Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайхатсу Териос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайхатсу Териос

    Здравейте, колеги. Насочил съм се да си купувам Даихатсу Териос от 2003, но преди да отида на оглед реших да ви попитам дали става за извънградско каране с 100-120 или не? Питането е за стария мотор 1.3 и другото, което ме мъчи че е с десен волан дали ще е проблем или има добра видимост над останалите участници в движението?

  • #2
    От: Дайхатсу Териос

    Имах такова чудо известно време. Максималната скорост която може да се поддържа постоянно е 100км./ч., а максималната която съм вдигнал е около 115км./ч.. В завоите е страшно нестабилно тъй като е много тясно и иска влизане с по-ниска скоротс. Това е най-бавната и тромава кола която съм имал и почти най-бавната която съм карал.

    Иначе като изключим това, че е много тясно и бавно се оказа много приятна количка. Супер маневрено е, за градско каране е супер, оффроуд качествата му изобщо не са за подценяване, има много къса 1-ва която до известна степен компенсира слабия двигател и липсата на бавни. Смесено гори 9/100 без климатик и 10/100 с климатик(Газ с ГИ). При спокойно каране предполагам, че разхода ще падне, тъй като аз съм свикнал на по-мощни коли му давах повечко газ, че хич не му се върви както казах.

    Доколкото знам следващия модел(май след 2005г.?) е доста по-добре - по-широк и стабилен и с по-добра динамика.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #3
      От: Дайхатсу Териос

      Благодаря за бързия отговор. Аз не, че пътувам много извън града де, ама съм свикнал да хвърча с бусове и баничарки. Веднъж месечно правя 2 курса по 75км = 150км. Ако се влача с 90 предполагам няма да хвърли чорбите хахах. Значи, на живо изобщо не съм обръщал внимание на тези миксери и не мога да преценя как ще са нещата с видимостта и десния волан би ли споделил твоите впечатления. Да не стане така да ми се изпъне врата от надничане и да ми викат костенурка 4х4

      Коментар


      • #4
        От: Дайхатсу Териос

        Калега, ти сам си отговаряш на въпросите за десният волан!
        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
        0882 52 00 52 - Жоро

        Коментар


        • #5
          От: Дайхатсу Териос

          Аз имах Терано с десен волан и трябва да ти кажа, че на дълъг път си е утрепия. Като имаш в предвид че е повдигнато и е с 31-ци и съм доста по-високо от другите коли, но има ли камион, рейс или бус нещата стават отвратителни. Сега се ползва само в гората за туй онуй.
          По-добре се огледай за нещо друго за сумата която имаш.

          Коментар


          • #6
            От: Дайхатсу Териос

            Благодаря, май наистина ще се откажа въпреки примамливата цена от 3000лв и кожения салон.. Просто зимата като падне снега на село оставаме в капан, понякога за седмица, а сме на 5км от цивилизацията.. та това ми беше зора, но явно ще трябва да посъбера още за читаво 4х4. То има някакви, обаче ще ме срам да ги паркирам пред вкъщи. Благодаря още веднъж

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X