преглед на публикациите
    Здравейте колеги,къде могат да ми олекотят коляновия вал и маховика и след това да ги балансират заедно ?
    Интересуват ме места за които сте сигурни,че ще го свършаткачествено.Иначе за маховика и сам мога да си го направя,но без коляновия вал не искам.
    Познат си олекоти преди време вал+маховик+шайба в Овча Купел. Нямаше никакви ненормални вибрации и се получи доста добре. Днес ще го питам или просто гугълирай .

п.п. Сега видях, че си от Пазарджик. Не мога да те насоча там, евентуално нещо в Пловдив, но трябва първо да питам един местен рацер
    С "Фармахим" - непобедим

0886 888 069

Място
    Пазаржик
    Публикации
    14
    Точки (при гласуване)
    0

Няма значение,че не е наблизо.Не е никакъв проблем да се ходи до София или по-далече,важното е да го направят качествено,а не да ме излъжат и после да си бия главата и да ходя да ги псувам.

Публикации
    1,193
    Точки (при гласуване)
    11

Няма ли вариант за замяна на целия "агрегат" с фабрично постигнати, желани от Вас характеристики.
    Опита показва ,че когато не е сметнато комплексно натоварването и "форсажа",често се седи в "бокса" -слабите звена "отпадат".

Ясен е онлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,269
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на petkov_bb Преглед на публикациите
    Няма ли вариант за замяна на целия "агрегат" с фабрично постигнати, желани от Вас характеристики.
    Опита показва ,че когато не е сметнато комплексно натоварването и "форсажа",често се седи в "бокса" -слабите звена "отпадат".
    Човекът упорито не казва на каква машина иска да прави това.

Младежта по принцип споделя разпространеното заблуждение, че с "мунинг" може да се направи нещо което да е по-евтино и с по-добри резултати отколкото с купуване на следващ размер двигател или направо цяла кола. Страдат от тая заблуда старички опелчета, голфчета и тук-там някое клио. Преди време - и жигулки ама времето си взе своето. Страдат често и жителите на околните сгради ама възмъжаването иска жертви.

Ама всичко това в темата не е важно. Защото човекът иска от нас олекотен маховик, а не непременно по-бърза кола.
    Deutschland lager, uber alles!

м20_маниак е офлайн Старши участник | ОС || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    1,402
    Точки (при гласуване)
    18

Тук съм съгласен, че е много по-лесно, евтино, целесъобразно и безпроблемно да вземеш по-мощен мотор за този модел, вместо да се чудиш къде какво да орежеш, запилиш и пр. Само дето момчето не пита "дали", ами "къде"!
    С "Фармахим" - непобедим

0886 888 069

Публикации
    1,193
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    възмъжаването иска жертви..
    Перфектно

Място
    София
    Публикации
    4,428
    Точки (при гласуване)
    15

Във Форума е пълно с такива дето са в процес, па сигурно и аз.

... а това с олекотяване на маховик и окастряне на вал, като после бяха балансирани заедно, съм го правил точно преди 25г. във "Васил Коларов", на машина за баланс на ротори, но сега, ако не са я продали за скраб, не знам дали ще го направят.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT

petroffbg е офлайн
    Пламен Петров
    Старши участник | Организатор || +ПЛ |
    Място
    СИЛИСТРА
    Публикации
    3,585
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на shisharkata Преглед на публикациите
    Няма значение,че не е наблизо.Не е никакъв проблем да се ходи до София или по-далече,важното е да го направят качествено,а не да ме излъжат и после да си бия главата и да ходя да ги псувам.
    Гледам,че си от Пазарджик.Върви в Драгор,на края на селото в ляво зад бензиностанцията има сервиз,търси Ангел.Той ще ти обясни кое-що,а ще видиш и истинска бегачка в процес на реализация,тел 0898326023,кажи му,че Пламен от Силистра те праща.
    За маховика,да не тръгнеш да кастриш чугунения,че съм се нагледал на идиотизми,включително може да останеш и без крака.
    Задължително нов-стоманен и не от каква да е стомана...
    Вива:22 март е ден на водата. Понеже бирата е 90% вода, днес е 90% ден на бирата.

targa е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Варна
    Публикации
    6,736
    Точки (при гласуване)
    27

Чак без крака. Колко сила има 3 кила джилязо със зъби, развъртяно на 7000 оборота? Нищо работа.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

Място
    София
    Публикации
    4,428
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на targa Преглед на публикациите
    Чак без крака. Колко сила има 3 кила джилязо със зъби, развъртяно на 7000 оборота? Нищо работа.
    Колко да има ?! Точно колкото всеки диск за циркуляр и камък за шмиргел да му завиждат.

Място
    София
    Публикации
    6,000
    Блог Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    23

Тарга-та се майтапи!
    Сериозността превръща човека в камък.
    Grand Cherokee VM 2.5 TD
    0888/231599

Място
    София
    Публикации
    4,428
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на bojitch Преглед на публикациите
    Тарга-та се майтапи!
    Е тва е повече от ясно !

Място
    Враца , преживява до Намюр
    Публикации
    2,162
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на Джоу (x3mrjoe) Преглед на публикациите
    Е тва е повече от ясно !
    Верно ли?
    На колко ви свършва червеният сектор на оборотомера , бензин , дизел?Кога сте го виждали за последен път в началото му?Е такива , па после ги разпрайте!И двамата!
    Ей , не на место , а на ход!
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

Място
    София
    Публикации
    14,066
    Точки (при гласуване)
    32

Цитат Мнение на targa Преглед на публикациите
    Ако имаш късмета да тръгне надолу се забива на 2/3 в асфалта
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Място
    Крън
    Публикации
    786
    Точки (при гласуване)
    8

Качвам фейса на една фирма която се занимава с това,не качвам линк,че нали реклама .......https://www.facebook.com/modulebg
    Провери там,ще се справят.Само не знам защо когато човек каже:''кажете фирма която олекотява маховици'' и се започва,ама за какво ти е,защо ще олекотяваш,БМВ ли караш,на колко си години и т.н. бляблябля.Човека пита ясно и точно,а получава всичко друго освен отговор.
    Suzuki DR-Z400E
    Suzuki Vitara
    Всичко с ''рошави''гуми!

Място
    Пазаржик
    Публикации
    14
    Точки (при гласуване)
    0

Благодаря,намери се поне един,който да не пише офф и да не задава глупави въпроси.
    Аз също намерих една фирма NS parts.За 500лв. ми правят лека шайба(нова),олекотяват вала,маховика и балансират всичко.Цената на шайбата е между 180 и 200лв.Не знам колко искат другите и не мога да преценя дали е скъпо или не,това не ми е проблем.
    Най-важното е наистина да ги балансират,а не само да ми вземат парите,защото после ще бера ядове.

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Сходни теми

1. Маховик от ktm exc на sx 450
    От ВЕНЦИ КЛЮЧ във форум 4-Тактови
    Отговори: 13
    Последно мнение: 16-12-11, 10:39
  2. Маховик 2.5 tdi ???
    От pangarov във форум MITSUBISHI
    Отговори: 8
    Последно мнение: 11-04-10, 19:41
  3. Даите акьл (Олекотяване)
    От Станислав_ във форум 4-Тактови