Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

    Здравейте,

    Харесах си имот и нещата май ще тръгват към сключване на сделка. Имота се предлага от агенция, но те са от другият край на барикадата. Търся си някой надежден и запознат човек за от моят край .

    Предполагам че ми трябва адвокат (или брокер) който да ме преведе през целият процес на покупката. Т.е. очаквам да се наеме да прегледа документите около имота, договорите които ще се сключват, да провери имота за тежести и т.н. На кратко - да свърши всичко необходимо за да съм спокоен, че няма да има проблем в бъдеще около покупката.

    Та можете ли да ми препоръчате някой надежден човек за тази работа?

  • #2
    От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

    Интересно. Ако брокера на които плащаш комисионна, не свърши тази работа, тогава за какво му плащаш?

    Коментар


    • #3
      От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

      Комисиона няма обявена в случеят - виждам крайната цена на имота. Почти съм убеден, че брокера и продавача са си близки. Има няколко неща които ме карат да нямам доверие на брокера и за това търся някой "от моят край на барикадата" за да съм спокоен.

      На ясно съм, че потенциално ще плата една комисиона два пъти, но предпочитам да заложа на сигурното. Само като въпрос - ако брокерът реши да върти схеми и да набута купувача кое го спира?

      Коментар


      • #4
        От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

        Апартамент, къща,парцел?
        Какво значи от другата страна?
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #5
          От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
          Интересно. Ако брокера на които плащаш комисионна, не свърши тази работа, тогава за какво му плащаш?
          Колегата (по форум де) не е казал, че има брокер, а че си е харесал имот. В случая, наличния брокер е продавач на имота.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

            Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
            .
            Предполагам че ми трябва адвокат (или брокер) който да ме преведе през целият процес на покупката. Т.е. очаквам да се наеме да прегледа документите около имота, договорите които ще се сключват, да провери имота за тежести и т.н.

            Та можете ли да ми препоръчате някой надежден човек за тази работа?
            Ще направя бърза и кратко резюме с цел да дам насоки.. Казваш брокер или адвокат? Разликата е огромна.Според мен брокера ти трябва ЗА ДА ТЪРСИ имот( ти вече си намерил) и той е излишен.За документната част определено ти трябва адвокат или юрист.Обаче...Тука пак има няколко тънкости. Реално адвоката ти служи за да гарантира сделката.За да го направи това адвоката събира историята на имота.От кого се владее откъде може да дойде атаката дали е един собственика и прочие.С други думи адвоката също не гарантира сто процента сигурност.
            Аз мога да дам само някои съвети:
            Ако дадения имот е завършен( готов) има изрядни документи(нот. акт скица данъчна оценка) и собствениците са го владели повече от 10 години то всичко може спокойно да се довериш на нотариуса.Като изрично му кажеш че той да направи проверки които сметне за необходими.
            Ако имота има документален проблем или е сменял собственост наскоро или не е ясно дали няма още някой съсобственик„брат/сестра природени и прочие изобщо при съмнение тогаз вече се налага допълнителни проверки сиреч ще трябва да се изследна историята на имота..
            Ти трябва да прецениш по кой път да тръгнеш...

            Коментар


            • #7
              От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

              Големите проблеми идват само ако самостоятелно финансираш сделката. Ако се работи с ипотечен кредит, то банката ще изиска всички необходими и обходими документи и то по два-три пъти. Вервай ми, не може да се набуташ при участие на банка!
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

                От другия край на барикадата значи откъм страна на продавача.
                Реално това няма никакво значение. Имаме конкретен имот и назована конкретна цена.Сега как тези пари ще се делят между продавача и агенцията си е тяхна работа. Въпроса е че купувача иска сигурност срещу парите си.Което е напълно нормално.
                Колега brum ако кажеш основни параметри примерно какъв е имота има ли особености и примерно как ще купуваш брой или кредит то много от нещата ще се изяснят. Защото примерно ако е кредит то цялата история ще бъде щателно проверена от банковия адвоката. Ако ли пък е със собствени средства то тогаз се работи на 10% капаро и останалите 90 при прехвърляне. Това е стандартната сделка..Може и други начини естетствено.Просто всяка сделка изисква индивидуален подход...в зависимост от особеностите

                Коментар


                • #9
                  От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  . Вервай ми, не може да се набуташ при участие на банка!
                  Хахах Коко ами самата банка не е набутвация викаш?!
                  Не съм много съгласен с това. Защото имах клиент който ми даде капаро и после банката не му одобри размера на кредита.Така че има набутвация и преди банката

                  Коментар


                  • #10
                    От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

                    Къща е имота. Стара и реновирана. Състоянието текущото е добро и всичко изглежда наред. По информацията която имам за мометна скоро не е сменяла собственика (повече от 10 години). Евентуално може да е минала от родителите към децата които сега я продават.

                    Та казвате, че ако ще вземам кредит от банка за покупката те ще свършат всички необходими проверки, тъй ли? Кредит ще вземам, та при това положение май ще се окаже, че мога да мина без адвокат .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

                      Нещо не помня банката да проверява друго освен наличие на тежести преди финансиране, после не и пука, щото ипотеката върви с имота.
                      И обикновено удостоверението за тежести го носи продавача чак при нотариуса.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

                        Нотариуса мисля,че и той прави някакви проверки, за тежести,задължения и т.н. Мисля,че това ти трябва,не адвокат/брокер.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

                          Банката иска от продавача цифром и словом около 12 документа преди сделката, при това всяка банка работи с доверен нотариус.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

                            Има и доверителна сметка на нотариуса т.е. депозираш парите по сметка на нотариуса и след като си получиш документа от агенцията по вписванията продавача си получава парите.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              Банката иска от продавача цифром и словом около 12 документа преди сделката, при това всяка банка работи с доверен нотариус.
                              Точно така е. В случая банката ще направи абсолютно всички проверки.И то много съвестно и се престарават(според мен). Всичко това се проверява от юриста на банката.И накрая се изповядва при нотариус избран от банката. Към brum конкретната стъпка вече е следната:
                              Казваш на продавача(агенцията) че искаш да купиш имота.Потвърждавате ОКОНЧАТЕЛНАТА цена. След като потвърдят бегом до банката и директно излагаш конкретния казус на банковия агент. Евентуално искаш неофициална среща с юриста на банката. Най важно е банката ДА ОДОБРИ сделката.Цена размер всичко.Ако може писмено(става с едно писмо). Едва след това вече даваш капаро (лични пари) 10% от цялата сума. След получаване на капарото продавачите почват да движат нещата(събират всички документи) банката се подготвя и на базата на този предварителен договор който си сключил тя ще ти отпусне кредита(ще преведе парите по сметка на продавача) след изповядването на сделката. Фактически Коко е прав. Банката ще свърши тази работа.И то отлично. Твоята задача е да стигнеш дотам. С 10% капаро твои пари и договор. Ако има проблем то ще е в началото докато банката каже "давай при еди кой си нотариус"
                              Това е. Стандартна сделка.Твоя риск е евентуално банката да не одобри или размера или самия имот като ипотека.Затова искаш предварително неофициално одобрение. Така като те слушам значи децата продават?! Отсега предполагам че юриста ще почне да рови натам.Зер кои са децата.Да не изскочи още едно дете полузаконно с дял някакъв
                              Говори с продавача че започваш процедура и в рамките на няколко дни ще има резултат. Защото в наши времена често се случва продавачите да откажат сделка като чуят банков кредит. Причини..разни..най често не им се занимава чака и могат да продадат по бързо изгодно имота...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X